„Windows 11“ platformą papildė nauja galimybė: palaikys naujausios kartos USB4 standartą, tačiau privalumus galės išnaudoti ne kiekvienas

Tomas Eidukevičius

2024-01-17, 15:00

0 komentarų

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ dar ne taip seniai išleido „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukiama buvo kone dešimtmetį. Nors tai buvo geros naujienos daugeliui, tačiau bendrovė nuolat susiduria su įvairiausiomis nenumatytomis problemomis. Viena jų – lėtai augantis populiarumas.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Windows 11“ platformą papildė nauja galimybė: palaikys naujausios kartos USB4 standartą, tačiau privalumus galės išnaudoti ne kiekvienas

„Microsoft“ jau greitai ketina nutraukti „Windows 10“ operacinės sistemos palaikymą, tačiau tai niekaip nepriverčia vartotojų atsinaujinti ir pradėti naudotis „Windows 11“ versija. Dabar aiškėja dar viena naujovė, kurią ketina pasiūlyti ši JAV technologijų kompanija.

Kompanijos specialistai jau kuris laikas dirbta ties tuo, jog į savo operacinę sistemą būtų įtrauktas naujausio USB standarto palaikymas. Šią savaitę išleistame „Windows 11“ atnaujinime yra įdiegtas ir USB4 Gen 4 palaikymas, kuris suderinamoje aparatinėje įrangoje gali veikti iki 80 Gb/s sparta.

„Microsoft“ pateikiamuose atnaujinimo pastabose pažymima, kad didesnis USB4 2.0 našumas „leidžia sukurti naujos kartos didelio našumo ekranus, saugyklas ir jungtis“. USB4 2.0 taip pat yra visiškai suderinama su priedais, pagamintais senesnėms USB ir „Thunderbolt“ kartoms.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog nors „Windows 11“ dabar ir siūlo USB4 2.0 palaikymą, tačiau tam reikalinga ir atitinkama kompiuterio įranga. „Microsoft“ atstovų teigimu, USB4 2.0 iš pradžių bus pradėta naudoti pasirinktuose įrenginiuose su neseniai pristatytais 14-osios kartos „Intel“ procesoriais. Naujasis „Razer Blade 18“, kuris debiutavo CES 2024 parodos metu, bus vienas pirmųjų „Windows“ nešiojamųjų kompiuterių su tokiu palaikymu.

Skelbiama, jog nauja „Windows 11“ operacinės sistemos versija gavo ir keletą kitų galimybių, o tarp jų – automatinis „Copilot“ paleidimas, kuomet įjungiamas kompiuteris.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas