Taip blogai mūsų šalyje dar nebuvo: „Tele2“ perspėja apie stulbinančio mąsto sukčių atakas, pateikiama svarbiausia informacija

Pranešimas spaudai

2024-06-17, 14:54

3 komentarai (-ų)

Programišiai Lietuvos gyventojams atsikvėpti neleidžia – šalyje per mėnesį kone ketvirtadaliu išaugo vienos kibernetinės grėsmės atvejų. Šios grėsmės susijusios su vadinamaisiais „C&C“ centrais, užgrobtus įrenginius sujungiančiais į tinklą, kurį išnaudoja įvairiais kenkėjiškais tikslais.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Taip blogai mūsų šalyje dar nebuvo: „Tele2“ perspėja apie stulbinančio mąsto sukčių atakas, pateikiama svarbiausia informacija

Pasak Donato Drakicko, „Tele2“ produkto vadovo, tokiu būdu užpuolikai gali vogti jautrius duomenis ir toliau platinti kenksmingas atakas, o užkrėstas įrenginys tampa erzinančiai lėtas.

Vagia duomenis, kenkia įrenginiui

IT saugumo ekspertai pastebi Lietuvoje smarkiai išaugusį grėsmių, susijusių su vadinamaisiais „C&C“ centrais, skaičių. „Tele2“ duomenimis, jų bendras skaičius Lietuvoje 2024 m. gegužės mėnesį siekė 4,1 mln., o tai yra per 900 tūkst. daugiau nei balandžio mėnesį.

Anot D. Drakicko, šių grėsmių atvejų visame pasaulyje daugėja jau kurį laiką, o sukčių bandymai tampa vis sudėtingesni. Šie centrai sujungia užkrėstus įrenginius į botų tinklus ir toliau naudojasi jais įvairiais kenkėjiškais tikslais.

„Užkrėsta sistema prisijungia prie užpuoliko valdomo serverio. Per šį ryšį užpuolikas siunčia komandas užkrėstai sistemai ir perima jos kontrolę. Taip sukčiai gali vogti duomenis, toliau platinti kenkėjišką programinę įrangą arba sutrikdyti interneto paslaugų teikimą. Tai tarsi nuotolinio valdymo pultelis, kuriuo galima valdyti užkrėstas sistemas ir jomis manipuliuoti“, – sako D. Drakickas.

Anot „Tele2“ produkto vadovo, užkrėstą įrenginį išduoda keli ypač erzinantys bruožai – sulėtėja interneto ryšys, palaipsniui lėtesnis tampa ir pats įrenginys, o bendra naudotojo patirtis gerokai suprastėja.

„Ši kibernetinė grėsmė dažniausiai plinta keliais būdais. Kaip ir kitos kenkėjiškos programos, ji žmonėms siunčiama apgaulingais el. laiškais, kenksmingomis nuorodomis, siunčiantis nepatikimus failus. Norint išvengti šios ir kitų grėsmių, rekomenduojama neatidarinėti įtarimą keliančių laiškų ir nuorodų, su niekuo nesidalinti savo asmeniniais duomenimis“, – pataria D. Drakickas.

Blokuojamų grėsmių – milijonai

Lietuvoje pastebimas didėjantis kibernetinių grėsmių skaičius. Vien per gegužės mėnesį „Tele2“ tinkle sustabdyta daugiau kaip 43,9 mln. kibernetinių grėsmių. Lyginant su praėjusių metų gegužės mėnesiu, šis skaičius padidėjo 4,5 karto. Bendrai pastebima didėjanti kibernetinių grėsmių tendencija, susijusi ir su paslauga besinaudojančių klientų skaičiaus augimu.

Praėjusį mėnesį Lietuvoje dažniausiai pasitaikiusių grėsmių pirmoje vietoje atsidūrė kenkėjiškos programos (angl. „malware“), antroje – netikėtai išaugę su „C&C“ centrais susijusių grėsmių atvejai, o trečioje – „fišingo“ (angl. „phishing“) atakos.

Anot D. Drakicko, nuo šių kibernetinių grėsmių internete apsisaugoti gali padėti ir speciali papildoma apsauga. Pavyzdžiui, „Tele2“ tinklo lygmeniu įdiegta interneto apsauga automatiškai aptinka kenkėjiškus puslapius ir akimirksniu užblokuoja prieigą prie jų.

Paslauga taip pat leidžia apriboti prieigą prie tam tikro turinio domenų, o tam nereikia įsidiegti jokių papildomų programų ar programėlių. Šią paslaugą užsisakyti galima operatoriaus savitarnos svetainėje.

3 komentarų

Lankytojas

Eikit jus šunim šieko pjauti su savo sistemom kaip buvo lėtas internetas tele2 taip ir liko vienas žodis šū..... kaip tam anikdote .Tele2 abonimentai renkames rotišės aikštėja važiuosim į rišio zona

Labai aišku

Kokie kieno tikslai, o gi uždirbt... Tie patys kuria programas, tie patys kuria blogį, tie patys užgrobia, tie patys saugo - ko gero manau neklystu

Skaitytojas

Taip taip, tapkite tele2 klientais, grėsmių nebus, bet pagerinsit kažkieno biznį ir bus gerai. Aplamai, tamstytės, tai patys androidai iš savęs tokią užkardą turi bei aibė galimybių, nereikia čia savo nesąmonių... . Kuo naujesnė androido versija, tuo daugiau galimybių. O, kad tų grėsmių buvo ir bus, tai faktas, tai, kad kažkokia viena kažkieno diegiama programa nieko neapsaugos, šiandien gal taip, ryt gali jau nebe.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas