Žiema kelia daug iššūkių mūsų transporto priemonei, ypač jei tai ankstus rytas, o jūsų automobilis yra užšalęs. Pagal šį sąrašą atlikite automobilio paruošimą šalčiausiam metų laikui, kad išvengtumėte neužsivedančių variklių, užšalusių durelių ir langų, variklio užšalimo ir avarijų.
Patikrinkite automobilio akumuliatorių
Automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laikas ribotas. Nelaukite, kol jis suges ir paliks jus aklavietėje. Automobilio akumuliatoriaus, starterio ir visos įkrovimo sistemos būklę galite patikrinti naudodami kompiuterinį akumuliatoriaus testerį. Šis įrenginys ne tik tikrina įtampą, bet ir vidinę varžą bei laidumą, todėl galite susidaryti gerą vaizdą apie bendrą akumuliatoriaus būklę, be to, taip pat patikrina starterio ir generatoriaus būklę.
Įsitikinkite, kad jūsų įsigyta įranga veikia įprastinius švino rūgšties akumuliatorius, taip pat gelinius ir absorbuoto stiklo matricos (AGM) akumuliatorius. Tokiu būdu tą patį įrenginį galėsite naudoti motociklui ir vejos bei sodo įrangai.
Valykite akumuliatoriaus gnybtus
Ant akumuliatoriaus stovų ir gnybtų susikaupusi korozija gali sukelti sunkiai užvedamo automobilio problemų šaltuoju metų laiku ir trukdyti įkrovimo sistemai įkrauti akumuliatorių.
Pirmiausia atjunkite neigiamą laidą, tada teigiamą. Akumuliatoriaus gnybtus valykite akumuliatoriaus valymo įrankiu arba vieliniu šepečiu. Tada nuvalykite kabelio gnybtus. Nuo akumuliatoriaus viršaus popieriniu rankšluosčiu nuvalykite visus riebalų ir rūgšties likučius. Tada vėl sumontuokite teigiamo kabelio gnybtą, po to neigiamo kabelio gnybtą.
Taip pat galite Sumažinti būsimą akumuliatoriaus gnybtų koroziją naudodami gnybtų apsaugos purškiklį. Kai gnybtai išvalyti ir vėl sumontuoti, kiekvieną gnybtą apipurkškite gausiu apsaugos purškiklio sluoksniu.
Sutepkite langų takelius
Drėgmė langų takeliuose gali užšalti ir sukelti pasipriešinimą, kai bandote atidaryti langą. Toks pasipriešinimas gali sugadinti langų reguliatoriaus trosus ir kainuoti nemažus pinigus. Šios problemos galite visiškai išvengti sutepę langų takelius purškiamu silikoniniu arba sausu teflono purškiamuoju tepalu.
Nuleiskite langą ir purkškite purškiklį tiesiai į priekinį ir galinį lango takelį. Tepkite tiek tepalo, kad jis lašėtų iki pat takelio. Tada kelis kartus atidarykite ir uždarykite langą, kad tepalas pasiskirstytų visame takelio paviršiuje. Stiklo valikliu ir popieriniu rankšluosčiu pašalinkite ant stiklo patekusius purškalus.
Tepkite durų spynas
Tikriausiai mažai naudojate durų ir bagažinės spynas, jei turite nuotolinio įjungimo be rakto sistemą, tačiau tai nėra priežastis nepasirūpinti spynomis. Jei nepalaikysite spynelių cilindrų suteptų, jie pradės rūdyti, todėl negalėsite naudoti rakto. Jei kada nors išsikraus jūsų raktų pultelio akumuliatorius – neturėsite galimybės pasinaudoti raktu.
Tepti durų ir bagažinės spynas nesudėtinga. Tai turėtumėte daryti ne tik savo transporto priemonių, bet ir namų durų spynoms. Grafitinio spynos tepalo įkišimas į rakto angą veikia gerai, jei tik nepersistengsite. Kitas variantas – sausas teflono purškiamas tepalas. Tirpiklis ištirpins visas lipnias dalis, o kai išgaruos, vidinės spynos dalys bus padengtos teflono dalelėmis, todėl spyna veiks sklandžiai.
Pagalvokite apie žiemines padangas
Žieminės padangos gali išgelbėti jūsų gyvybę. Tinkamas automobilio apavas, užtikrina daug geresnį sukibimą su sniegu, todėl pradėsite važiuoti 33 proc. greičiau ir sutrumpinsite stabdymo kelią net iki 9 metrų. Jei padangos sumontuotos ant esamų ratų, kiekvieną pavasarį ir rudenį turėsite permontuoti. Žinoma, žieminės padangos kainuoja daugiau, tačiau dėl geresnio stabdymo kelio ir valdymo posūkiuose žieminės padangos gali užkirsti kelią galimam eismo įvykiui ir būsite saugus.
Perėjimas prie žieminių valytuvų šluotelių
Įprasti valytuvai užsikemša sniegu, todėl pasišiaušia arba praleidžia didelius priekinio stiklo plotus. Žieminiai valytuvai pašalina šią problemą. Guminis apavas apgaubia visą valytuvą ir neleidžia ledui ir sniegui prilipti ar susikaupti. Jie užtikrina geresnį matomumą ir saugesnį vairavimą žiemą. Išimkite senas valytuvų gumeles ir saugokite, kad galėtumėte naudoti kitą pavasarį. Tada uždėkite žieminius ir visą žiemą tinkamas matomumas padės jums kelyje būti saugesniu.
Pakeiskite salono oro filtrą
Vėlyvųjų modelių automobiliuose ir sunkvežimiuose salono oro filtrai dažnai apleidžiami. Galite manyti, kad tai nesvarbi techninė priežiūra, tačiau užsikimšęs salono oro filtras gali smarkiai sumažinti oro srautą per automobilio šildytuvą, apkrauti ventiliatoriaus variklį ir perkaitinti ventiliatoriaus variklio rezistorių.
Kai kurių automobilių orpūtės variklio keitimas gali kainuoti nemažai, todėl prieš šildymo ir vėsinimo sezoną tikrai verta pakeisti salono oro filtrą. Įsigykite pakaitinį filtrą bet kurioje automobilių dalių parduotuvėje ir vadovaukitės montavimo instrukcijomis, pateiktomis savininko vadove. Atminkite, kad kai kuriuose modeliuose nurodyta oro srauto kryptis, todėl išstumdami senąjį filtrą atkreipkite dėmesį į jo kryptį.