Internetas

„Microsoft“ pristato naujausią „Darbo tendencijų tyrimą“ ir technologiją, padedančią atkurti vadovų ir darbuotojų ryšį

82 proc. vadovų pripažįsta, kad darbuotojų sugrąžinimas į biurą jiems asmeniškai tapo problema. Naujajame „Microsoft" tyrime „Darbo tendencijų pulsas“ (Work Trend Index Pulse) teigiama ir klausiama: „Hibridinis darbas yra tiesiog darbas. Ar mes jį atliekame netinkamai?".

„Microsoft“ pristato naujausią „Darbo tendencijų tyrimą“ ir technologiją, padedančią atkurti vadovų ir darbuotojų ryšį

IT bendrovė taip pat pristatė savo darbuotojų patirties platformos „Microsoft Viva“ naujoves, suteikiančias darbuotojams daugiau galimybių ir energijos ekonominio nestabilumo laikotarpiu.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

„Microsoft" paskelbė naujausią „Darbo tendencijų tyrimą“, kuriame atskleidžiamos naujos tendencijos – paranoja dėl produktyvumo, biuro prasmė arba kvalifikacijos kėlimo svarba, siekiant iškelto tikslo. Net 73 proc. darbuotojų teigia, kad jiems reikia rimtesnių priežasčių vykti į biurą, o ne tik įmonės lūkesčių. Taip pat 55 proc. darbuotojų mano, kad geriausias būdas tobulinti įgūdžius – pakeisti darbovietę. Tyrimo duomenys aiškiai parodė, kad dėl skirtingo požiūrio į hibridinį darbą atotrūkis tarp darbuotojų ir vadovų tik didėja. Jie nesutaria dėl to, kas yra produktyvumas, kaip darbe išlaikyti savarankiškumą ir kartu užtikrinti atskaitomybę. Taip pat skirtingai vertinami lankstaus darbo privalumai ir buvimo biure svarba. Siekiant sumažinti šį atotrūkį, reikia naujo požiūrio, pripažįstančio, kad darbas yra ne tik vieta, kurioje dirbama, o laiką ir erdvę įveikianti patirtis, padedanti darbuotojams išlikti įsitraukusiems ir bendraujantiems nepaisant to, iš kur jie dirba.

„Gerai besijaučiantys darbuotojai tampa viena svarbiausių sąlygų, suteikiančių organizacijoms konkurencinio pranašumo šiuolaikinėje dinamiškoje ekonominėje aplinkoje, – sako Vaida Šapolė, „Microsoft" vadovė Baltijos šalims. – Savo darbuotojų patirties platformoje „Microsoft Viva“ pristatome inovacijas, padedančias vadovams įveikti produktyvumo paranoją, atkurti socialinius ryšius ir tarsi iš naujo įdarbinti bei pakrauti darbuotojus nauja energija.“

Atlikdama minėtą tyrimą „Microsoft" apklausė 20 tūkst. žmonių iš 11 šalių ir apibendrino trilijonus anoniminių grįžtamųjų reakcijų, pateiktų per „Microsoft 365", taip pat išanalizavo darbo tendencijas socialiniame tinkle „LinkedIn" bei platformos „Glint People Science" išvadas. Gauti duomenys atskleidžia tris neatidėliotinus pokyčius, kurių turi imtis vadovai: įveikti produktyvumo paranoją; priimti faktą, kad žmonės į biurus atvyksta vieni dėl kitų; iš naujo įdarbinti savo darbuotojus, suteikiant jiems galimybių mokytis ir tobulėti.

Įveikite produktyvumo paranoją

  • Žmonės dirba daugiau nei bet kada anksčiau – šį pavasarį „Microsoft" nustatė, kad nuo pandemijos pradžios vidutinis „Microsoft Teams" vartotojų susitikimų skaičius per savaitę visame pasaulyje padidėjo 153 proc. Be to, žmones užplūdo daugybė kvietimų susitikti: per pastaruosius dvejus metus smarkiai padaugėjo (84 proc.) atmestų susitikimų skaičius ir dar labiau – atsakymų „galbūt dalyvausiu“ (216 proc.).

  • 87 proc. darbuotojų tvirtina, kad darbe jie yra produktyvūs, kai 85 proc. vadovų teigia, kad dėl perėjimo prie hibridinio darbo tapo sudėtinga išlaikyti pasitikėjimą, kad darbuotojai išties yra produktyvūs. Toks nuomonių skirtumas sukėlė tikrą produktyvumo paranoją, kai vadovai nerimauja ir abejoja, ar darbuotojai yra produktyvūs ir dirba taip, kaip reikia.

Priimkite faktą, kad žmonės į biurus ateina vieni dėl kitų

  • 82 proc. vadovų teigia, kad darbuotojų sugrąžinimas į biurą jiems asmeniškai tapo problema, tuo tarpu 73 proc. darbuotojų tvirtina, kad jiems reikia rimtesnių priežasčių vykti į biurą, o ne tik įmonės lūkesčių.

  • Tyrimas atskleidė priežastis, dėl kurių žmonės noriai atvyksta į biurą: jie nori pasimatyti ir pabendrauti su kolegomis. 84 proc. darbuotojų teigė, kad juos motyvuotų galimybė pabendrauti su bendradarbiais, o 85 proc. darbuotojų motyvuoja galimybė vėl pajusti komandos dvasią.

Iš naujo įdarbinkite darbuotojus, suteikdami jiems galimybę mokytis ir tobulėti

  • Tyrimas parodė, kad jei darbuotojai neturi galimybių mokytis, jie išeis. 55 proc. darbuotojų teigia, kad geriausias būdas tobulinti savo įgūdžius – pakeisti įmonę. 76 proc. darbuotojų teigia, kad jie liktų dirbti savo įmonėje ilgiau, jei gautų daugiau palaikymo bei galimybių mokytis ir tobulėti.

Kartu su šiomis įžvalgomis bendrovė skelbia apie savo darbuotojų patirties platformos „Microsoft Viva" atnaujinimus, kurie padės spręsti dalį skaudžių klausimų. Pagrindiniai atnaujinimai apima programą „Viva Pulse", kurioje vertinami darbuotojų atsiliepimai, taip pat „Viva Amplify", „Answers in Viva" ir „People in Viva", skaitmeninėje aplinkoje sukuriančios tarpusavio ryšio ir įsitraukimo jausmą. Norėdami sužinoti daugiau apie visus „Microsoft Viva" atnaujinimus, pasinaudokite šia nuoroda arba parsisiųskite visą ataskaitą. Naujosios „Viva" galimybės klientams bus pradėtos diegti 2023 m. pradžioje.

Per pastaruosius kelerius metus darbo rinką apėmę pokyčiai nėra laikini. Lankstumas tapo įprasta savybė, o ne mada. Dar 2019 m. galioję vadovavimo būdai dabartiniu momentu jau nebeatitinka skaitmeniniais ryšiais susietų ir pasiskirsčiusių darbuotojų poreikių. Lyderiai, besivadovaujantys faktais, ne tik nuojauta, ir daug dėmesio skiriantys aiškumui, socialiniams ryšiams bei darbuotojų karjeros augimui, yra pajėgūs ir įgyvendinti hibridinio darbo galimybes, ir tinkamai panaudoti didžiausio savo turto – žmonių – potencialą. Dabar labiau nei bet kada anksčiau pozityvūs verslo rezultatai tiesiogiai priklauso nuo pozityviai nusiteikusių žmonių rezultatų.

„Microsoft" toliau diegia naujoves ir sudaro sąlygas skaitmeninei transformacijai, suteikdama galimybę kiekvienam žmogui ir kiekvienai organizacijai planetoje pasiekti daugiau.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

atnaujinta 2023-02-10, 16:25

Temos

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas