Galime sakyti ką norime, tačiau nepaisant rinkodaros ir viešųjų ryšių komandos „Tesla“ įeis į istoriją, kaip labiausiai apkalbama įmonė. Nepraeina nei diena, kad internete nepasirodytų ginčai dėl „Tesla“ ateities, jos produktų ir atvirai pasisakančio vadovo.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Ketvirtadienį Los Andžele vykusiame „Tesla“ renginyje „We, robot“ automobilių gamintojas atskleidė netikėtą naują transporto priemonę – „Robovan“. Tai keistai atrodantis, dulkių siurblį primenantis autobusas, kuris, „Tesla“ teigimu, galės važiuoti autonomiškai. Renginyje viskas buvo nukreipta „Cybercab“ – autonominį taksi, apie kurį „Tesla“ jau daugelį metų skleidė pagyras. Tuo tarpu „Robovan“ buvo netikėtas paskutinės minutės papildymas.
„Kas atsitiks, jei jums prireiks transporto priemonės, kuri būtų didesnė už „Model Y“?“ – netikėtai pasirodžius „Robovan“ sakė „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas.
Pristatymo metu buvo pasakyta, kad naujasis konceptas gali vežti iki 20 žmonių, pvz., sporto komandą arba gabenti krovinius. Nebuvo pateikta tikslios informacijos apie transporto priemonės galimybes, kainą ar išleidimo datą. Taigi daug svarbių dalykų vis dar yra paslaptis.
Žinome tik tai, kad į kapsulę panaši transporto priemonė turi stumdomas stiklines duris, šviesų interjerą ir vežimėlio tipo sėdynių eiles, išdėstytas viena priešais kitą. „Robovan“ ratus dengia kėbulas, todėl atrodo, kad jis beveik plūduriuoja kelis centimetrus virš žemės. Kaip ir „Cybercab“, jis neturi vairo.
„Vienas iš dalykų, kuriuos norime padaryti, ir jūs tai matėte su „Cybertruck“, yra tai, kad norime pakeisti kelių išvaizdą. Ateitis turėtų atrodyti kaip ateitis ir mes tai padarysime, ir ji atrodys taip“ – pristatymo metu emocingai liejo E. Muskas.
Internete paskelbtose vizualizacijose „Tesla“ įsivaizdavo „Robovan“ kaip mokyklinį autobusą, remonto furgoną ir maisto sunkvežimį. Savavaldžio furgono idėja nėra nauja. „General Motors“ taksi be vairuotojo „Cruise“ planavo įdiegti panašų mikroautobusą, pavadintą „Origin“. Šių planų ji atsisakė dėl, kaip ji vadino, reguliavimo neapibrėžtumo, susijusio su jos dizainu.
„Amazon“ priklausanti autonominių transporto priemonių bendrovė „Zoox“ daugiausia dėmesio skiria dvikrypčiam elektriniam mikroautobusui. Čia svarbu pažymėti, kad „Tesla“ turi ne pačią geriausią patirtį įgyvendinant savo paskelbtus naujų transporto priemonių projektus. Veikiau ji turi reputaciją, kai skelbia apie transporto priemones ir technologijas, kurios taip ir nepasirodo arba pasirodo gerokai vėliau, nei tikėtasi.
2017 metais per sunkvežimio „Semi“ atskleidimo renginį automobilių gamintoja panašiai netikėtai pristatė superautomobilį „Roadster“. Praėjus ketveriems metams po to, kai „Tesla“ pranešė, kad „Roadster“ bus pradėtas gaminti, jis vis dar nepradėtas gaminti.
Jau nekalbant apie tai, kad savaeigių transporto priemonių diegimas yra techniškai sudėtingas ir brangus. „Tesla“ jau ne vienerius metus dirba autonomijos srityje ir nuolat nepasiekdavo E. Musko ambicingų orientyrų, kada pasirodys savaeigės kompanijos mašinos. Tuo tarpu tiek „Google“ „Waymo“, tiek „General Motors“ „Cruise“ pavyko į JAV kelius išleisti bepiločius taksi automobilius.
Muskas sakė, kad „Cybercab“ – mažesnė, dvivietė transporto priemonė – bus pradėta gaminti iki 2027 metų. Visgi jis nepateikė „Robovan“ datos ar kainos.