Vilnius – pirmasis Europoje: „LastMile“ prekes miesto centre jau pradėjo nemokamai pristatinėti 3 autonominiai automobiliai

Pranešimas spaudai

2023-06-29, 07:45

0 komentarų

Vilnius antradienį tapo pirmuoju miestu Europoje, kurio judriomis centro gatvėmis maisto prekes pristatinės autonominių automobilių flotilė.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Vilnius – pirmasis Europoje: „LastMile“ prekes miesto centre jau pradėjo nemokamai pristatinėti 3 autonominiai automobiliai

Į eismą jau išriedėjo prekių pristatymo startuolio „LastMile“ diegiama inovacija – net trys autonominiai automobiliai, kurie pirkinius išvežios be vairuotojo ir padės mažinti pristatymo paslaugų sąnaudas. Užsakymai bus surenkami Mindaugo gatvėje esančioje „Iki“ parduotuvėje ir pirkėjams nemokamai pristatomi tiesiai į namus sostinės centre.

Prekes pristatantys autonominiai automobiliai turi skirtingo dydžio rakinamus skyrius, tinkamus mažesniems ir didesniems maisto produktų užsakymams. Iš viso robotų flotilė vienu važiavimu gali pristatyti 7 pirkėjų užsakymus sostinės Naujamiesčio ir Senamiesčio rajonuose.

Nekliudys nei spūstys, nei lietus

Vilniaus centre nuo antradienio prekes išvežiojančius autonominius automobilius sukūrė „Clevon“, Estijoje įsikūrusi pasaulinė autonominio pristatymo inovatorė. Pernai „LastMile“ kartu su šia įmone vykdė pilotinį projektą Vilniaus užmiesčio rajone Balsiuose – tai buvo pirmas kartas, kai Lietuvoje panaudotas pristatymo robotas be vairuotojo. Per tris mėnesius robotas, demonstruodamas gerus rezultatus, nuvažiavo apie 2000 km.

„Bandymas pasiteisino su kaupu – sulaukėme 4,8 balo iš 5 įvertinimo, pirkėjams buvo įdomu išbandyti naujovę. Tuo tarpu mes įsitikinome, kad prekes galime pristatyti dar efektyviau ir lanksčiau, kartu darydami ir mažesnį poveikį aplinkai, mat naudojami elektriniai varikliai. Po sėkmingo bandymo, žengiame kitą žingsnį – pirmą kartą Europoje miesto centro gatvių eismo dalimi taps net trys autonominiai automobiliai. Tikime, kad jie mums suteiks svarų pranašumą pirkinių pristatymo srityje, kadangi net ir miesto centre, net ir piko valandomis klientai savo prekių sulauks greitai. Greitis pirkėjams tampa vienu svarbiausių kriterijų renkantis prekių pristatymo į namus būdą – net 95 proc. mūsų pirkėjų prekes įsigyja su pristatymu per kelias valandas“, – sako Tadas Norušaitis, startuolio „LastMile“ vadovas ir bendraįkūrėjas.

Pilotinis projektas taip pat įrodė, kad autonominiai automobiliai gali savarankiškai vykti įvairiomis sąlygomis – lyjant lietui, neasfaltuotais keliais, per sniegą ir po lietaus telkšant baloms.

Pasak Nijolės Kvietkauskaitės, „IKI Lietuva“ generalinės direktorės, e-komercijos rinka Lietuvoje yra itin energinga, todėl svarbu joje visuomet būti žingsniu priekyje.

„Šiandien pirkėjas tikisi dar sklandesnės apsipirkimo patirties – ir šį jų lūkestį mums padeda pateisinti drąsiai diegiamos technologinės naujovės, tokios kaip autonominės parduotuvės ir pirkinius greitai, saugiai ir patogiai pristatantys autonominiai automobiliai. Galime savo pirkėjams pažadėti, kad ir toliau imsimės lyderystės Lietuvoje diegiant mažmenos inovacijas, kurios sukurs dar geresnę vartotojo patirtį“, – sakė N. Kvietkauskaitė.

„Clevon“ generalinis direktorius Sanderis Sebastianas Aguras pabrėžė, kad „Iki“ ir „LastMile“ partnerystė su „REWE Group“ yra didelis komercinis pasiekimas „Clevon“: „Mūsų komanda nuolat įrodo, kad autonominiai pristatymai yra mūsų visų ateitis, tad plečiame savo veiklą nuo pavienių robotų iki vežėjų parkų Europoje, JAV ir Artimųjų Rytų regione. „Clevon“ pirmoji Europoje 2020 m. gavo leidimą eksploatuoti autonominius vežėjus viešuosiuose keliuose. O dabar vėl kuriame istoriją – esame pirmieji, kurie komerciniams pristatymams dislokuoja visą autonominių robotų vežėjų parką Europos viešuosiuose keliuose – čia, Lietuvoje. Tai tik pradžia!"

Saugumas – svarbiausias prioritetas

Autonominiai automobiliai nuo birželio 27 dienos du mėnesius maisto prekes pristatinės didesnėje ir gerokai judresnėje teritorijoje nei pilotiniame projekte – važinės sostinės centro gatvėmis.

Kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas, autonominiai automobiliai važinės ne didesniu nei 25 km/val. greičiu. Saugiai gatvėmis laviruoti jiems leis 360 laipsnių kameros ir specialūs davikliai. Robotus realiu laiku taip pat nuolat stebės teleoperatoriai.

Antradienį autonominių automobilių pristatymo renginyje prie „Iki“ parduotuvės Mindaugo gatvėje buvo surengta vieša demonstracija – autonominiai automobiliai be klaidų įveikė specialiai jiems įrengtą kliūčių ruožą.

Autonominis pristatymas bus visiškai nemokamas. Užsisakę prekes pirkėjai gaus trumpąją žinutę su informacija, kada atvyks autonominis automobilis, ir kodą, kurį suvedus atsirakins jo durelės.

„LastMile“ platforma šiuo metu turi daugiau nei 300 tūkst. registruotų vartotojų Lietuvoje. Jie gali rinktis produktus iš daugiau nei 40 partnerių parduotuvių, o asortimentą bendrai sudaro daugiau kaip 30 tūkst. prekių.

Prekybos tinklas „Iki“ kartu su startuoliu „LastMile“ priklauso tarptautinei „Rewe“ grupei, dirbančioje 21 Europos šalyje ir turinčiai apie 380 tūkst. darbuotojų. „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 237 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs keturias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu.

„Clevon“ yra pristatę naujos kartos autonominį robotą-vežėją „CLEVON 1“ – pirmąjį Europoje, kuris pradėjo teikti pristatymo be vairuotojo paslaugas viešuosiuose keliuose. Pirmuoju klientu tapo DPD („LaPoste“ dalis), o pastaruoju metu dirbama su klientais, tarp kurių – „DHL Express Estonia“ Taline ir „Iki“ parduotuvės Vilniuje, Lietuvoje. Tokios užsakomojo pristatymo pramonės šakos, kaip maisto produktų mažmenininkai, maisto ir gėrimų įmonės bei logistikos paslaugų teikėjai, bendradarbiauja su „Clevon “ dėl saugių, patikimų ir patogių pristatymo sprendimų, orientuotų į aplinkosaugą – visa tai paremta 15 metų patirtimi robotikos ir automatizavimo technologijų srityje. 2022 m. „Clevon“ buvo įkurta atsiskyrus nuo „Cleveron“, inovacijų lyderės robotizuotų „click-and-collect“ sprendimų srityje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas