Lietuvos gyventojai, rinkdamiesi transporto priemonę, prioritetą teikia vokiškiems automobiliams – rodo gyventojų apklausos duomenys. Ekspertai pastebi, kad Vokietijoje pagamintų automobilių populiarumą lemia kokybė, patvarumas ir ekonomiškumas.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Mūsų gerai pažįstamas mechanikas Tomas iš Marijampolės įspėja vairuotojus, kad prieš perkant naudotą automobilį su trimis šiomis savybėmis, kurių remontas ateityje gali kainuoti krūvas pinigų, reikėtų gerai pagalvoti.
Mechanikas aptaria automobilių savybes, kurios ateityje gali kelti problemų, ir įspėja elektromobilių pirkėjus atkreipti dėmesį į baterijos būklę.
„Vienas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį - jei rasite elektromobilį, kuriame yra ne akumuliatoriaus įkrovos, o akumuliatoriaus būklės lygis. Jie parodo, kiek laiko liko iki baterijos pakeitimo. Rinkoje yra daugybė elektromobilių, kuriuose turėtumėte žiūrėti į akumuliatoriaus būklės matuoklį. Jei jis yra mažesnis nei pusė - tikriausiai neturėtumėte pirkti tos transporto priemonės, nes baterijos pakeitimas gali kainuoti nemažus pinigus, ir tai tik tuo atveju, jei apskritai pavyks rasti akumuliatorių“, – patirtimi dalinosi Tomas.
Panašiai kaip šiuolaikiniai išmanieji telefonai, daugelis naujausių elektrinių automobilių savininkams nurodo, kiek dar liko akumuliatoriaus baterijos. Nors kai kurie modeliai įrodė, kad tokios transporto priemonės galima nuvažiuoti daugiau nei 400 tūkst. km., ekstremaliomis klimato sąlygomis ar be reikalo greitai įkraunami pavyzdžiai gali susidėvėti greičiau.
Automobilio baterijos būklės tikrinimas yra labai svarbus, kad nereikėtų pirkti pakaitinio akumuliatoriaus, kurio montavimas gali būti sudėtingas ir, priklausomai nuo modelio, kainuoti daugiau nei pati transporto priemonė.
Mechanikas taip pat ragino vairuotojus vengti automobilių, kuriuose visos funkcijos valdomos centriniu jutikliniu ekranu, įspėdamas, kad jam sugedus savininkai liks be pagalbos.
„Kita problema bus ateityje, bet tikriausiai ji pasireiškia jau ir dabar. Daugelyje automobilių pradedama montuoti visa apimantį ekraną, pavyzdžiui, prietaisų skydelio centre. Tai spidometras, tachometras, klimato kontrolė, radijas, žemėlapis, viskas, ką reikia žinoti, kad galėtumėte vairuoti automobilį. Kas atsitinka, kai šis ekranas sugenda? Jis sugenda. Dabar nežinote, kokiu greičiu važiuojate, kur važiuojate, negalite valdyti oro kondicionieriaus, nes tai tik juodas ekranas“ – įspėjo Tomas.
Galiausiai marijampolietis pasiūlė, kad automobilių, kurių funkcijos valdomos išmaniojo telefono programėle, galiojimo laikas gali būti ribotas, o gamintojai arba operacinės sistemos po kelerių metų gali nutraukti jų palaikymą.
„Telefonu galite nuotoliniu būdu užvesti automobilį, įjungti tą funkciją, išjungti tą funkciją, pažiūrėti, koks yra elektrinio automobilio įkrovimo lygis. Visi žinome, kad technologijos juda greitai ir yra negailestingos. Jai nerūpi, jei ji palieka jus atsilikusius su nepalaikomomis technologijomis.
Šiandien tai matome įvairiuose dalykuose, kai kažkas puikiai veikia, pereinate prie naujos operacinės sistemos, kurios bendrovė nebepalaiko, ir dabar turite plytą, ji nenaudinga. Įsivaizduokite, kad turite 15 – 20 metų senumo automobilį ir prarandate visas funkcijas, nes jam skirta programa nepalaikoma. Numatau, kad tai bus didelė problema“, – užtikrintas mechanikas.