„Tele2“ užkirto kelią sukčiams: mėgino prisijungti prie operatoriaus savitarnos programėlės

„Tele2“ aptiko ir užkirto kelią kibernetiniams nusikaltėliams – sukčiai mėgino prisijungti prie operatoriaus savitarnos programėlės naudotojų paskyrų, galimai pasinaudoję viešai prieinamomis nutekintų duomenų bazėmis.

Bendrovės surinkti duomenys leidžia manyti, kad nusikaltėliai greičiausiai pasinaudojo iš kitų svetainių nutekintais vartotojų duomenimis – tikėtina, jungėsi prie paskyrų panaudodami paviešintus telefonų numerius ir slaptažodžius.

Kibernetiniai sukčiai spėjo pasinaudoti tik keliolikos klientų paskyrų slaptažodžiais ir prisijungę prie jų savitarnos programėlės pasipildė išankstinio papildymo paslaugos sąskaitas. Papildymų sumos siekė nuo 5 iki 30 eurų. Dalį gautos sumos nusikaltėliai iškart stengėsi išleisti.

„Tele2“ saugumo ekspertams įtarimą sukėlė netipinis klientų elgesys, todėl jie iškart išjungė programėlės funkciją, leidžiančią vartotojams papildyti išankstinio mokėjimo paslaugos sąskaitą.

Bendrovė nukentėjusius klientus asmeniškai informavo apie įvykį ir įspėjo pasikeisti savo paskyrų slaptažodžius, nenaudojant senojo. Visi klientų patirti nuostoliai yra kompensuoti. Šiuo metu įmonėje toliau analizuojami surinkti duomenys, o visa informacija perduota atsakingoms institucijoms.

„Tele2“ ragina klientus reguliariai atnaujinti savo slaptažodžius ir nenaudoti tokių pačių slaptažodžių skirtingose paskyrose. IT specialistai rekomenduoja susikurti kuo ilgesnį slaptažodį: jį sudaryti turėtų bent 8 simboliai, didžiosios ir mažosios raidės bei keli nesikartojantys skaitmenys.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas