Daugelis mūsų gali papildyti savo pinigines net 300 eurų: „Luminor“ ekspertė pasakė, kaip tinkamai pasinaudoti lengvata ir ką būtina atlikti jau dabar

Turbūt daugelis neatsisakytų kitais metais piniginę papildyti suma iki 300 eurų. Gyventojai, kaupiantys trečios pakopos pensijų fonduose, tam turi visas sąlygas – pinigus galima susigrąžinti pagal valstybės siūlomą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Daugelis mūsų gali papildyti savo pinigines net 300 eurų: „Luminor“ ekspertė pasakė, kaip tinkamai pasinaudoti lengvata ir ką būtina atlikti jau dabar

„Luminor investicijų valdymas“ vadovė Loreta Načajienė pasakoja, kaip tinkamai pasinaudoti šia lengvata ir ką reikėtų padaryti jau dabar, kad kitais metais būtų galima susigrąžinti didžiausią galimą pinigų sumą.

„Ši informacija aktualiausia pagal darbo sutartį ar individualią veiklą dirbantiems žmonėms ir gyventojams, gaunantiems kitas GPM apmokestintas pajamas. Paprastai tokių asmenų pajamos yra apmokestinamos 15, 20, 27 arba 32 proc. gyventojų pajamų mokesčiu – ši lengvata skirta būtent tokio dydžio mokesčius mokantiems ir trečios pakopos pensijų fonduose kaupiantiems nuolatiniams Lietuvos gyventojams. Atitinkantys šias sąlygas kasmet gali atgauti iki 20 proc. sumokėtų įmokų sumos – daugiausia iki 300 eurų“, – sako L. Načajienė.

Ekspertė pastebi, kad norint susigrąžinti dalį per metus sumokėto pajamų mokesčio, kitų metų pavasarį Valstybinei mokesčių inspekcijai reikės laiku pateikti taisyklingai užpildytą pajamų deklaraciją – kiekvienais metais tą galima padaryti iki gegužės pradžios. Viską atlikus teisingai, GPM dalis nuo įmokų už šiuos metus bus pervesta į asmens nurodytą banko sąskaitą.

Kiek tiksliai pinigų galima atgauti?

L. Načajienės teigimu, nesunku pasiskaičiuoti, kiek kitąmet galima tikėtis atgauti pinigų. Pavyzdžiui, jei kas mėnesį į trečios pakopos pensijų fondą pervedama po 50 eurų, per metus bendra įmokų suma sieks 600 eurų, tad GPM suma, kurią galima susigrąžinti bus lygi 120 eurų. Jei kiekvieną mėnesį į fondą pervedama po 125 eurus, metų gale bendra įmokų suma sieks 1 500 eurų, todėl susigrąžinti bus galima maksimalią 300 eurų sumą.

„Luminor investicijų valdymas“ vadovė pabrėžia, kad ši GPM lengvata yra aktuali ir įmokas į antros pakopos pensijų fondus papildomai mokantiems asmenims, jei šios įmokos viršija 3 proc. asmens pajamų, nuo kurių yra skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Tokiais atvejais gyventojai galės susigrąžinti dalį sumokėto GPM ir už šiais metais papildomai atliktas įmokas į antros pakopos pensijų fondus.

Lengvata taip pat galima pasinaudoti ir mokant įmokas pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis. Bendra gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo įmokų suma, nuo kurios bus sugrąžinama dalis GPM, gali būti ne didesnė kaip 1 500 eurų, arba 25 proc. metinio bruto darbo užmokesčio.

„Į pensijų fondą investuojantys daugiau pinigų automatiškai gali daugiau jų ir susigrąžinti. Kaupiantieji trečiosios pakopos pensijų fonduose iki šių metų pabaigos dar turi galimybę padidinti įmokas, nors siūlyčiau nelaukti paskutinių metų dienų. Tuomet kitais metais deklaravę pajamas tokie asmenys galės atgauti daugiau – galbūt net ir didžiausią galimą sumą. Žinoma, padidinti įmokas turėtų skatinti ne tik vienkartinė susigrąžintų lėšų suma, bet ir žinojimas, kad tokiais žingsniais prisidedama prie finansinės padėties senatvėje“, – teigia „Luminor investicijų valdymas“ vadovė.

L. Načajienė atkreipia dėmesį, kad natūralu, jog susigrąžinę dalį mokesčių žmonės dažnai nori išleisti šiuos papildomus pinigus maloniems pirkiniams ar paslaugoms. Tačiau prieš naudojant šias lėšas kasdienėms reikmėms, ji pataria gerai apgalvoti savo sprendimą – kadangi šios lėšos neturės įtakos reguliarioms pajamoms, ekspertė pataria pasirūpinti savo ateitimi ir šiuos pinigus ar dalį jų investuoti atgal į trečiosios pakopos fondus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas