Tyrimas atskleidžia Baltijos šalių gyventojų apsipirkimo internete įpročius: svarbiausia – kaina, paaiškėjo, ką perka dažniausiai

Pranešimas spaudai

2024-03-14, 10:30

0 komentarų

Sutaupyti siekiantys Lietuvos gyventojai perka internetu ir šios veiklos intensyvumu išsiskiria Europos kontekste.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Tyrimas atskleidžia Baltijos šalių gyventojų apsipirkimo internete įpročius: svarbiausia – kaina, paaiškėjo, ką perka dažniausiai

Naujausias tarptautinės siuntų pristatymo grupės „Geopost“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad lietuviai dažniau nei kaimyninių šalių gyventojai internete apsipirkinėja reguliariai ir savo pirkinių krepšelį daugiausiai papildo naujais drabužiais ir avalyne, rašoma „DPD Lietuva“ pranešime.

Baltijos šalių gyventojai aktyviai perka internetu, tačiau kiek nusileidžia Europos šalių vidurkiui, kuris siekia 76 proc., kai Lietuvoje internetu prekes įsigyja 63 proc., Latvijoje – 64 proc., Estijoje – 69 proc. gyventojų. 2023 m. Lietuvoje ir Estijoje apsiperkančiųjų internetu nežymiai padaugėjo – skaičius per metus paaugo 1 proc., o Latvijoje išliko stabilus.

„Vis dėlto, Lietuva lenkia tiek kitų Baltijos šalių, tiek visos Europos vidurkius pagal didžiausią nuolatinių pirkėjų el. erdvėje skaičių – jis sudaro 50 proc. tarp visų internetu apsiperkančių šalies gyventojų. Tai rodo, kad Lietuvos gyventojai jau įvertino apsipirkimo internetu privalumus ir atrado patogiausias platformas apsipirkimui, į kurias nuolat sugrįžta“, – teigia „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Nuolatiniais pirkėjais vadinami 18–70 m. asmenys, bent kartą per mėnesį apsiperkantys internetu. Reguliariai internete apsiperka 45 proc. Latvijos, 42 proc. Estijos ir vidutiniškai 48 proc. Europos šalių gyventojų.

Populiariausi – drabužiai ir grožio prekės

Tarp Baltijos šalių nežymiai skiriasi populiariausių internete parduodamų produktų kategorijos. Lietuviai internetu dažniausiai perka drabužius, avalynę, grožio bei sveikatos priežiūros priemones.

Kaimynai latviai pirmenybę teikia grožio ir sveikatos priežiūros priemonėms, taip pat dažnai internetu užsisako maistą ir vaistus.

Estai internetu daugiausiai įsigyja grožio ir sveikatos priežiūros priemonių, avalynės, drabužių.

Nuolatiniai pirkėjai iš visų trijų Baltijos šalių svarbiausiu faktoriumi, nulemiančiu, ar įsigyti tam tikrą prekę, įvardijo jos kainą (71 proc. Lietuvos, 62 proc. Latvijos, 68 proc. Estijos gyventojų).

Panašios pasaulinės tendencijos pastebimos ir kituose tyrimuose. „Statista.com“ 2023 m. apklausos duomenimis, pagrindiniai faktoriai, skatinę pirkėjus įsigyti prekes internetu, buvo noras sutaupyti – tai buvo svarbiausia 53 proc. apklaustųjų iš viso pasaulio. Taip pat svarbiais faktoriais respondentai įvardijo nemokamą pristatymą, greitą ir patogų pristatymą bei galimybę prekę grąžinti nemokamai.

„Apibendrinant galima pasakyti, kad Baltijos šalių pirkėjai mažai perka impulsyviai, yra jautrūs kainai, todėl internetu ieško geresnių pasiūlymų ir tikisi, kad taip perkant galima sutaupyti. Verta nepamiršti, kad pirkdami internetu pirkėjai nebūtinai sutaupo įsigydami tik pigesnį pirkinį – jie taupo ir savo laiką. Juk vykdami į fizinę parduotuvę ne tik patiriame papildomų kelionės išlaidų, bet ir prarandame laiką, kurį galėtume išnaudoti prasmingiau“, – įsitikinęs e. komercijos ekspertas G. Bilevičius.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas