„Huawei Watch GT 2 Pro” apžvalga: gražiausias išmanusis laikrodis rinkoje

Ignas Petrikonis

2020-10-29, 18:15 (atnaujinta 2022-11-29, 01:57)

1 komentaras
„Huawei Watch GT 2 Pro” apžvalga: gražiausias išmanusis laikrodis rinkoje

Jei kada kokio klasikinių laikrodžių entuziasto paklaustumėte, ką jis mano apie išmaniuosius riešo papuošalus, vargu ar sulauktumėte teigiamų žodžių. Taip istoriškai susiklostė, kad jau šimtus metų dėvimi rankiniai laikrodžiai yra laikomi statuso ir prabangos ženklu bei siejasi su tokiomis vertybėmis, kaip ilgaamžiškumas ir patikimumas. Tuo metu išmanieji jų įpėdiniai yra tarsi kitame sąmonės poliuje ir yra nuolat kritikuojami dėl naujausių tendencijų ir madų vaikymosi, kokybę ir išvaizdą dažnai paminančio funkcionalumo bei bedvasiškumo, dėl kurio labiausiai kalta masinė gamyba.

Šią problemą puikiai supranta ir gudriųjų laikrodžių gamintojai, todėl kartas nuo karto rinką pasiekia tokie eksperimentai, kaip pirmos kartos „Apple Watch” versija su tikro aukso korpusu. Deja, dauguma jų taip ir nesulaukia pirkėjų susidomėjimo ir yra tyliai išparduodami Azijos turguose ar nusėda siauro rato kolekcionierių lentynose. Vis dėlto tai nė kiek nemažina technologijų bendrovių entuziazmo pagaminti tokį išmanųjį laikrodį, kuris galbūt ir nebūtų toks ekstravagantiškas, tačiau ir neatrodytų lyg dar vienas pilkas kiniškas plastmasiukas bei bent jau galėtų būti dėvimas solidesnio įvaizdžio reikalaujančiomis situacijomis.

Tokiai pagundai neatsispyrė ir Kinijos technologijų milžinė „Huawei”, prieš kiek daugiau nei mėnesį pristačiusi savo prabangiausią kada nors gamintą išmanųjį laikrodį - „Watch GT 2 Pro”. Šioje apžvalgoje, išsiaiškinsime, ko vertas šis bandymas ir ar „Pro” ženklelį dėvintis kompanijos prietaisas vertas atsidurti ant jūsų riešo.

Dizainas

„Huawei” per pristatymą kur kas daugiau dėmesio, nei įprastai, skyrė „Watch GT 2 Pro” dizainui, kas leidžia spėti, jog tai yra bene didžiausias laikrodžio privalumas. Tiesą sakant, išėmus prietaisą iš pakuotės, akis akimirksniu užkliūva už šiek tiek kitokių išorės linijų. Jos aštresnės, o visas korpusas atrodo kaip ką tik išpjautas iš vientiso metalo gabalo. Šiek tiek pasikeitė ir dešiniajame šone esantys mygtukai - jie nebepamėgdžioja klasikinių karūnėlių, yra plonesni ir labai maloniai paspaudžiami.

„Huawei” nusprendė, jog ankstesniuose modeliuose naudotas aliuminis „Pro” modeliui per prastas ir pasirinko brangesnį ir tauresnį titaną. Šis metalas kur kas tvirtesnis ir gali atlaikyti didesnes temperatūras, tad „Watch GT 2 Pro” prekinę išvaizdą išlaikys net ir po kelerių metų, nesvarbu kaip naudositės, ir galės būti sėkmingai naudojamas tiek šalčiausią žiemą, tiek karščiausią vasarą. Nugarėlėje taip pat yra reformų - senesniuose „Watch GT” buvęs plastikas pakeistas į nesibraižančią cirkonio keramiką, kurią toje pačioje vietoje jau kurį laiką naudoja naujesni „Apple Watch” ir „Samsung” laikrodžiai.

Kompaniją pagirti noriu už korpuso spalvą - tamsiai pilka, prašmatniai vadinama „Ūko pilka”, šiek tiek krypsta į rusvą, tinka prie bet kokios aprangos ir neatrodo pigiai, kaip kokia blizganti auksinė ar spindinti sidabrinė. Aišku, pirkėjams siūlomas ir dar mažiau pretenzingas juodas variantas. Puikus dizainerio darbas atsispindi ir idealiai parinktoje apyrankėje - įrenginys standartiškai komplektuojamas su šviesiai rudu odiniu dirželiu, labai gražiai kontrastuojančiu su tamsiai pilku korpusu. Deja, kitaip nei pats laikrodis, jis nėra atsparus vandeniui ir prakaitui, todėl aktyviai sportuojantiems rekomenduočiau įsigyti papildomą silikoninę apyrankę, kurią pakeisite vos per keletą sekundžių.

Užsisegus „Watch GT 2 Pro” ant riešo, mano galvoje akimirksniu užsidegė dvi lemputės. Pirma, beveik 47mm skersmens korpusas kur kas masyvesnis, nei esu įpratęs, sunkiau palenda po marškinių rankove, kas galimai veikia ir kaip šios toks psichologinis faktorius - didesnis ir sunkesnis daiktas kažkodėl asocijuojasi su kokybe. Antras dalykas - sensorių iškilimas nugarėlėje „Pro” modelyje yra siauresnis ir iš korpuso išsikiša labiau nei „Watch GT 2”. Tai lemia, jog ant riešo laikrodis jaučiamas šiek tiek kitaip ir labiau įsiremia į odą, kas nebūtinai yra geras dalykas - šiuo požiūriu senesni modeliai man patiko labiau, nors ir nepasakyčiau, kad „Pro” variantas kelia diskomfortą.

Žvelgiant apibendrintai, „Watch GT 2 Pro” dizaineriai nenuėjo lengviausiu keliu ir tiesiog nenukopijavo „Rolex”, „Omega” ar kokio kito gerai žinomo prekės ženklo dizaino. „Huawei” pasirinko kokybiškesnes medžiagas, tačiau pabandė sukurti prabangaus šiuolaikinio laikrodžio viziją, atsiribodama nuo klasikinio šveicariško palikimo. Pati „GT 2 Pro” dizaino kalba man kažkodėl asocijuojasi su „MacBook” kompiuteriais - tinka tiek kostiumuotam verslininkui, tiek sėdmaišyje sėdinčiam treninguotam jaunuoliui ir abiejų rankose atrodo vienodai solidžiai. Galbūt toks ėjimas nesužavės tikrų klasikos entuziastų, tačiau prisipažinsiu, jog dėvėdamas „Huawei Watch GT 2 Pro” komplimentų dėl jo išvaizdos sulaukiau tiek, kiek nė su vienu išmaniuoju laikrodžiu. Taigi, laikau, kad bendrovės misija pavyko.

Ekranas

Galima sakyti, jog „Huawei Watch GT 2 Pro” ekraną paveldėjo iš savo senesnių brolių. Čia randame tą pačią 1,4 colio įstrižainės AMOLED matricą, kurios raiška siekia 454 x 454. To pakanka pasiekti 326 pikselių tankumą colyje ir iš esmės leisti vartotojui džiaugtis analogiška vaizdo kokybe, kaip ir jo išmaniajame telefone.

Iš pirmo žvilgsnio, viskas lyg ir gerai. Tekstas ne pikseliuotas, lengvai įskaitomas, spalvos ganėtinai sodrios, tačiau tiek „Samsung Galaxy Watch3”, tiek „Apple Watch 6” siūlo geresnį kontrastą, ryškumą ir gilesnę juodą spalvą. Šviesumo lygis prabangiajame „Huawei” laikrodyje reguliuojamas automatiškai, tačiau ryškioje saulės šviesoje jį kamuoja pirmtakų problema. Kažkodėl bendrovė vėl pagalėjo pinigų atspindžius sugeriančiai dangai, todėl pliekiant saulei ar ryškiam šviestuvui, ekrano stiklas virsta veidrodžiu, o kažką įžiūrėti tampa beprotiškai sunku.

Kalbant apie ekrano apsaugą, džiaugiuosi, kad gamintojas bent jau čia nepataupė. Kaip ir pridera prašmatniam laikrodžiui, panaudotas ne grūdintas stiklas, o safyras. Jo kietumas prilygsta deimantui, tad „Huawei Watch GT 2 Pro” galėsite ne tik be baimės dėvėti dirbdami lauko darbus, bet ir eidami į smėlėtą paplūdimį - įbrėžti safyrą praktiškai neįmanoma. Tuo įsitikinau ir praktiškai - po beveik mėnesį trukusio nuolatinio naudojimo mano egzemplioriaus ekranas nepasigavo nė menkiausio plauko storio įbrėžimo ir atrodo lyg ką tik išimtas iš dėžutės.

Puiku, jog Kinijos technologijų milžinė susiprato, jog „Watch GT” ir „Watch GT 2” skaitmeninių ciferblatų kokybė neatitinka laikrodžio kainos ir pasiūlė keletą dailesnių variantų, pradedant mėnulio fazę rodančiu „Night Wish” ar klasikiniu „Vinyl” ir baigiant moderniu „Jungle”. Šiame modelyje taip pat atsirado galimybė nustatyti, kad ekranas nuolat rodytų laiką, o ne tik kai į save atsukate riešą. Tam naudojami energiją taupantys smulkios baltos rodyklės ir juodas fonas, tačiau jo juoda spalva pastebimai šviesesnė nei ekraną juosiančio juodo rėmo su plonais brūkšneliais valandų vietoje. Beje, rėmas kur kas storesnis nei norėtųsi, o tą patvirtina ir įvairūs „Huawei” reklaminiai plakatai, kuriuose jis visokiais būdais vizualiai maskuojamas. Manau, laikrodis tikrai atrodytų įspūdingiau, jei ekranas eitų iki pat krašto.

Veikimas

Nors „Watch GT 2 Pro” gamybai naudojamos kokybiškesnės medžiagos, iš techninės pusės jis beveik identiškas „Watch GT 2” ir „Watch GT 2e”. Kitaip nei konkurentų gaminiuose, čia nerasime kelių gigabaitų RAM ar galingo procesoriaus - apsiribota vos 32MB (dvigubai daugiau nei pirmtakuose) operatyviosios atminties ir tuo pačiu, ne pirmo spartumo „Kirin A1” lustu.

Visgi tai neturėtų jūsų gąsdinti, nes kertinis kompanijos filosofijos aspektas buvo efektyvumas, prie kurio labai stipriai prisidėjo ir „Lite OS” operacinė sistema, pasiūliusi tik tai, kas būtina - laiką, orus, pranešimus, sporto funkcijas ir dar porą svarbiausių atributų. Kompanija jau lyg ir bando eksperimentuoti su įdiegiamomis aplikacijomis, bet tarp jų kol kas tik keli nevykę žaidimai.

Laikrodis valdomas liečiamuoju ekranu ir dviem jo šone sumontuotais mygtukais. Viršutinis klavišas įjungia laikrodį, iškviečia funkcijų meniu bei veikia kaip „atgal” mygtukas. Pabraukę iš viršaus į apačią, panašiai kaip Android telefonuose, matysime greituosius funkcijų valdiklius (garso režimas ir pan.), braukdami iš apačios į viršų, išvysime pranešimų iš telefono sąrašą, o slinkdami į kairę ar dešinę - įvairią informaciją (apie orą, pulsą, nueitus žingsnius ir t.t.).

Bendrą veikimo spartą vertinčiau teigiamai. Nepasakyčiau, kad greitis ar animacijos prilygsta brangesniems išmaniesiems telefonams, bet situacija kur kas geresnė nei su „Huawei Watch GT 2e”. Nežinau, ar čia kompanija su programinės įrangos optimizavimu padirbėjo, ar tie papildomi 16MB RAM gelbėja, bet diskomforto tikrai nebejaučiama.

Tiesa, pora dalykų vis dar erzina. Pirma, pranešimai iš telefono atvaizduojami labai savotiškai blogąja prasme - ilgesnio žodžio paskutinės raidės nukeliamos į kitą eilutę, neatvaizduojami tam tikri populiarūs susirašinėjimo simboliai. Taip pat nėra galimybės atsakyti ar kaip nors kitaip sureaguoti į gautą pranešimą, tad tenka traukti telefoną. Antra, vartotojui suteikiama galimybė prie laikrodžio prijungti Bluetooth ausines, bet vienintelis būdas klausytis muzikos yra persikelti mp3 formato dainas iš telefono į beveik 4GB vidinę laikrodžio atmintinę. Huawei, jūs rimtai? Mp3 dainos 2020 metais? Juk daugelis jau spėjo tapti priklausomi nuo „Spotify” ir kitų panašių paslaugų.

Šiokia tokia „Pro” modelio techninės pusės naujiena galima laikyti NFC mikroschemos atsiradimą. Deja, ji laikrodyje panaudojama vienu vieninteliu būdu. Jei turite naujesnį „Huawei” telefoną su „EMUI 10.1” ar naujesne vartotojo sąsaja, atsidarę galeriją ir atsidarę patinkančią nuotrauką, išmanųjį galite priglausti prie „Watch GT 2 Pro” ir šis kadras bus persiųstas ir akimirksniu taps jūsų laikrodžio ciferblato fonu. Akivaizdu, jog vien dėl tokio menkniekio gamintojas nebūtų montavęs visos NFC mikroschemos - tiesiog Europoje neprieinamos šio įrenginio palaikomos kiniškos mokėjimo programėlės, todėl „Huawei” vakariečiams nusprendė suteikti bent jau tokį paguodos prizą. Kaip ten bebūtų, bendrovei pats laikas mūsų regione pasiūlyti kažkokią mokėjimo paslaugą, nes tą sėkmingai daro „Apple”, „Samsung”, „Google Wear OS” ir net pigūs „FitBit” dėvimi prietaisai.

Pabaigai norėčiau paminėti, jog „Watch GT 2 Pro” gali būti suporuotas su bet kokiu naujesniu Android (ne tik „Huawei”) ar netgi „iPhone” telefonu, pasitelkiant naujausią Bluetooth 5.1 standartą ir „Huawei Health” aplikaciją, kurioje galite keisti ciferblato stilius, atlikti programinės įrangos atnaujinimą ir kitus panašius dalykus. Be to, sujungę su šį modelį su telefonu ant savo riešo ne tik matysite pranešimus, bet ir dėl garsiakalbio ir mikrofono dueto galėsite atsiliepti į skambučius. Žinoma, pokalbį galės girdėti aplinkiniai, bet bent jau nereikės paskubomis traukti telefono iš krepšio ar bėgti jo pasiimti į kitą namų kambarį.

Fizinės veiklos sekimas

Jeigu parametrų prasme „Watch GT 2 Pro” beveik identiškas „Watch GT 2”, tai fizinės veiklos sekimo dalyje yra šiek tiek didesnių naujovių. Pagrindinė jų - stipriai patobulintas „TRUSEEN 4.0+” pulso matuoklis. Gamintojas skelbia, jog jo tikslumas prilygsta profesionaliems prietaisams, tačiau palyginti galėjau su tik su pigesniuoju „Watch GT 2e”. Duomenys buvo dažniausiai skirdavosi net iki poros dešimčių susitraukimų per minutę - „Pro” modelis rodydavo didesnį (ir realybei artimesnį) pulsą bei buvo ne toks reiklus prispaudimui prie riešo - matavimą vykdė sklandžiau.

Iš jau buvusių funkcijų galima paminėti visų išmaniųjų laikrodžių pastarųjų metų mados klyksmą - kraujo prisotinimo deguonimi (SpO2) matavimą, kuris padeda įvertinti, kaip jūsų kūnas reaguoja į fizinį krūvį, ir ar nereikia nutraukti treniruotės. Taip pat „Watch GT 2 Pro” geba labai tiksliai sekti miegą, žinoma, jei tik pasiryšite miegoti su laikrodžiu, bei geba monitoruoti, kaip stipriai stresuojate dienos metu. Klausimas, ar tikrai streso nejaučiame patys ir ar tam įvertinti išties būtinas išmanusis laikrodis, tačiau nustatęs didesnį psichologinį lygį jis gali pasiūlyti keletą kvėpavimo pratimų, kurie padės nusiraminti. Man to efektyviai išnaudoti nepavyko, bet gal jums nusišypsos sėkmė.

Per „Watch GT 2 Pro” pristatymą kompanijos atstovai taip pat labai smarkiai akcentavo, jog įrenginys geba sekti daugiau negu šimtą fizinių veiklų, įskaitant tokią egzotiką kaip slidinėjimas slidėmis ar snieglente bei golfas. Pastarąjį funkcionalumą anksčiau siūlė tik profesionalūs „Garmin” sporto laikrodžiai, tad „Huawei”, galimai pateikusi universalesnį, dailesnį ir ne daug prasčiau fizinę veiklą sekantį produktą, turi realių šansų persivilioti naujų pirkėjų. Tuo metu man išbandyti pavyko tik porą režimų - bėgimą ir bendrus pratimus (kilnojau svarmenis). Kaip ir su senesniuose „Huawei” laikrodžiuose, labai patiko treniruotės metu rodoma skalė, kuri išmatavusi pulsą ir SpO2 įvertina, ar tinginiaujate ar sportuojate. Taip pat „Watch GT 2 Pro” geba tiksliai automatiškai aptikti, kad pradėjote eiti sparčiau ar bėgti, ir iškart pasiūlo atitinkamą treniruotės režimą - patogu, nes nereikia raustis po meniu.

Dar viena nauja funkcija - „GPS Route Back”. Naudodamas GPS imtuvą, laikrodis geba sekti kokiu maršrutu einate ir vėliau, reikalui esant, naviguodamas atvesti į kelionės pradinį tašką. Tereikia prieš tai įjungti lipimo į kalnus ar kokį kitą panašų treniruotės režimą ir du kartus paslinkti ekraną į kairę. Tai naudinga, nes žygyje nereikės baimintis pasiklysti. Kita vertus, jei jau pavyko įdiegti tokią galimybę, kodėl vartotojams laikrodyje nepasiūlius visavertės žemėlapių programėlės?

