Internetas

„Telia“ nustatė naują greito interneto standartą Lietuvoje: įjungtas neįtikėtinos spartos šviesolaidinis internetas, kurį išbandyti galite ir jūs

Kokybiškas internetas buvo vienas svarbiausių pažangių investicijų pritraukimo į Lietuvą argumentų. Didėjant pasaulinei technologijų konkurencijai ir nestabdomai augant duomenų srautams, Lietuvai labai svarbu neprarasti šio kokybinio ryšio pranašumo. Todėl „Telia“ jungia 2 gigabitų per sekundę (Gb/s) spartos šviesolaidinį internetą, kuris jau veikia Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje ir Palangoje.

„Telia“ nustatė naują greito interneto standartą Lietuvoje: įjungtas neįtikėtinos spartos šviesolaidinis internetas, kurį išbandyti galite ir jūs

Kokybiškas internetas buvo vienas svarbiausių pažangių investicijų pritraukimo į Lietuvą argumentų. Didėjant pasaulinei technologijų konkurencijai ir nestabdomai augant duomenų srautams, Lietuvai labai svarbu neprarasti šio kokybinio ryšio pranašumo. Todėl „Telia“ jungia 2 gigabitų per sekundę (Gb/s) spartos šviesolaidinį internetą, kuris jau veikia Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje ir Palangoje.

„Vis daugiau įmonių Lietuvoje jaučia itin spartaus duomenų perdavimo poreikį. Tai ypač aktualu dažnus didelių duomenų bazių mainus vykdantiems verslams, debesų kompiuterijos sprendimus naudojančioms, taip pat didelius vaizdo failus apdorojančioms įmonėms. Be to, itin spartaus ir stabilaus interneto poreikis labai išryškėjo pandemijos metu, kai teko pereiti prie nuotolinių vaizdo susitikimų ir konferencijų. Jie svarbia darbo organizavimo dalimi išliko iki šiol, nes daug bendrovių pasirinko hibridinį darbo modelį. 2 Gb/s internetas leidžia užtikrinti, kad aukštos raiškos vaizdo konferencijos vyktų be trikdžių, net kai jose vienu metu dalyvauja daug įmonės darbuotojų“, – sako „Telia Lietuva“ verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.

Įmonės atstovo teigimu, itin spartus internetas gali būti viena iš paskatų Lietuvoje kurtis ir plėstis IT, aukštųjų technologijų įmonėms, techninio aptarnavimo centrams, dirbtinio intelekto sprendimų bendrovėms, žaidimų industrijos atstovams ir kitoms didelę pridėtinę vertę kuriančioms kompanijoms bei startuoliams.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Leidžia dirbti efektyviau

Viena iš pirmųjų itin spartų internetą Lietuvoje pasirinko kūrybinė reklamos agentūra „TRUTH“. Jos vadovė Kotryna Gudmanė sako, kad šiandien greitas ir sklandus interneto ryšys yra suvokiamas kaip savaime suprantamas dalykas. Norima, kad internetas veiktų taip greitai, kaip galvoje generuojamos mintys, o bet kokie strigimai ir per ilgai užtunkantis atsakas į užklausas erzina ir trukdo efektyviai dirbti.

„Mūsų įmonės veikloje tenka dirbti su dideliais failais, kurie persiunčiami ir apdorojami internetu. Tad renkantis 2 Gb/s spartos planą mūsų tikslas buvo, kiek įmanoma, labiau sumažinti laukimo laiką, turėti galimybę reikiamą medžiagą pasiekti čia ir dabar. Tam, kad pajaustume visas sparčiojo teikiamas galimybes, dar turime atsinaujinti vietinę įrangą, bet skirtumą matome jau dabar – sujungus daugiau įrenginių, dirbant pilnu pajėgumu sparta išlieka aukšta ir nesvyruoja“, – sako K. Gudmanė.

Greito interneto privalumus išnaudoja ir bažnyčia

Tačiau itin spartaus interneto galimybėmis pasiryžusios pasinaudoti ne tik įmonės. 2 Gb/s šviesolaidžio planą pasirinko ir Pilaitės Šv. Juozapo parapijos bažnyčia. Jos klebonas Ričardas Doveika sako, kad bažnyčia visuomet siekė technologinius pasiekimus panaudoti bendram gėriui. Tad ir šiandien greitas internetas panaudojamas parapijiečių poreikiams ir Dievo žodžio sklaidai.

„Spartus internetas mūsų bendruomenei reikalingas vykdant tiesiogines pamaldų transliacijas ir suteikia galimybę dar daugiau tikinčiųjų – net ir tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių į bažnyčią atvykti negali – prisijungti bendrai maldai. Sudėtingiausiu pandemijos metu tokios transliacijos neabejotinai padėjo išlaikyti ryšį su tikinčiaisiais ir paskatino prie bendruomenės prisijungti nemažai naujų narių. Su sparčiuoju internetu tokios transliacijos taps kokybiškesnės, o ir kiti kasdieniai darbai, tikiu, klosis sklandžiau“, – sako R. Doveika.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

6 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Linas

Taigi, kad eilinis Telios reklaminis triukas. Netgi vieno gigabito neduoda yra tik 700 megabitų ir tiek, ką jau kalbėti apie 2 Gigus.

Vitreda

Reklama ir tiek, o darbais net nerodo ir net neįmanoma gauti paslaugų iš šios įmonės. Aš gyvenu Biržuose ir iki manęs negali atvesti šviesolaidžio nuo pagrindinio skydo kuriame ateina šviesolaidžio magistralės, bet nesugeba jau beveik 20 metu sumontuoti įrangos. Skydas jų yra nuo mano namo 200 m.

TELIA

Kurgi ne. Gargžduose Dariaus ir Girėno g., naujų namų kvartale vis dar LAN su 100 Mb/s sparta.

LankytojasTELIA

Be to, dar nesu matęs jokiame kompiuteryje LAN spartesnio nei 1000 Mb/s, tai ką duos tie 2000 Mb/s, jei įrenginiai tiek nepalaiko?.. Jei klystu pataisykite... Todėl greičiausiai tai tik reklama su tikslu pasikelti įkainius už nieką...

ArturasTELIA

Kompiuteriai palaiko toki greiti, pas mane pagrindine plokste palaiko 2,5gb/s greiti, bet ji yra aukstos klases, kaip su biudzetiniais nezinia, bet taip as irgi jos neisnaudoju, nes jiem sunku atvest sviesolaidi nuo vilkaviskio i pilviskiu jau kokius 10 metu ir sedziu su niekam tikusiu 4g kuris jau per 5 metus suletejo 3 kartus

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas