Jeigu esate žaidimų gerbėjai – jums svarbu vienos savybės, jeigu dirbate su grafika – tuomet prioritetas teikiamas kitiems parametrams, o jeigu jums tiesiog reikia elementariausio monitoriaus – svarbu, kad kaina būtų prieinama, o visa kita, tikriausiai, nėra taip svarbu.
Dar ne taip seniai turėjau galimybę išbandyti bene didžiausią monitorių, kokį tik esu matęs – tai „Philips 40B1U5601H“. Taip, čia įmontuota net 40 colių įstrižainės panelė su 21:9 kraštinių santykiu. Verslo klasės monitorius siūlo „Quad HD“ raišką ir turi 120 Hz atsinaujinimo dažnį.
Šiandien kviečiu pažvelgti į šį „Philips“ gigantą detaliau – ar verta jį įsigyti, kokie jį privalumai ir kam apskritai gali reikėti tokio dydžio monitoriaus? Taigi, skaitome toliau.
„Philips 40B1U5601H“ apžvalga
Norėtųsi, jog „Philips 40B1U5601H” būtų ne 2K, o 4K raiškos, kas jį paverstų tiesiog tobula opcija tiems, kurie ieško darbui skirto monitoriaus. Kaip bebūtų, mažesnę skiriamąją gebą kompensuoja 120 Hz atsinaujinimo dažnis, KVM palaikymas.
Privalumai
- Ekrano stovas leis pasirinkti patogią poziciją
- Didžiulis ekranas produktyviam darbui
- 120 Hz atsinaujinimo dažnis
- Nemažai papildomų funkcijų
Trūkumai
- 2K raiška nėra pakankamai tokio dydžio ekranui
- Tik HDR400 palaikymas
Dizainas
Jeigu netyčia nusipirksite šį monitorių ir nežinote, kad jis labai didelis, tai pasakysiu – jo dėžė yra didžiulė. Bet tikriausiai jūs galite tai įsivaizduoti, jeigu nusprendėte įsigyti. Kaip bebūtų, pakuotė milžiniška ir jį išpakuoti – labai smagi procedūra.
Šis monitorius pasižymi labai panašia konstrukcija kaip ir mano anksčiau testuotas ir iki šiol naudojamas „Philips Brilliance 346P1CRH”. Įsukame vieną varžtą į stovo apačią, vienu nesudėtingu judėsiu pritvirtiname ekraną ir jau galime statyti jį ant savo stalo.
„Philips 40B1U5601H“ stovas atrodo labai tvirtas ir leidžia kiek koreguoti norimą aukštumą 15 centimetrų, o taip pat ir jo pakreipimą – jūsų opcijos bus tarp -5 ir +30 laipsnių. Judėjimas vyksta ganėtinai sklandžiai, nors pats ekranas yra, švelniai tariant, labia didelis. Žinant, kad tai verslo klasės monitorius – jūs gausite tikrai pakankamai opcijų optimaliai nustatyti šio monitoriaus padėti.
Kalbant apie dizaino sprendimus – viskas atrodo pakankamai gerai. Šonuose ir viršutinėje dalyje matomi ganėtinai nedideli rėmeliai. Apačioje – kiek didesnis rėmelis, kur rasime ne tik gamintojo logotipą, bet ir visus reikiamus valdymo mygtukus, kas man labai patiko. Kai kurie įrenginiai tokius mygtukus turi įmontuotus apatinėje briaunoje ir kartais būna sunku juos spustelėti.
Šis „Philips“ produktas turi ir viršuje paslėptą vaizdo kamerą su mikrofonu, o kairėje pusėje, jeigu žiūrėsite į ekraną, rasime ir laikiklį, kur galite pakabinti savo ausines. Ir, žinoma, prieš jus – milžiniškas ekranas.
Ekranas
Kaip jau minėjau, „Philips 40B1U5601H“ turi net 40 colių įstrižainės IPS LCD ekraną su „Quad HD“ raiška, 120 Hz atsinaujinimo dažniu ir 178/178 laipsnių žiūrėjimo kampais. Faktas vienas – čia telpa labai daug informacijos, o matomas vaizdas – puikus.
Čia naudojamas ekranas mums siūlo 300 cd/m2 foninį apšvietimą, o kontrasto santykis yra 3000:1. Jeigu verčiant į žmonių kalbą, tai reikštų, kad ta saulė, kurios dabar matome vis mažiau ir mažiau, nesukels didelių problemų sėkmingai naudotis šiuo monitoriumi ir vaizdą matysite puikiai.
Vienas didžiausių „Philips 40B1U5601H“ trūkumų – ekrano taškų tankis, kas yra didelės ekrano panelės pasekmė. Šis monitorius yra 40 colių įstrižainės, o jo skiriamoji geba – 3 440 x 1 440 taškų, kas yra kiek mažoka. Nors kasdieniam naudojimui tai ir netrukdo, tačiau akylesnė akis pastebės kiek trūkstamą aštrumą, o lengviausiai tai matoma skaitant įvairius tekstus.
Verta paminėti ir tai, jog monitorius palaiko ir HDR, tačiau čia rasime tik „HDR400“, kas yra pradinio lygmens opcija. Tai tikriausiai neturėtų būti savybė, dėl kurios nuspręsite pirkti šį monitorių. Kaip privalumą galima paminėti 120 Hz atsinaujinimo dažnį.
Nors daugelis šio monitoriaus pirkėjų jį rinksis ne žaidimams, o darbiniams reikalams atlikti, ką sufleruoja ir šio produkto pozicionavimas kaip verslo įrenginio. 120 Hz suteikia papildomo sklandumo. Puiki papildoma galimybė!
Veikimas
„Philips 40B1U5601H“ nugarėlėje mes rasime nemažai jungčių – čia rasime vieną „DisplayPort 1.4“ jungtį, vieną „HDMI 2.0“, o taip pat ir du USB-C lizdus. Negana to, čia yra ir papildomos USB jungtys, o taip pat ir skylė, kur galite įkišti interneto kabelį. Kam viso to reikia, tikriausiai paklausite jūs. Ir aš jums atsakysiu.
Pasinaudoję USB-C jungtimi jūs galite šį monitorių prijungti prie jūsų kompiuterio ir taip gausite pilną komplektą priedų – matysite vaizdą ekrane, turėsite internetą, o tuo pačiu, jeigu tai nešiojamas kompiuteris, galėsite jį ir įkrauti. Negana to, šoninėje briaunoje rasite ir papildomų USB lizdų, kurie leis prisijungti kitus reikiamus išorinius įrenginius.
Jeigu esate „MacBook“ naudotojas, ypatingai senesnių modelių, tai gali būti tikra palaima. Patikėkite manimi, žinau ką sakau, nes naudojuosi 2020 metais išleistu „MacBook Pro“, o taip pat ir „Mac Mini“.
„Philips“ šį monitorių aprūpino ir KVM jungtimi, kuri gali būti naudinga tiems, kurie namuose naudoja kelis kompiuterius, tačiau tam turi tik vieną monitorių. Toks sprendimas leis jums į vieną monitorių sujungti du įrenginius ir naudotis jais turint vos vieną pelę, klaviatūrą ir, žinoma, monitorių. Ai, čia rasime ir du 5W garsiakalbius, bet nieko labai išskirtinio jie nepasiūlys. Aš vis dar laikausi nuomonės, kad tai nėra kažkokia būtinybė tokio tipo įrenginiuose.
Verdiktas
Kaip jau minėjau šios apžvalgos pradžioje, „Philips 40B1U5601H“ yra bene didžiausias mano bandytas monitorius. 40 colių įstrižainė iš esmės suteikia neribotas produktyvumo galimybes ir leidžia atsisakyti minčių apie antro monitoriaus pirkimą.
Taip, norėtųsi, jog šis įrenginys būtų ne 2K, o 4K raiškos, kas jį paverstų tiesiog tobula opcija tiems, kurie ieško darbui skirto monitoriaus. Kaip bebūtų, mažesnę skiriamąją gebą kompensuoja 120 Hz atsinaujinimo dažnis, KVM palaikymas.
„Philips“ čia išlaiko savo dizaino liniją ir jeigu ieškote didelio, tvirtai stovinčio monitoriaus – tai neabejotinai yra opcija, kurią reikėtų apsvarstyti.