Baterija

Galbūt „Huawei” laikrodžiai ir yra priversti raudonuoti, kai jų funkcionalumas yra lyginamas su konkurentais iš „Samsung” ar „Apple” stovyklų, tačiau tik kalba pasisuka apie bateriją jie su trenksmu grįžta į rungtynes ir pribaigia priešininkus. Tiesą sakant, net ir varžytis ne visai sąžininga, nes elementariai kalbame apie skirtingas lygas.

Gamintojas skelbia, kad „Watch GT 2 Pro” baterijos ištvermė turėtų siekti tas pačias 14 dienų, kaip ir ankstesniuose „Watch GT 2” modeliuose. Deja, tokio įspūdingo dienų skaičiaus man nepavyko pasiekti - treniruojantis kas antrą dieną, gaunant daug pranešimų iš telefono ir naudojant miego sekimą pasiekdavau daugmaž 10-11 dienų. Na, o jei prie viso to dar įjungdavau nuolat ekrane rodomą laiką, įkroviklio jau reikėdavo ieškoti po 4-6 dienų. Nepaisant to, rezultatas tikrai puikus, nes naujasis „Apple Watch 6” tokiu naudojimo režimu temptų tik iki vakaro.

Na, galbūt pagerinti brolio ištvermės „Huawei Watch GT 2 Pro” nepavyko, bet jis atsigriebti pasiruošęs įkrovimo srityje. Šiame modelyje kompanija pagaliau pirmąkart pritaikė bevielio įkrovimo technologiją, tad laikrodį galite krauti ant bet kokios telefono įkrovimui skirtos stotelės ar, jeigu turite naujesnį „Huawei”, „Samsung”, „OnePlus” ar „Xiaomi” aukščiausios klasės išmanųjį, padėję ant jo nugarėlės. Tiesa, prieš tai telefone reikės įjungti atvirkštinio belaidžio įkrovimo funkciją. Patogu, nes vykstant į kelionę nereikia pasiimti dėžutėje pridedamo specialaus laikrodžio įkroviklio ir galima jo bateriją papildyti bet kur ir bet kada. Žinoma, šis procesas yra ganėtinai lėtas ir neefektyvus, tad, esant galimybei, vis tiek rekomenduoju naudoti gamyklinį įkroviklį ar belaidžio įkrovimo stotelę.

Verdiktas

„Huawei Watch GT 2 Pro” yra vienas tų pastaruoju metu technologijų pasaulyje retų atvejų, kai produkto vardas idealiai atitinka turinį. Savo galimybėmis prelegentas yra tas pats „Huawei Watch GT 2”, o visi patobulinimai visiškai pateisina „Pro” ženkliuką. Kokybiškesnės ir ilgaamžiškesnės medžiagos, man asmeniškai turbūt gražiausias dizainas išmaniųjų laikrodžių rinkoje, šiek tiek sklandesnis veikimas, geresnės fizinės veiklos sekimo galimybės ir patogusis belaidis įkrovimas išties leidžia šiam modeliui pretenduoti į aukštesnę klasę.

Iki pilnos laimės trūksta tik vieno dalyko - didesnio operacinės sistemos funkcionalumo. Šiuo metu „Huawei Watch GT 2 Pro” negali pasiūlyti nei visaverčių atsisiunčiamų programėlių, pavyzdžiui „Spotify”, nei žemėlapių ir netgi nesuteikia galimybės atstoti vartotojo mokėjimo kortelę. Suprantu, jog vis šie dalykai kirstų per baterijos tarnavimo laiką, tačiau galbūt vis tiek „Huawei” galėtų labiau pasistengti?

Kaip ten bebūtų, kyla pagrindinis klausimas - ar verta rinktis „Watch GT 2 Pro”, kai galima sutaupyti ir įsigyti „Watch GT 2” (jo apžvalgą rasite čia). Manau, atsakyti nesunku. Jei išmanųjį laikrodį perkate tik dėl jo išmanių funkcijų, pavyzdžiui, sporto sekimo ar patogaus pranešimų rodymo, jus visiškai tenkins pigesnis „GT 2”. Na, o jei laikrodis jums yra kažkas šiek tiek daugiau nei tik kasdienis įrankis ar šiaip ieškote šiuolaikiškesnės ir ilgaamžiškos pamainos savo kokybiškam klasikiniam laikrodžiui, „Huawei Watch GT 2 Pro” bus kur kas geresnis pasirinkimas.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas