Suklusti turėtų kiekvienas Lietuvos gyventojas: pranešama apie netrukus įsigaliojančius pakeitimus, šią informaciją privalu žinoti kiekvienam, kitaip liksite prie suskilusios geldos

Pranešimas spaudai

2024-09-24, 17:54

5 komentarai (-ų)

Darbo rinka stabili, o atlyginimų augimas vis dar dviženklis – parodė „Sodros“ antrojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė taip pat atskleidė, kaip nauja vaiko priežiūros išmokų mokėjimo tvarka veikia tėvų sprendimus.

DIDŽIULĖS „ALIEXPRESS“ NUOLAIDOS IŠMANIESIEMS TELEFONAMS - ĮSIGYKITE NAUJĄ ĮRENGINĮ UŽ ŽENKLIAI MAŽESNĘ KAINĄ JAU DABAR!
Suklusti turėtų kiekvienas Lietuvos gyventojas: pranešama apie netrukus įsigaliojančius pakeitimus, šią informaciją privalu žinoti kiekvienam, kitaip liksite prie suskilusios geldos

„Sodra“, Užimtumo tarnyba ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo šių metų spalio 1 d. aktuali informacija bei paslaugos klientams bus teikiamos tik įprastais informacijos centro telefono numeriais:

  • „Sodros“ ir Užimtumo tarnybos informacijos centro telefono numeris: +370 5 250 0883.
  • VMI mokesčių informacijos centro telefono numeris: +370 5 260 5060.

Skambinant šiais numeriais klientams taikomi standartiniai jų ryšio operatorių nustatyti tarifai, tai yra tokie patys, kaip skambinant bet kuriuo kitu numeriu. Taip pat šie numeriai tinka skambinti ir iš užsienio.

Trumpieji „Sodros“ bei Užimtumo tarnybos ir VMI telefono numeriai: atitinkamai 1883 ir 1882 veiks iki rugsėjo pabaigos. Šiems numeriams yra taikomi padidinti pokalbio tarifai nei skambinant bet kuriuo kitu numeriu, todėl skambučiai į trumpuosius numerius klientams kainuoja daugiau.

Liekantys ilgieji konsultacijų numeriai nesudarys papildomų kaštų nei iš Lietuvos, nei iš užsienio skambinančiam klientui, o informacija bei konsultacijos ir toliau bus teikiamos įprasta tvarka.

Daugėjo jauniausių nedarbo išmokos gavėjų

Bendra padėtis darbo rinkoje išliko stabili: apdraustųjų buvo 1,6 tūkstančio arba 0,1 proc. mažiau nei prieš metus, tačiau daugiau žmonių buvo priimta į darbą nei atleista. Iš viso šių metų birželį Lietuvoje dirbo 1,3 mln. žmonių.

Vis dėlto beveik 5 tūkstančiais arba 7 proc. padidėjo nedarbo išmoką gaunančių žmonių skaičius. Kelis metus iš eilės stebima tendencija: nedarbo išmokos gavėjų daugėja tarp jaunimo iki 30 metų. Šioje amžiaus grupėje kas dešimtas apdraustasis gauna nedarbo išmoką.

Nedarbo išmoką dažniausiai gauna jaunuoliai prieš tai dirbę administracinėje ir aptarnavimo veikloje – 8 bedarbiai tenka 100-ui apdraustųjų, prekyboje – 7 bedarbiai 100-ui apdraustųjų bei apgyvendinimo ir maitinimo veikloje – 6 bedarbiai 100-ui apdraustųjų. Palyginti mažiausiai nedarbo išmokos gavėjų viešojo valdymo veikloje – čia iki 30 metų amžiaus grupėje 100-ui dirbančiųjų tenka 1,8 bedarbio.

Šiais metais daugiau jauniausių nedarbo išmokos gavėjų atsirado tarp dirbusių kituose sektoriuose: informacijos ir ryšių, finansinėje ir draudimo, statybos veiklose. Šios sritys atspindi ir jaunimo karjeros pasirinkimą.

„Kol mokosi ir mokslus derina su darbu, jaunuoliai iki 25 metų dažniausiai renkasi apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sferą. Tokio amžiaus darbuotojai sudaro beveik 30 proc. apdraustųjų šioje ekonominėje veikloje. Baigę mokslus, jauni 25-30 metų darbuotojai įsidarbina informacijos ir ryšių bei finansinėje ir draudimo veiklose – atitinkamai sudarydami 24 proc. ir 20 proc. visų apdraustųjų šiose srityse“, – pastebi „Sodros“ analitikė.

Tuo metu jauniausių darbuotojų vis dar itin mažai viešojo valdymo (7 proc.) ir švietimo (6 proc.) veiklose.

5 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas