„Continental“ testuoja naują važiavimo simuliatorių: pažangi sistema leis gerokai sutrumpinti naujų modelių kūrimo laiką

„Continental“ padangų bandymams pradėjo naudoti naują važiavimo simuliatorių ir tokie virtualūs bandymai leis sutaupyti žaliavų bei gerokai sutrumpins naujų modelių kūrimo laiką.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Continental“ testuoja naują važiavimo simuliatorių: pažangi sistema leis gerokai sutrumpinti naujų modelių kūrimo laiką

Pažangi sistema labai tiksliai atkuria padangų ir bandomojo automobilio parametrus, o itin manevringas treniruoklis „Continental“ padangų bandytojams leidžia patirti subjektyvius važiavimo įspūdžius lyg būtų važiuojama tikroje bandymų trasoje.

„Virtualūs kūrimo metodai leidžia dar efektyviau ir tiksliau taikyti naujus sprendimus, taip pat virtualūs bandomieji kilometrai atlieka svarbų vaidmenį tausojant vertingus išteklius, – sako Berndas Korte, „Continental“ Lengvųjų padangų kūrimo padalinio vadovas. – Naudodami naująjį vairavimo simuliatorių, mes galime sutrumpinti padangų kūrimo laiką ir optimizuoti išteklių naudojimą gamyboje ir logistikoje.“

Simuliatorius apskaičiuoja tikslius padangų ir atitinkamos bandomosios transporto priemonės važiavimo parametrus. Į treniruoklį įkeliami padangų duomenys su tikslia informacija apie jų konstrukciją, protektorių ir gumos mišinį. Taigi bandytojas testuoja konkretų padangų modelį, skirtą konkrečiai transporto priemonei lyg tą darytų realioje bandymų trasoje.

Esminis tokio bandymų stendo privalumas yra galimybė padangų parametrus keisti skaitmeniniu būdu. Tai reiškia, kad bandomuosius važiavimus galima kartoti itin dažnai ir akimirksniu palyginti subjektyvius važiavimo įspūdžius. O didelės platformos (keturių metrų ilgio, penkių metrų pločio) mobilumo galimybės, kurios maksimalus pagreitis yra dvylika metrų per sekundę, leidžia bandytojams patirti visus šešis transporto priemonės dinamikos parametrus lyg važiuotų automobiliu tikroje bandymų trasoje.

Šie parametrai apima išilgines ir šoninines padangą veikiančias jėgas, amortizavimą, taip pat automobilio pasukamumą, svyravimą bėgėjantis ir stabdant, ir pasvyrimą posūkiuose – testuotojai padangų kūrimo procese visus šiuos parametrus įtraukia į subjektyvius vairavimo įspūdžius.

„Naudodami važiavimo imitatorių mes įvertiname ir optimizuojame padangų savybes dar prieš jas pagamindami, – pasakoja Julianas Kroeberis, „Continental“ atsakingas už padangų simuliatorių. – Tai mums leidžia dar labiau optimizuoti kūrimo procesą ir sutaupyti laiko.“

Kiekvienas bandymų ciklas, atliktas važiavimo simuliatoriuje, o ne trasoje, reiškia, kad naujo modelio sukūrimui reikia mažiau bandomųjų padangų, tad ši nauja technologija dar labiau prisideda prie itin visapusiškų „Continental“ tvarumo sprendimų. Bendrovės siekis – tapti pažangiausiu padangų gamintoju, socialiai atsakingu už aplinkosaugą, ir tam „Continental“ daug investuoja į novatoriškas technologijas, tvarius gaminius ir sprendimus visoje gamybos grandinėje.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas