Programišių išmonei nėra ribų: naujausias būdas apkrėsti kompiuterius gali šokiruoti

Programišių išmonei nėra ribų: naujausias būdas apkrėsti kompiuterius gali šokiruoti

MiTech.lt

2021-09-04, 12:10

Kompiuteriai, išmanieji telefonai ir kiti įrenginiai yra nuolatiniame pavojuje, o labiausiai nuo to kenčia jų vartotojai. Kiekvienas iš mūsų yra gavęs elektroninį laišką su informacija apie laimėtus milijonus, daugelis esame susidūrę ir su kenksmingomis programėlėmis ir įvairiomis panašiomis situacijomis. Tačiau programišių išmonė perkopė į naują lygį.

Panašu, kad ateityje pasirodys naujo tipo virusai, kurie bus talpinami į vaizdo plokščių atmintį. Taip daroma dėl to, nes antivirusinės programos virusų ieško tik procesoriui pavaldžioje atmintyje, o vaizdo plokščių atmintis nėra tikrinama. Nauja virusų technologija naudoja OpenCL 2.0 API ir veikia tik su „Windows“ operacinėmis sistemomis. Kitos operacinės sistemos kenkėjišku kodu dar negali būti paveiktos.

Programišius patvirtino, kad naujas kodas buvo išbandytas su UHD 620/630 integruota grafika ir su RX 5700 bei GTX 740M ir GTX 1650 diskrečiomis vaizdo plokštėmis. Tikėtina, kad kenkėjiškas kodas veikia su visomis vaizdo plokštėmis, kurios suderinamos su OpenCL 2.0. Iš tiesų virusai iš vaizdo plokščių atminties nėra visiškai nauja tema. Dar 2015 metais buvo pademonstruota, kad galima išnaudoti grafikos atmintį kenkėjiškiems tikslams, bet dabar atskleistas metodas yra visiškai naujas.

Tyrėjai iš „VX-Underground“ žada pademonstruoti viruso veikimą iš vaizdo plokščių atminties naudojant OpenCL 2.0 labai greitai.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas