Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Retai atnaujinate „Windows 10” savo kompiuteryje? Netrukus turėsite rimtų nemalonumų

Retai atnaujinate „Windows 10” savo kompiuteryje? Netrukus turėsite rimtų nemalonumų

Leonardas Sindaravičius

2021-02-16, 09:43

Technologijų milžinė ir vienos populiariausių operacinių sistemų kūrėja „Microsoft“ paskelbė pranešimą, skirtą kai kuriems „Windows 10“ naudotojams - jame skatinama kuo skubiau atsinaujinti, mat už kelių mėnesių 1909 versijos operacinės sistemos bus oficialiai nebepalaikomos. Minėtoji versija taip pat žinoma kaip 19H2 ir pasirodė 2019-ųjų lapkritį, tačiau pasak „Microsoft“ jos palaikymas nutraukiamas jau gegužės 11-ąją.

Kai programinės įrangos versija tampa nebepalaikoma, ji virsta lengvesniu taikiniu įsilaužėliams, o jos kūrėjai nebegali niekuo padėti - smulkesni saugos sistemų atnaujinimai taip pat nebeteikiami. Bet kas nespėjęs atsinaujinti iš „Windows 10“ 1909 versijos iki minėtos datos rizikuoja savo kompiuterio veikimu, jame saugomais failais ir net asmens duomenimis. Pasak „Microsoft“, bet kas naudojantis senąją operacinės sistemos versiją po gegužės 11-osios susisiekęs su jų techninės pagalbos komanda negaus nieko išskyrus dar vieną paskatinimą atsinaujinti.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Įraše internete „Microsoft“ patikslino: „2021-ųjų gegužės 11-ąją „Windows 10 Home“, „Pro“, „Pro Education“, „Pro for Wokstations“ ir visi „Windows Server“ leidimai, kurių versija yra 1909, taps nebepalaikomi. 1909 versijos „Education“ ir „Enterprise“ leidimai palaikymo neteks 2022-ųjų gegužės 11-ąją.“ Taip pat IT milžinė pridūrė - „Naudotojam, kurie susisieks su „Microsoft Support“ po minėtos datos bus nurodyta atsinaujinti į vėliausią „Windows 10“ versiją norint išlaikyti palaikymą.“

microsoft_windows_security_binary_lock_by_gerd_altmann_cc0_via_pixabay_1800x1200-100817345-large

Pasiruošiant palaikymo datai geriausia atsinaujinti į naujausią „Windows 10“ versiją kuo greičiau - juk nenorite apie tai pamiršti ir galiausiai palikti savo kompiuterį atvirą potencialioms saugumo grėsmėms. Sužinoti dabartinę sistemos versiją galite klaviatūroje nuspausdami Win ir R, suvedę winver ir paspaudę enter - jei Jūsų naudojama versija 1909, atsinaujinti galėsite nustatymuose esančiame Update & Security skyrelyje.

Kiek anksčiau „Microsoft“ paskelbė apie visiems naudotojams svarbų atnaujinimą - „Windows 10“ operacinėje sistemoje buvo rasta kritinė spraga, kuri potencialiai gali leisti hakeriams įsibrauti į kompiuterius ir paversti juos beverčiais.

Pažeidžiamumo spraga gali leisti įsilaužėliams atlikti vadinamąsias paslaugos trikdymo atakas - įsilaužiant į sistemą sutrikdoma kompiuterio galimybė prisijungti prie serverių ir perimamas visas kompiuterio valdymas, kai tuo tarpu įprastam prietaiso savininkui nebelieka galimybės prisijungti prie savo įrenginio ir juo naudotis.

Manoma, kad visos OS versijos gali būti paveiktos šio nesklandumo, tačiau taip pat pranešama, kad kol kas tuo pasinaudota nebuvo. „Microsoft“ skatina kuo skubiau atsinaujinti, taip išvengiant įsilaužėlių atakos ir išlaikant savo sistemos saugumą.

JAV Vašingtono valstijoje įsikūrusi technologijų milžinė teigia: „Tikime, jog įsilaužėliai gali sukurti DoS atakas ir nors kol kas neturime įrodymų, ar apie atrastas spragas žinojo trečiosios šalys, skatiname kuo skubiau įsidiegti „Windows“ saugumo naujinius.“

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas