Svarbi informacija, kurią privalo žinoti kiekvienas, perkantis internetu: pateikiama viskas, ką reikia žinot apie siuntos sekimą

Apsipirkimams pasaulinėse e.prekybos platformose dažnėjant, laukiamų siuntų statusus kasdien tikrina dešimtys tūkstančių pirkėjų iš Lietuvos. Tačiau prekybininkų interneto svetainėse pateikiami duomenys gali būti ir netikslūs.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Svarbi informacija, kurią privalo žinoti kiekvienas, perkantis internetu: pateikiama viskas, ką reikia žinot apie siuntos sekimą

Todėl patikimiausias būdas sužinoti, kur šiuo metu yra jūsų siunta – įrašyti sekimo numerį Lietuvos pašto tinklalapyje esančiame paieškos langelyje.

„Neretai pirkėjai siuntos statusą tikslinasi toje tarptautinėje e.prekybos platformoje, kurioje ir įsigijo norimą prekę. Vis dėlto, šiose interneto prekyvietėse pateikiami duomenys neretai gali klaidinti, pavyzdžiui, nurodant esą siunta jau pasiekusi Lietuvą, nors iš tiesų ji tebėra kelyje. Taip atsitinka, nes e.prekybos platformos siuntos būseną klientui nurodo neįvertinusios logistikos grandinėje kartais pasitaikančių trikdžių ir kitų veiksnių“, – paaiškina Mantas Sirutavičius, Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovas.

Todėl, norint būti užtikrintam dėl planuojamo siuntos pristatymo laiko, turimą numerį reiktų įvesti į post.lt svetainėje esantį siuntų sekimo laukelį.

Lietuvos pašto atstovas taip pat atkreipia dėmesį, kad įsigijus prekę tarptautinėje e.prekybos platformoje, jos pristatymo būdas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip svoris, pakuotės išmatavimai ir siuntos tipas.

Jeigu laukiama siunta yra neregistruota, nesveria 2 kg ir telpa pašto dėžutėje, tokiais atvejais laiškininkai jas būtent čia ir palieka. Tiesa, pašto dėžutės turi būti rakinamos, tvarkingos, nepergrūstos ir įrengtos laiškininkams prieinamose vietose.

Tuo atveju jeigu laukiama siunta sveria iki 2 kg, bet yra registruota, ją laiškininkas įteikia gavėjui į rankas paprašydamas parašo. Na, o gavėjui nesant nurodytu adresu, apie atkeliavusią siuntą jis informuojamas SMS žinute, arba pašto dėžutėje paliekant siuntos gavimo pranešimą. Jame pateikta informacija apie siuntos atsiėmimo vietą ir laikus.

Nurodytame pašto skyriuje taip pat visada reikia pačiam atsiimti ir neregistruotas, sunkesnes nei 2 kg, arba didelių išmatavimų siuntas. Jų laiškininkai į namus nepristato.

Lietuvos paštas taip pat primena, kad laukiamai įsigytai prekei atkeliavus iš ES nepriklausančios valstybės, ją pirmiausiai būtina deklaruoti ir sumokėti pridėtinės vertės mokestį. Apie tai gyventojai informuojami el.paštu arba trumpąja žinute, kur pateikiama visa informacija apie deklaravimo procesą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas