Padangos nėra vienintelis svarbus faktorius artėjant šaltajam metui. Atėjus žiemai, jūsų automobilyje jaučiama tikroji lauko aplinkos temperatūra. Jei ji yra žemesnė už nulį, jo skysčiai turi būti paruošti taip, kad galėtų atlaikyti šaltį.
Priešingu atveju gali kilti žala ir nusivylimas, tai pasakytina ir apie priekinio stiklo ploviklio skysčio rezervuaro skystį. Jei jis užšąla, negalėsite tinkamai išvalyti stiklo ir važiuoti bus nesaugu.
Jei šaltis jus užklupo netikėtai ir užšalo valytuvų skystis, dar ne viskas prarasta. Štai kaip galite su tuo susidoroti.
Langų skystį paprastai sudaro vanduo ir specialūs priedai, skirti veiksmingai valyti priekinį stiklą. Tačiau šaltais žiemos mėnesiais šių priedų gali nepakakti, kad skystis neužšaltų. Štai kodėl.
- Kai gyvsidabrio stulpelis nukrenta žemiau nei tikėtasi, vanduo valytuvų skysčio mišinyje gali užšalti.
- Nepakankamas antifrizo kiekis – kai kuriuose langų skysčiuose yra maža antifrizo koncentracija, todėl jie labiau linkę užšalti esant dideliam šalčiui.
- Praskiedimas – taupant pinigus maišant stiklo valymo skystį su vandeniu gali būti praskiestos jo pakantumo šalčiui savybės ir padidėti užšalimo tikimybė.
Žinant užšalusio skysčio požymius, labai svarbu žinoti, kaip žiemą išlikti saugiam kelyje. Atkreipkite dėmesį į šiuos rodiklius.
- Jei jūsų automobilio valytuvų skysčio purkštukai purškia netinkamai arba visai nepurškia, tai gali būti dėl užšalusio skysčio.
- Kai skystis užšąla iš purkštukų, ant priekinio stiklo gali likti užšalusio skysčio dryžiai, kurie gali pabloginti matomumą.
- Neįprasti garsai – bandydami įjungti skysčio purškimą, galite išgirsti neįprastus garsus, rodančius, kad skystis užšalo. Tai plovimo skysčio siurblys, negalintis cirkuliuoti skysčio.
Valytuvų skysčio užšalimo prevencija
Dabar, kai supratote, kodėl užšąla valytuvų skystis, panagrinėkime, kaip galite išvengti šios problemos žiemos mėnesiais. Pirmasis žingsnis siekiant išvengti užšalusio valytuvų skysčio – pasirinkti žiemai tinkamą valytuvų skystį. Ieškokite produktų, specialiai sukurtų žemoms temperatūroms. Šiuose skysčiuose yra didesnė antifrizo koncentracija, kuri sumažina užšalimo temperatūrą.
Pirkdami ieškokite žieminių skysčių, kurie yra paženklinti kaip skirti naudoti šaltuoju metų laiku. Ant jų nurodyta šalčiausia temperatūra, kurią jie gali atlaikyti, pavyzdžiui, – 20, – 25 ir – 30 laipsnių.
Dar vienas būdas išvengti užšalusio langų valymo skysčio – kai tik įmanoma, statyti automobilį apsaugotoje arba šildomoje vietoje. Garaže arba dengtoje stovėjimo vietoje galima palaikyti šiek tiek aukštesnę temperatūrą, todėl skystis neužšals. Jei neturite galimybės statyti automobilio dengtoje stovėjimo aikštelėje, apsvarstykite galimybę naudoti priekinio stiklo dangtį, kad apsaugotumėte priekinį stiklą ir skystį nuo šalčio.
Užšalusio skysčio atšildymas
Šiltas vanduo – vienas iš greitų sprendimų – į priekinio stiklo plovimo skysčio rezervuarą įpilkite šilto, bet ne verdančio vandens, tada įjunkite ploviklius. Kai ploviklių skysčio kraštai atšyla, kartais siurblys gali vėl leisti skysčiui judėti linijomis.
Šildykite bakelį plaukų džiovintuvu – švelniai pašildykite bakelį plaukų džiovintuvu, stengdamiesi, kad jis nejudėtų, kad plastikas neišsilydytų arba nesideformuotų. Dažnai galite naudoti langų skystį, jei pavyksta ištirpdyti kraštus, tada papildykite jį šalto oro plovimo skysčiu.
Pašildykite automobilį – įjunkite automobilio variklį ir leiskite jam sušilti, tai taip pat gali padėti atšildyti užšaldytą skystį rezervuare, ypač jei jis tik vos užšalęs.
Nors šie metodai gali būti veiksmingi, būtina būti atsargiems ir vengti žalos. Nenaudokite per didelio karščio. Verdantis vanduo ir ilgalaikis plaukų džiovintuvo karštis gali pažeisti rezervuarą ir kitas aplinkines dalis. Taip pat niekada nepilkite karšto vandens tiesiai ant priekinio stiklo, nes tai gali sukelti staigų plėtimąsi, dėl kurio stiklas įtrūksta.
Valytuvų skysčio šildymo sistemos
Tiems, kurie nori nuolatinio užšalusio skysčio sprendimo, puikiai tinka valytuvų skysčio šildytuvų sistemos. Valytuvų skysčio šildytuvai – tai maži šildymo elementai, įmontuoti valytuvų skysčio rezervuare. Jie apsaugo skystį nuo užšalimo, sušildydami jį prieš purškiant ant priekinio stiklo. Šios sistemos specialiai sukurtos šaltiems regionams ir patikimai sprendžia užšalusio valytuvų skysčio problemą.
Įrengti valytuvų skysčio šildytuvą gali būti sudėtinga, tačiau investicijos gali būti vertos. Jis palaiko skystą valytuvų skysčio būseną, be to, būdamas šiltas, gali padėti tirpdyti sniegą ir ledą nuo priekinio stiklo, todėl vaizdas išliks aiškus.
Valytuvų šepetėlių priežiūra žiemą
Norint išvengti užšalusio skysčio, labai svarbu prižiūrėti žiemos valytuvų šepetėlius. Žieminiai valytuvų šepetėliai yra specialiai sukurti taip, kad gerai veiktų šaltu oru. Jų rėmelį dengia guminis apavas, neleidžiantis kauptis ledui ir sniegui ir užtikrinantis tinkamą kontaktą su priekiniu stiklu.
Kad žieminių valytuvų šepetėliai būtų geriausios būklės, reguliariai valykite šepetėlius, kad pašalintumėte ledo ir sniego sankaupas. Patikrinkite, ar nėra matomų pažeidimų ar nusidėvėjimo, ir pakeiskite valytuvų šluoteles, jei jos neužtikrina aiškaus ir nesutepto valymo.
Užšalęs valytuvų skystis žiemos mėnesiais gali kelti rūpesčių, tačiau taikydami tinkamas prevencines priemones ir sprendimus galite užtikrinti aiškų matomumą ir saugų vairavimą. Nesvarbu, ar jums reikia žiemos langų valymo skysčio, ar bet kokių kitų skysčių ar dalių savo automobiliui, kreipkitės į savo serviso profesionalus.