Konfidencialūs šaltiniai agentūrai „Bloomberg“ pranešė, kad JAV Teisingumo departamentas prašys teisėjo priversti „Google“ parduoti savo naršyklę „Chrome“ ir atskirti mobiliąją operacinę sistemą „Android“ nuo įrenginių programinės įrangos paketų.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Paieškos ir reklamos milžinė planuoja kovoti su galimu sprendimu artėjant kitais metais vyksiančiam teisių gynimo priemonių nagrinėjimui.
Po ilgo teismo proceso JAV teisėjas rugpjūtį paskelbė, kad bendrovė neteisėtai monopolizavo paieškos sistemų rinką, pasinaudodama savo dominuojančia padėtimi ir mokėdama kitoms technologijų bendrovėms milijardus, kad „Google“ taptų numatytoji paieškos sistema daugelyje įrenginių.
Mokėjimai tokioms bendrovėms kaip „Apple“, „Samsung“ ir „Mozilla“, kurių bendra suma viršijo 20 mlrd. dolerių per metus, išstūmė mažesnius konkurentus, tokius kaip „DuckDuckGo“ ir „Bing“.
Antimonopolinės tarnybos pareigūnai taip pat svarstė galimybę priversti parduoti „Android“, tačiau vietoj to rekomenduos išskaidyti mobiliosios programinės įrangos paketą, apimantį „Android“, „Google“ ir „Google Play Store“. Nenuostabu, kad „Google“ ketina apskųsti rugpjūčio mėn. sprendimą, teigdama, kad išskaidymas pakenktų vartotojams ir kūrėjams.
Griežtas suskaidymas iš esmės pakeistų technologijų pasaulį ir „Google“ pajamų modelį. Bendrovė kontroliuoja 80 proc. paieškos sistemų rinkos, todėl jos reklamos verslas gauna daug daugiau naudotojų duomenų nei bet kuris konkurentas.
Remiantis „StatCounter“ duomenimis, „Google“ naršyklė „Chrome“ taip pat yra pati populiariausia, užimanti maždaug 60 proc. rinkos. Dėl to „Google“ gali stebėti naudotojų įpročius visame internete.