Seime kelią skinasi pakeitimai, kuriuos kai kurie mūsų pasitiks plojimais: priėmus pakeitimus, kai kurie gyventojai gautų beveik dvigubai didesnes pensijas

Pranešimas spaudai

2024-06-14, 17:54

5 komentarai (-ų)

Seimui pateikti siūlymai reikšmingai, beveik dvigubai, didinti nukentėjusių asmenų valstybines pensijas, taip siekiant įtvirtinti socialinį teisingumą ir panaikinti šių pensijų dydžių atotrūkį nuo kitų valstybinių pensijų.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
Seime kelią skinasi pakeitimai, kuriuos kai kurie mūsų pasitiks plojimais: priėmus pakeitimus, kai kurie gyventojai gautų beveik dvigubai didesnes pensijas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtuose ir Vyriausybės pateiktuose įstatymų pakeitimuose taip pat siūloma nustatyti aiškesnę ir teisingesnę valstybinių pensijų skyrimo tvarką. Minėtais siūlymais būtų pradedama pensinio pobūdžio išmokų iš valstybės biudžeto sistemos pertvarka, kuri vyktų etapais.

Valstybinių pensijų įstatymo pataisomis siūloma pradėti pensinio pobūdžio išmokų iš valstybės biudžeto sistemos pertvarką nuo nukentėjusiųjų asmenų valstybinių pensijų didinimo, taip pat atlikti pakeitimus, kuriais siekiama paprastinti pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų, šalies prezidento sutuoktinio valstybinių pensijų administravimą, mažinti Vyriausybės priimamų teisės aktų skaičių bei atlikti kitus su Valstybinių pensijų įstatymu susijusius sisteminius pakeitimus. Visi šie pakeitimai įsigaliotų 2024 m. liepos 1 d.

Siūloma 87 proc. didinti nukentėjusiųjų asmenų valstybines pensijas, taip mažinant šių valstybinių pensijų dydžių atotrūkį nuo kitų valstybinių pensijų dydžių ir vidutinės nukentėjusiųjų asmenų valstybinės pensijos dydį priartinant prie antrojo laipsnio valstybinės pensijos dydžio (2 valstybinių pensijų bazės).

Vidutinė nukentėjusiųjų asmenų valstybinė pensija (be nukentėjusiųjų asmenų valstybinių našlių ir našlaičių pensijų) nuo 2024 m. liepos 1 d. siektų 146 eurus.

Siūloma panaikinti Pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo komisiją ir šių pensijų skyrimo funkciją perduoti „Sodrai“. Pritarus šiam siūlymui, būtų įgyvendinamas vieno langelio principas, kai asmeniui dėl jam priklausančios pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinės pensijos ar dėl skirtingų rūšių pensijų (pvz., dėl senatvės pensijos ir pirmojo laipsnio valstybinės pensijos paskyrimo) skyrimo užtektų tiesiogiai kreiptis į „Sodrą“.

Be to, „Sodra“ dirba vieno langelio principu, todėl asmenys galės kreiptis į bet kurį, esantį jam arčiausiai, teritorinį skyrių. Taip pat atsirastų galimybė skirti šias pensijas nuo teisės atsiradimo, bet ne daugiau kaip už 12 mėnesių.

Siūloma nustatyti, kad prezidento sutuoktinio valstybinę pensiją skirtų Prezidento kanceliarija, šiuo metu tai daro Vyriausybė.

Siūloma nustatyti galimybę skirti antrojo laipsnio valstybinę pensiją mirus motinai arba tėvui, kuriam buvo paskirta antrojo laipsnio valstybinė pensija kaip daugiavaikei motinai arba tėvui, kitam iš daugiavaikių tėvų.

Siekiant vienodinti nukentėjusiųjų asmenų valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo sąlygas bei įgyvendinti laisvo asmenų judėjimo Europos Sąjungoje principą, skiriant ir mokant nukentėjusiųjų asmenų valstybines pensijas, siūloma nevertinti, ar asmuo yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.

SADM skaičiavimais, atsižvelgiant į tai, kad Valstybinių pensijų įstatymo pataisomis siūlomos teisinio reguliavimo priemonės įsigaliotų 2024 m. liepos 1 d., 2024 m. joms įgyvendinti reikės 16 mln. eurų, 2025 m. – 31 mln. eurų, 2026 m. – 30 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Lėšos, reikalingos projektu siūlomoms nuostatoms įgyvendinti 2024 m., yra suplanuotos šių metų valstybės biudžete.

5 komentarų

Rita

Kada bus proporcingai keliamos pencijos didelį stažą turintiems .Ar mūsų sistema kelia tik ,nusipelniusiem" ir ,nukentėjusiem" nesvarbu kek jie gyvenime dirbo.!!! Kieno saskaita tas jiems kėlimas? Gal gražinkite mūsų uždirbtus pinigus iš privačių fondų ką mes per ilgą stažą ušdirbome o dabar didinate pencijas tiems kas visą gyvenimą nedirbo ,slėpė mokesčius ir dar matinate privačias kompanijas?Kaip suprantu dabar maitinsime ir tuos kurie ne Lietuvoje gyvena?

123

Kai kurie,!kodėl daroma atskirtis tarp pensininkų,visiem turetų kelti pencijas vienodai.Maziausiai gaunantys ,dar skurdinami.Vot gerovės Lietuva ,mažiausios pencijas Europoje.

Joana

Sveiki prašau paaiškinti, kodėl skiriasi neįgalumo pensijos turintiems stažo 22m.50%.neįgalumas.Gaunu 260e.O neturintis žmogus stažo su 50%.neįgalumu gauna 380e.Pagal ką skaičiuojate.

Haroldas

O kodėl vykdomas nusikalstamas daugumos, dar gyvų, pensininkų skurdinimas?! Jų pensijos mažiausios Europos sąjungoje!!! O pagal tendencingą - ,,lobistinį - savų kišenės projektą '' , iki dabar visų pensininkų lėšomis penimi ir taip įkyriai propoguojami šie mafijiniai-karteliniai; vadinami pakopiniai pensijų fondai, kurių sukauptais pinigais manipuliuoja šie piramidinės struktūros makleriai..., užkirsdami galimybę žmonėms savo sukauptus pinigus susigrąžinti!!! ; tai jau Antikonstituciniai veiksmai! O mes dar siunčiame naują partiją dykaduonių į Europarlamentą, kuriems nebus gėda pripažinti, kad jų šalies pensininkai gauna mažiausias pensijas! Gal tada ir jiems mokėti mažiausia atlygį šioje Sąjungoje!!!; solidariai su savo rinkėjais - Lietuvos piliečiais!...

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas