Lietuviškasis „Tinder“, trisdešimt į trisdešimt bei „YouTube“ pirmtakas Lietuvoje: kas nutiko su daugelio lietuvių mėgtomis platformomis?

Pranešimas spaudai

2023-03-06, 12:53

0 komentarų

2000-tųjų pradžioje, internetui Lietuvoje tampant vis labiau pasiekiamu, žaibiškai išpopuliarėjo soc. tinklai, tokie kaip „One.lt“, „Draugas.lt“, „Klasė.lt“ ar „Videogaga.lt“.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Lietuviškasis „Tinder“, trisdešimt į trisdešimt bei „YouTube“ pirmtakas Lietuvoje: kas nutiko su daugelio lietuvių mėgtomis platformomis?

Kas lėmė šių, šiandien nostalgiją keliančių, soc. tinklų sėkmę? O kurie iš jų veikia ir dabar?

„Dauguma praeitame šimtmetyje gimusių žmonių savo pažintį su soc. tinklais pradėjo būtent nuo „One.lt“, „Draugas.lt“, „Klasė.lt“ ar „Videogaga.lt“. Nors atsiradus „Facebook“ jų populiarumas reikšmingai krito, stebina tai, kad kai kurie iš šių puslapių, vis dar aktyvūs ir yra naudojami iki šiol“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

„One.lt“ – populiariausias soc. tinklas Lietuvoje

Soc. tinklo „One.lt“, dar internatų vadinto „Oniuku“, populiarumo pikas fiksuotas 2008 m., kai puslapis per mėnesį pasipildydavo net 900 tūkst. naujų vartotojų. Tai buvo populiariausia interneto pažinčių, pokalbių svetainė Lietuvoje, kuri teikė ir el. pašto paslaugas.

„Kol vieni „one.lt“ naudojo vien dėl el. pašto, kiti jame ieškojo pažinčių, diskutavo forumuose, pirko dovanas draugams ir vertino jų įkeltas nuotraukas. Soc. tinkle taip pat buvo privataus susirašinėjimo funkcija, galimybė susimokėjus personalizuoti savo anketą, pakeisti jos dizainą. Gausybė naudotojų ir įtraukiančios funkcijos ir lėmė soc. tinklo populiarumą“, – sako A. Adomaitytė.

Ji priduria, kad: „Šiandien sunku įsivaizduoti, kad išvydus draugo viešai paskelbtą įrašą „forumiukas liūdi“ skubėtume rašyti atsiminimų, juokelių, komentarų jo profilyje esančiame „forume“. Arba gimimo dienos proga draugui nupirktume virtualų lipduką, kuris laikinai bus matomas ant jo nuotraukos.“

Anot „Bitės Profės“, „One.lt“ vis dar yra pasiekiamas, tačiau atsiradus ir išpopuliarėjus pasauliniams soc. tinklams, tokiems kaip „Facebook“, tapo vis rečiau naudojamas. 2019 m. „One.lt“ išjungė el. pašto paslaugą – tai buvo viena seniausių nemokamų el. pašto paslaugos teikėjų Lietuvoje.

„Draugas.lt“ – lietuviškasis „Tinder“

Soc. tinklas „Draugas.lt“ įkurtas 1999 m., tačiau yra vis dar naudojamas ir dabar. Šis puslapis leidžia užmegzti naujas pažintis, susirasti antrą pusę.

„Draugas.lt“ galima pavadinti populiariausios pažinčių programėlės „Tinder“ lietuviška versija. Šios svetainės išskirtinumas – joje galima ne tik ieškoti meilės, bet ir žaisti lietuviškus žaidimus, pavyzdžiui, „Mafijos karai“ ar „Superpanelė“. Kiekvienam žaidimui sukurtas „forumas“, leidžiantis su bendraminčiais aptarinėti žaidimo subtilybes, dalintis įspūdžiais“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Dar 2018 m. „draugas.lt“ pateko į populiariausių portalų Lietuvoje dvidešimtuką, rodo „Gemius“ monitoringo duomenys. M. Vrubliauskas atkreipia dėmesį, kad šiandien soc. tinkle naršyti galima atsisiuntus ir mobiliąją programėlę „Android“ ar „iOS“ operacinę sistemą palaikančiuose telefonuose.

„Klasė.lt“ – virtualus klasiokų susitikimas

Soc. tinklas „Klasė.lt“, labiausiai išpopuliarėjęs 2000-ųjų pradžioje, skirtas suburti senus pažįstamus, klasiokus, studijų draugus.

„Užsiregistravus ir suvedus lankytą mokyklą ar universitetą, mokslų baigimo metus, puslapyje galima rasti žmones, baigusius tą pačią ugdymo įstaigą tuo pačiu metu. Ilgainiui soc. tinkle atsirado ir erdvė burtis į „klubus“ ir diskutuoti įvairiomis temomis – nuo automobilių iki IT“, – aiškina „Bitės Profė“.

Ji priduria, kad: „Šiandien soc. tinklas nebeaktyvus, tačiau vis dar veikia – jame yra galimybė ne tik ieškoti senų pažįstamų, bet ir žaisti įvairius žaidimus, dalintis anekdotais“.

„Videogaga.lt“ – „Youtube“ pirmtakas Lietuvoje

Tikriausiai visi vaizdo įrašų mėgėjai prisimena lietuviškąjį „Youtube“ – „Videogaga.lt“. 2007 m. sukurtoje platformoje lietuviai publikavo savo pačių sukurtus vaizdo įrašus. Pirmieji soc. tinklo gyvavimo metai buvo itin sėkmingi – buvo įkelta daugiau nei 250 tūkst. vaizdo filmukų.

„Platforma atsirado pačiu laiku – kaip tik tada pradėjo populiarėti mobilieji telefonai su galimybe filmuoti. Nors „Videogaga.lt“ pasirodė keliais metais vėliau nei „Youtube“, Lietuvoje kurį laiką buvo itin populiari platforma. Platforma buvo skirta išskirtinai lietuviškam turiniui“, – pasakoja „Bitės Profė“.

Visgi sparčiai populiarėjant vaizdo įrašų milžinei „Youtube“, lietuviškąją alternatyvą teko išjungti.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas