Pamirškite vidaus degimo variklius ar elektromobilius: „Toyota“ pademonstravo tikrąją automobilių ateitį

Pranešimas spaudai

2022-12-12, 12:26

14 komentarai (-ų)

Koncerno „Toyota“ vertinimu, siekiant nulinės taršos kol kas dar per anksti susitelkti ties vienu galimu sprendimu. Gamintojas greta elektromobilių baterijų taip pat tobulina ir vandenilio degalų elementus bei vandeniliu varomus vidaus degimo variklius.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Pamirškite vidaus degimo variklius ar elektromobilius: „Toyota“ pademonstravo tikrąją automobilių ateitį

Eliminuoti anglies junginių taršą „Toyota“ siekia vienu metu plėtodama keletą skirtingų technologijų, kurios leistų patenkinti pačius įvairiausius poreikius. Tam ruošiami ne tik baterijose sukaupta energija varomi elektromobiliai, bet ir modeliai su vandenilio degalų elementais, taip pat įsikraunantys ir iš tinklo įkraunamieji hibridai.

Siekiant į gatves išleisti dar daugiau neteršiančių automobilių, galima pasitelkti dar vieną priemonę – vandeniliu varomus vidaus degimo variklius.

Pirmasis koncepcinis modelis

Su „Rookie Racing“ komanda bendradarbiaujanti „Toyota“ šiais metais dalyvavo visose „Super Taikyu“ serijos ištvermės lenktynėse. Jose buvo naudojamas vandeniliu varomas „GR Corolla H2“ modelis. Kiekvienose lenktynėse šį automobilį vairavo pats koncerno „Toyota“ prezidentas Akio Toyoda. „Morizo“ pseudonimą lenktynėms pasirinkęs įmonės vadovas pats prisidėjo prie šios technologijos tobulinimo.

Vandeniliu varomas „Toyota“ automobilis su vidaus degimo varikliu buvo testuojamas ir bendrojo naudojimo keliuose Europoje. Pasaulio ralio čempionato (WRC) žiūrovai galėjo patys stebėti parodomąjį „GR Yaris H2“ važiavimą Ipre, Belgijoje, vykusiame etape.

Daug patirties tobulindami šią technologiją įgiję „Toyota“ inžinieriai nusprendė, kad atėjo laikas parengti ir pirmąjį ne lenktynėms skirtą prototipą. Taip atsirado pirmasis koncepcinis modelis – „Corolla Cross H2“.

Šiame automobilyje sumontuotas iš „GR Corolla“ modelio paskolintas 1,6 litro trijų cilindrų turbininis variklis ir lenktynėse ištobulinta aukšto slėgio vandenilio įpurškimo sistema. Panaudojus vandenilio kuro elementais varomo „Mirai“ modelio konstrukcijos privalumus, taip pat buvo pritaikytas vandenilio bakas.

Taip „Toyota“ inžinieriams pavyko sukurti penkis keleivius ir jų bagažą galintį vežti „Corolla Cross H2“ prototipą. Dabar atliekami bandymai realiomis sąlygomis ir tuo pat metu automobilis tobulinamas skaitmeninėje erdvėje. Greitai šiaurinėje Japonijos dalyje bus pradėti testai žiemos sąlygomis.

Didžiulis vandenilio technologijos privalumas yra galimybė panaudoti jau turimus vidaus degimo variklius. Taip pat svarbūs pranašumai yra greitas bako užpildymas bei pastebimai mažesnis ličio ir nikelio poreikis. Atsižvelgiant į ribotą pastarųjų medžiagų tiekimą, tai yra labai svarbus veiksnys.

Pritaikius šiuo metu naudojamas technologijas ir papildomai investavus į tolesnį tobulinimą, vandeniliu varomi varikliai gali greitai paplisti kaip paprastesnė anglies junginių taršos mažinimo priemonė. Japonijos gamintoja skelbia, kad šiuo metu yra atlikusi apie 40 proc. darbo, siekdama komercializuoti tokius modelius kaip „Corolla Cross H2“.

Kol kas dar per anksti pasakyti, ar ši technologija pasieks tokį lygį, kad galėtų būti taikoma ir bendrojo naudojimo keliams skirtuose automobiliuose. Kita vertus, galimybė ją taikyti automobilių sporte jau yra neginčijama.

Lenktynėse tobulinama technologija

Technologijos tobulinimą pastebimai paspartino nuolatinis dalyvavimas automobilių lenktynėse, mat jose sportiniams modeliams bei jų agregatams tenka atlaikyti didžiulį krūvį. Pavyzdžiui, per vieną „Super Taikyu“ serijos sezoną „Toyota“ inžinieriams pavyko 24 proc. padidinti vandeniliu varomo variklio galią ir dar 33 proc. – jo išvystomą sukimo momentą. Dėl šio proveržio tokia jėgainė savo dinaminėmis charakteristikomis jau nebeatsiliko nuo įprasto benzininio variklio.

Kiti patobulinimai taip pat leido maždaug 30 proc. padidinti nuvažiuojamą atstumą, o bako pripildymo trukmė sumažėjo nuo penkių iki vienos su puse minutės. Greta technologijų plėtros „Toyota“ taip pat siekia glaudesnio bendradarbiavimo su suinteresuotomis vandenilio gavybos ir logistikos bendrovėmis.

Automobilių sportas yra pirmoji bandymų laboratorija, o tolimesnės sąsajos apima gerokai daugiau nei vien tik transporto industriją. Tai leis ateityje lengviau sukurti aplinką be anglies junginių taršos.

14 komentarų

Abejoju

Ar kas ipirks gera automobili, ne pornuka, kuris kainuoja apie simta tukstanciu euru. Juk tai gero buto kaina.

Nesvaikit

Gal jau pamirskime tuos elektromobilius, nes daug kas jais jau atsikando, juos keicia i benzininius automobilius. Su elektromobiliais vienos problemos ir tai dar tik pradzia kol jie dar nauji, po to atsiras problemu su baterijom, galu gale pasikroves ta elektromobilu nuvaziuosi tik 10 km, o jei noresi naujos baterijos, mokek 6000 ar 8000 euriuku. Nelabai kas nores tokiu pinigu moket, tad vel problema. Problemos su ikrovimu taip pat. Atvaziaves i kurorta pirma ieskosi ne kur permiegot, o kur automobilu pasikraut, kur eile mazesne bus prie ikrovimo. Tad kol sistema neveikia ir elektomobiliai turi daug problemu tai manau saugiausia vazinet benzininiu varikliu.

Zyzas

Kažkada ir dujos buvo naudojamos tik blynams kepti.Praejo laikas ir mašinos važiuoja,ir degalinė atsidarė.O irgi kalbejo-vaziuoja ant bombos.Tarpkitko ir mašinos kai atsirado irgi buvo velnio pramislas.Telefonas irgi gali sprogti bet kelnių kišenėje vistiek nešiojame tad......

Idomu

Tik va, idomu, kiek procentu Lietuvos guventoju galetu tokiuos auto ipirkt.. Manau, jog tai bus prieinama tik turtingu saliu gyventojamas - mums dar ilgai tai bus per brangus malonumas

Tas pats

Tai elektromobiliu ir Lietovos gyventojai neįpirks

Aha

Bomba ant ratu tikrai nebloga ateitis. Ir vandenilis is krano neprisipils

Lankytojas

O benzinas tai nei sprogti, nei užsidegti negali ? :))) Ir pas visus ir į kriauklę ir į klozetą bėga.

MM

Jei FIA nuspręstų, kad nuo 2030 f1 bolidai būtų varomi H2, tai ir progresas greitesnis būtų

puiku

seniai reikėjo tokio varianto japonai pirmauja psaulyje technikos ir elektronikos srityje.

Jonas

Ir pagal durnumą japonai vieni iš pirmuju

Lankytojas

Noriu atsakyti Jonui. Patys "protingiausi" tai,kaip visada,lietuvaičiai.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas