„Meta“ imsis specialaus dirbtinio intelekto turinio žymėjimo: paaiškėjo, nuo kada „Facebook“, „Instagram“ ir „Threads“ platformose bus naudojamas specialus žymėjimas

Arnas Balčiūnas

2024-04-06, 14:55

0 komentarų

Socialinis tinklas „Facebook“ yra vienas populiariausių Lietuvoje. Kompanijos „Meta“ valdoma platforma nuolat sulaukia įvairiausių atnaujinimų, tačiau ne visi jie patinka vartotojams. Dabar ruošiami pakeitimai, kurie palies daugelį bendrovės valdomų platformų.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Meta“ imsis specialaus dirbtinio intelekto turinio žymėjimo: paaiškėjo, nuo kada „Facebook“, „Instagram“ ir „Threads“ platformose bus naudojamas specialus žymėjimas

Daugeliui technologijų pramonės atstovų ir net su technologijomis nesusijusiems žmonėms vis didesnį susirūpinimą kelia dirbtinio intelekto kuriamų meno kūrinių ir turinio internete plitimas. Į tai reaguoja ir populiariausius socialinius tinklus valdanti bendrovė „Meta“.

Socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Instagram“ ir „Threads“ netrukus turėtų atsirasti naujas žymėjimas, kuris bus naudojamas dirbtinio intelekto sukurtam turiniui pažymėti. Pranešama, jog tokie pakeitimai bus taikomi jau nuo gegužės mėnesio.

„Mūsų etiketės „Made with AI“ ant dirbtiniu intelektu sukurtų vaizdo ar garso įrašų ir nuotraukų bus grindžiamos mūsų aptiktais bendrais pramonės signalais apie dirbtinio intelekto vaizdus arba žmonių, kurie patys atskleidžia, kad įkelia dirbtinio intelekto sukurtą turinį. Prie fotorealistinių vaizdų, sukurtų naudojant mūsų „Meta AI“ funkciją, jau dabar pridedame „Imagined with AI“ žymę“, - pasakojo „Meta“ atstovai.

Anksčiau dirbtinio intelekto turinio ženklinimas buvo taikomas tik vaizdo įrašams, vaizdo klipams, kuriuos sukūrė dirbtinis intelektas, arba vaizdo įrašams, kuriuos dirbtinio intelekto įrankiai pakeitė taip, kad atrodytų, jog asmuo pasakė tai, ko iš tikrųjų nesakė. Kaip dauguma mūsų jau žinome, dirbtinio intelekto įrankiai, tokie kaip „DALL-E“, „Microsoft Designer“ ir kiti, gali kurti ar keisti vaizdus, taip pat vaizdo įrašus.

„Meta“ atstovai pažymėti ir tai, kad gali prie turinio pridėti ryškesnę etiketę „Made with AI", jei bus nustatyta, kad toks įkeltas turinys gali suklaidinti daugelį socialinių tinklų lankytojų. Bendrovė teigia, kad taip pat turi beveik 100 žmonių, kuriems pavesta rasti klaidingą ar klaidinantį dirbtiniu intelektu pagrįstą turinį. Jei faktų tikrintojas ras tokį turinį - jis bus rodomas žemesnėje naudotojo kanalo vietoje kartu su papildoma informacija.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas