Sunkiai suvokiamas „Eurovizijos“ konkurso populiarumas: Lietuvoje ir vėl sutraukė tūkstančius gerbėjų, ekspertai pasakė, ko reikia užtikrinant sklandžią transliaciją

Pranešimas spaudai

2024-05-18, 19:54

0 komentarų

„Eurovizijos“ žiūrimumas Lietuvoje ir toliau muša rekordus. Jau rytoj daugelis stebės konkurso finalą, o antradienį nuskambėjęs pirmasis pusfinalis prie ekranų tradiciškai subūrė didžiulį žiūrovų skaičių ir maksimaliai išnaudojo internetinei transliacijai skirtus vietinius pajėgumus.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Sunkiai suvokiamas „Eurovizijos“ konkurso populiarumas: Lietuvoje ir vėl sutraukė tūkstančius gerbėjų, ekspertai pasakė, ko reikia užtikrinant sklandžią transliaciją

„Telia“ duomenų centrų duomenys rodo, kad per Lietuvos atstovo pasirodymą srautas buvo toks didelis, jog transliacijoms netgi teko pasitelkti papildomus užsienio serverius.

„Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis buvo pažymėtas patekimu į finalą ne tik įspūdingai pasirodžiusiam Silvester Belt, bet ir internetinės transliacijos sklandumu besirūpinusiems LRT ir „Telia“ specialistams. Ypač didelis susidomėjimas šiuo dainų konkursu visada kelia iššūkį skaitmeninei infrastruktūrai, todėl dedame daug pastangų, kad vaizdas ekrane nenutrūktų blogiausiu metu.

Laimė, „Eurovizijos“ pusfinalio žiūrimumo mastą prognozavome tinkamai ir buvome pasiruošę visiems įmanomiems scenarijams, tad žiūrovams teko „luktelėti“ tik pergalingo rezultato Lietuvai paskelbimo, o ne kol bus atstatyta nutrūkusi transliacija“, – teigia „Telia“ tinklo vadovas Arūnas Strolia.

Kaip ir galima tikėtis, LRT transliacijoms internete skirtų „Telia“ serverių apkrova pradėjo augti likus pusvalandžiui iki „Eurovizijos“ pusfinalio pradžios, o absoliutų piką pasiekė prieš pat Lietuvos atstovo pasirodymą – apie 22.20 val.

„Eurovizijos“ transliacijos srautas per portalą LRT.lt „Telia“ tinkle pasiekė net 164 Gb/s ribą. Tačiau lietuviai įrodė esantys tikrieji Eurovizijos fanai ir, pasibaigus mūsų šalies pasirodymui, transliacijos neišjungė. Srautas panašiame lygyje laikėsi iki pat pusfinalio pabaigos, po 24 val.“ – pažymi „Telia“ atstovas.

Siekiant atlaikyti tokias apkrovas, transliacijoms papildomai buvo pasitelkti ir užsienyje esantys serveriai. Bendrovė interneto turinį išsaugo įvairiose lokacijose visame pasaulyje, todėl reikalingus duomenis gali persiųsti iš to serverio, kuris yra arčiausiai vartotojo, ir taip turinį pateikti per trumpiausią laiką. Ši „Telia“ grupės naudojama paslauga pasitarnavo tiek šalies gyventojams, tiek užsienyje „Euroviziją“ žiūrintiems lietuviams, kuriems sumažėjo vaizdo vėlinimas ir internetinės transliacijos paleidimo trukmė.

Pasak A. Strolios, nepaisant didžiulių pusfinalio žiūrovų srautų, tai tebuvo savotiškas apšilimas. Beveik nėra abejonių, kad šeštadienį įvykęs „Eurovizijos“ finalas, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovas, prie ekranų subūrė dar daugiau žmonių, tačiau „Telia“ neprarado budrumo ir buvo pasiruošusi visiems įmanomiems scenarijams, kad mūsų šaliai pergalingų akimirkų neaptemdytų netikėta tamsa ekrane.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas