Programišiai ir vėl puola: pasisavino vartotojus failus, tačiau rastas būdas kaip juos atgauti

Saugumas internete yra ganėtinai opi problema, o įvairios kibernetinės atakos prieš vartotojus vyksta kasdien. Vienas neatsargus paspaudimas, netinkamos nuorodos atidarymas ar paveiksliuko atsisiuntimas gali kainuoti labai daug. Nuo įvairiausių kenkėjų dažnai kenčia ne tik telefonų turėtojai, tačiau ir kompiuterių ar kitų panašių įrenginių savininkai.

Maždaug prieš mėnesį programišiai užpuolė kai kuriuos QNAP NAS įrenginius ir įdiegė kriptografinę kenkėjišką „Qlocker“ programinę įrangą, reikalaujančią išpirkos už failus. NAS naudotojų duomenys buvo archyvuoti ir įšaldyti, tačiau mainais už išarchyvavimą buvo prašoma išpirkos, kurią reikėjo sumokėti kriptovaliuta. Dabar QNAP NAS naudotojams ir pateikia duomenų atkūrimo sprendimą.

Pagrindinė informacija apie „QRescue“:

1) Duomenų atkūrimo programa jau startuoja ir ją vykdys Tech palaikymo komanda Taivane.

2) Rinkodaros komanda šiandien išsiųs el. laišką (kaip nurodyta toliau) tiems naudotojams (su bilieto numeriu), kuriuos paveikė „Qlocker“.

3) Tie, kurie yra labiau įgudę, gali paprašyti pagalbos atkuriant duomenis iš QNAP palaikymo komandos arba atsisiųsti įrankį, kad atkurtų užšifruotus failus patys (instrukcija pateikta čia: https://www.qnap.com/static/landing/2021/qlocker/qrescue/en/


Assd

Matyt pataupe ant saugumo.. tikiuosi synology neprasileis, nors neturetu nes atnaujinimai eina gana daznai.