Fantastiška lietuvių diena Dakare: greičio ruože pergalė iškovojęs R.Baciuška kyla į pirmąją vietą!

Tomas Eidukevičius

2023-01-07, 13:50 (atnaujinta 2023-01-07, 14:46)

0 komentarų

Naujieji metai automobilių sporto gerbėjams, kaip ir įprasta, prasidėjo Dakaro ralio startu. Saudo Arabijoje vykstančios sunkiausios pasaulio varžybos sukaustė šio sporto gerbėjų dėmesį. Šeštadienį startavo jau septintasis greičio ruožas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Fantastiška lietuvių diena Dakare: greičio ruože pergalė iškovojęs R.Baciuška kyla į pirmąją vietą!

Fantastišką tempą maratoniniame greičio ruože pademonstravo „Red Bull Can-Am Factory Racing“ komandai atstovaujantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal. Lietuvis trasą įveikė per 3 val. 45 min. 34 sek. ir ne tik laimėjo šios dienos etapą, bet ir pakilo į pirmąją vietą bendroje įskaitoje.

Lietuvis šiandien pirmavo didžiąją greičio ruožo dalį, o šeštadienio maratonas nesėkmingai susiklostė bendroje įskaitoje pirmavusiam Rodrigo Luppi De Oliveira. Dar prieš šiandienos startą jis turėjo 20 min. 17 sek. pranašumą ir R.Baciušką, tačiau susidūrė su problemomis ir prarado daug laiko.

Rokas Baciuška / A.S.O./H.Cabilla nuotr.

Brazilas iš „South Racing Can-Am“ komandos pirmąjį kontrolinį tašką pasiekė su šeštu rezultatu, tačiau vėliau prarado daug laiko ir lietuviui pralaimėjo daugiau nei pusę valandos. R.De Oliveira dar nėra pasiekęs finišo, tačiau jau dabar aišku, kad praras bent keletą pozicijų.

Cristiano Batista / A.S.O./F.Le Floc'h/DPPI nuotr.

Antras šiandien finišavo brazilas Cristiano Batista, kuris nuo R.Baciuškos atsiliko 1 min. 3 sekundes. Trečioje vietoje rikiuojasi Yasiras Seaidainas. Saudo Arabijos atstovas lietuviui pralaimėjo 2 min. 51 sek. Ketvirtas finišavo Erykas Goczalas.

Marekas Goczalas / A.S.O./F.Gooden/DPPI nuotr.

Priminsime, kad šiandien Dakaro ralio dalyvius pasitiko visiškai pakeistas greičio ruožas. Dėl itin prastų oro sąlygų Dakaro organizatoriai buvo priversti keisti maršrutus ir bivakų lokaciją. Lenktynininkai šiandien turėjo įveikti 333 kilometrų greičio ruožą, o taip pat ir 528 kilometrų pervažiavimą. Maratoninį šeštadienio greičio ruožą sudarė 20 proc. smėlio, 63 proc. dirvožemio, 13 proc. kopų, o po du procentus – asfalto ir išdžiūvusių vagų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas