Kai kuriems „Ignitis“ klientams – išskirtinės galimybės: speciali zona suteikia daugiau privilegijų, kurios gali leisti sutaupyti ir papildomai

Pranešimas spaudai

2023-08-22, 16:13

3 komentarai (-ų)

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“, teikianti energijos paslaugas beveik 28 tūkst. verslo klientų, naujoje savitarnoje mano.ignitis.lt verslo klientams siūlo daugiau galimybių elektros energijos ir gamtinių dujų suvartojimo duomenims analizuoti bei energetiniam efektyvumui didinti.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Kai kuriems „Ignitis“ klientams – išskirtinės galimybės: speciali zona suteikia daugiau privilegijų, kurios gali leisti sutaupyti ir papildomai

„Ignitis grupės“ energetinio efektyvumo programos vadovė Asta Vaitulevičė detaliau pasakoja apie naujus savitarnos funkcionalumus, kuriuos pasitelkus galima sutaupyti nuo 5 proc. energijos sąnaudų.

Kalbėdama apie naujos savitarnos kuriamą vertę verslui, A. Vaitulevičė akcentuoja, kad energijos duomenų analizė yra tiksliausias ir greičiausias būdas pradėti pokyčius energijos vartojimo efektyvumo didinimo srityje.

„Naujoji „Ignitis“ savitarna mano.ignitis.lt verslui sukuria galimybes įvertinti savo faktinio suvartojimo tendencijas, sezoniškumą ir pan. Tai galėtų būti pradinis įrankis, žengiant tolimesnius žingsnius, kuriant energijos duomenų apskaitą. Energijos nuostolių mažinimui pasitelkiamas energijos vartojimo auditas. Vienas iš audite naudojamų energijos suvartojimo palyginamųjų metodų ir yra įmonės istorinių energijos suvartojimo duomenų lyginimas su dabartiniais, kurį klientai gali be papildomų kaštų atlikti patys“, – komentuoja energetinio efektyvumo ekspertė.

Naujojoje savitarnoje dalijamasi elektros energijos ir gamtinių dujų suvartojimo statistika, joje galima stebėti savo įmonės suvartojimo pokyčius kiekvieną mėnesį, yra galimybė palyginti suvartojimą per einamuosius metus su paskutinių dviejų metų suvartojimu ir įžvelgti tendencijas, remiantis jomis imtis efektyvumo.

Specifiškai gamtinių dujų dalyje, verslo klientai turi galimybę stebėti ir palyginti suplanuotą gamtinių dujų kiekį su faktiniu kiekiu ir taip planuotis veiklą. Remiantis šiais stebėjimais galima tiksliau planuoti kitų metų energijos poreikį. Stebint užsisakytus pajėgumus, galima vertinti paros suvartojimą ir nuspręsti ar pajėgumai užsakyti tinkamai.

„Energijos suvartojimo stebėsena leidžia įžvelgti tendencijas, ieškoti alternatyvių sprendimų tiek efektyvumui, tiek ir kaštų mažinimui. Jei įmonės pagrindinis elektros energijos suvartojimas yra šaltuoju laikotarpiu, matyt, vertinant sezono temperatūrų specifiką, verta peržiūrėti apšvietimo, šildymo, pastato modernizavimo sprendimus. Energijos suvartojimo tendencijoms įžvelgti rekomenduojama išvesti energijos intensyvumo rodiklį, pavyzdžiui, suvartotą energiją (kWh) dalinant iš produkcijos kiekio (tonomis). Tuomet galima palyginkite keleto pastarųjų metų intensyvumo rodiklius ir lengvai pamatyti energijos suvartojimo situacijos kitimą pamečiui.

Skatindami įmones nešvaistyti energijos ir tuo pačiu rinktis tvaresnius sprendimus, rekomenduojame elektrifikuotis (pvz., dujinius katilus pakeičiant šilumos siurbliais), modernizuoti įrangą. Jei įmonė itin daug energijos tęstinai vartoja šiltuoju sezonu, atsinaujinančios energijos sprendimai yra vienas iš efektyviausių pasirinkimų, leisiančių sutaupyti kaštus energijai šiuo laikotarpiu“, – teigia A. Vaitulevičė.

Išmanios energijos monitoringo sistemos, kuriose integruoti mašininio mokymosi funkcionalumai (angl. machine learning), analizuodamos platesnius energijos suvartojimo duomenis (reaktyviąją galią, energijos intensyvumo rodiklius, didžiausią suvartojimą ir kt.) energijos suvartojimui gali turėti nuo 5 iki daugiau kaip 10 proc. efektą. Žinoma, didesniam energijos suvartojimo pokyčiui įtakos turi įmonės darbuotojų įsitraukimas, nes sutaupymas pasiekiamas ne per naujai diegiamas energijos efektyvumą didinančias priemones, o per įrangos reguliavimą, klaidų ar gedimų savalaikį identifikavimą, energijos švaistymo momentų užkardymą ir kt.

Naująja mano.ignitis.lt savitarna šiuo metu jau naudojasi daugiau kaip 17 tūkst. vartotojų. Iki rugsėjo pabaigos lygiagrečiai su ja vis dar veikia senosios verslo klientams skirtos savitarnos svetainės, tačiau rugsėjo pabaigoje senosios sistemos nustos veikti, todėl bendrovė kviečia klientus jungtis ir išbandyti naująją savitarnos svetainę jau dabar.

3 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas