Naujausia „Windows“ versija turės beprotiškus reikalavimus: daugelis lietuvių gali likti be laukiamiausio „Windows“ atnaujinimo, sužinokite kodėl

Arnas Balčiūnas

2023-03-28, 14:12

4 komentarai (-ų)

Dar visai neseniai, JAV technologijų bendrovė „Microsoft“ visus nudžiugino išleisdama naująją „Windows“ operacinės sistemos versiją, kuri dabar yra prieinama daugeliui. „Windows 11“ atnešė nemažai naujovių, tačiau jau dabar pasirodo pranešimų ir apie naujesnę versiją.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Naujausia „Windows“ versija turės beprotiškus reikalavimus: daugelis lietuvių gali likti be laukiamiausio „Windows“ atnaujinimo, sužinokite kodėl

Internete jau buvo pasirodę pirmieji pranešimai, jog JAV technologijų milžinė netrukus turėtų pradėti dirbti ties „Windows 12“ operacinės sistemos versija. Pastarosiomis dienomis šios kalbos suintensyvėjo, o dabar aiškėja ir kai kurie sisteminiai reikalavimai, kuriuos turės atitikti norintys naudoti šia operacine sistema.

Remiantis naujausia informacija, „Windows 12“, kaip ir „Windows 11“ operacinės sistemos versija, reikalaus patikimos platformos modulio (TPM 2.0), tačiau gerokai padidės reikalaujamos operatyviosios (RAM) kiekis. Pranešama, jog norint įsidiegti kitąmet pasirodančią platformos versiją reikės turėti bent 8 GB operatyviosios atminties. Kiti operacinės sistemos reikalavimai turėtų išlikti nepakitę, lyginant su „Windows 11“ versija.

Priminsime, jog dar praėjusių metų liepą pasirodė pirmieji pranešimai apie tai, kad „Microsoft“ ketina sutrumpinti vienos versijos plėtojimo ciklą per pusę, iki trijų metų. „Windows 10“ versija buvo pristatyta 2015 metais, o tuomet po šešerių metų debiutavo ir „Windows 11“. Atsižvelgiant į galimus „Microsoft“ pakeitimus, logiška tikėtis, jog „Windows 12“ debiutuos jau kitąmet, 2024 metais.

Neoficialiais duomenimis, naujoji „Windows 12“ operacinės sistemos versija gali pasiūlyti nemažai naujovių, tačiau pagrindinis akcentas skiriamas dirbtinio intelekto aprūpintoms funkcijoms. Deja, tačiau šiuo metu detalesnė informacija nėra pateikiama.

Verta prisiminti ir tai, jog 2021 metų pabaigoje pasirodžiusi „Windows 11“ operacinės sistemos versija sulaukė nevienareikšmiškų reakcijų. Internautai negailėjo ir ganėtinai kritiškų žodžių, o daugiausiai jų kilo dėl techninės įrangos reikalavimų.

„Windows 11“ reikalingas patikimos platformos modulis (TPM 2.0), kuris neleidžia senesniems nei 2018 m. kompiuteriams gauti „Windows 11“ atnaujinimų, nebent naudotojas imsis įvairių apėjimų. Tačiau mažą susidomėjimą gali lemti ir pasikeitimai, kurie nepatinka daugeliui vartotojų.

4 komentarų

Na na

8GB Ram? Tai jau kad kokie 4-5 metai tai yra standartas. Mano senas kompas, rinktas prieš daugiau nei 10 metu 16 GB turėjo. O čia jau kai antraštė kad reiks didelio atnaujinimo...damesti 4 GB kaulą daug lengviau nei pvz atnaujinti pagrindinę plokštę kad tpm2.0 palaikytu

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas