„Kospet Magic 2“ išmaniojo laikrodžio apžvalga: kai galimybės ženkliai pranoksta kainą

Lukas Snarskis

2020-09-24, 19:30 (atnaujinta 2024-03-13, 11:08)

10 komentarai (-ų)
„Kospet Magic 2“ išmaniojo laikrodžio apžvalga: kai galimybės ženkliai pranoksta kainą

Išmaniųjų laikrodžių ar apyrankių populiarumas auga visame pasaulyje, o tai pastebime ir tarp mūsų skaitytojų, kurie vis dažniau skaito įvairias naujienas apie šiuos produktus. Dar visai neseniai publikavome „Haylou Solar“, o šiandien turime Jums naujienų apie kiek mažiau žinomo gamintojo produktą.

Telefonai.eu jau ne kartą yra publikavę įvairių naujienų apie Kinijos kompaniją „Kospet“, kuri savo asortimente turi nemažai įdomių išmaniųjų laikrodžių. Gamintojas yra sukūręs ir itin atsparių laikrodžių, ir tokių kurie turi įmontuotas kameras, o mes išbandėme kiek paprastesnį produktą.

Mūsų redakciją pasiekė neseniai išleistas „Kosmet Magic 2“, kuris šiuo metu kainuoja kiek daugiau nei 20 eurų (jeigu norėsite įsigyti - spauskite čia). Žvelgiant į šio įrenginio nuotraukas nesunku pastebėti jo paprastą dizainą, tačiau kas slepiasi jo viduje ir ar vertas dėmesio yra šis laikrodis? Pažiūrėkime.

Dizainas

Išmanieji laikrodžiai dažnai pasižymi ganėtinai įdomiais dizaino sprendimais, kurie gali sukelti dvejopus jausmus. „Kospet“ su naujuoju „Magic 2“ pataikė į patį viduriuką ir pasiūlė paprastą, klasikinį laikrodį primenantį produktą. Metalinis jo korpusas, vienas mygtukas dešinėje pusėje ir kone visiškai plokščia viršutinė dalis – tokio dizaino įrenginį nesunku priderinti prie bet kokio apsirengimo stiliaus.

„Kospet Magic 2“ atkeliauja juodos spalvos, o kartu su laikrodžiu, dėžutėje rasite, ir papildomą raudonos arba žalios spalvos apyrankę. Smagu, kad perkant tokį pigų produktą, gamintojas pasirūpina ir papildomais priedais, tačiau bent jau man raudonos spalvos dirželis, kurį gavau su savuoju „Magic 2“, įspūdžio nedaro. Tačiau privalau paminėti tai, jog dėžutėje radau ir apsauginę plėvelę šio laikrodžio ekranui – tai išties sveikintinas priedas, kuris pravers mažiau atsargiems laikrodžių dėvėtojams.

Pats laikrodis ganėtinai lengvas ir sveria maždaug 60 gramų, ekraną juosia valandų skaičiai su mažais brūkšneliais tarp jų. Visumoje „Kospet Magic 2“ atrodo išties dailiai, o pats svarbiausias dalykas yra tas, jog jis labai patogus. Papildomų komplimentų vertas ir silikoninis dirželis, kuris yra itin minkštas ir turi pakankamai daug užsegimui skirtų tarpelių, kas leis Jums rasti pačią patogiausią poziciją.

Išmanusis laikrodis taip pat pasižymi IP67 sertifikatu, kas rodo jo atsparumą dulkėms ir vandeniui. Tiesa, maudytis su juo tikrai nerekomenduočiau, ką sufleruoja ir tai, jog gamintojas nesiūlo jokių sporto režimų, susijusių su vandens sportu. Nors produktas ir nebrangus, tačiau tikriausiai nesinorėtų vietoj išmaniojo laikrodžio nešioti tiesiog rankos aksesuaro.

Ekranas

Išmanusis laikrodis pasižymi 1,3 colių įstrižainės TFT ekranu, o jo skiriamoji geba yra 360 x 360 taškų. Tikriausiai nieko nenustebinsiu pasakęs, jog vaizdelis ekrane tikrai ne toks geras kaip didžiųjų gamintojų produktuose. Tačiau jis tikrai geresnis nei panašaus tipo bei kainos laikrodžiuose.

Kaip jau minėjau, „Kospet Magic 2“ laikrodžio ekranas yra plokščias su labai minimaliai užlenktais jo kraštais. Gamintojas paliko ganėtinai didelę laisvę reguliuojant šio savo produkto ekrano ryškumą, todėl nesunkiai galite rasti Jums tinkamiausią variantą. Man priimtiniausias variantas – vidutinis ryškumas, o tokiu atveju spalvos neatrodo pernelyg ryškios, o tuo pačiu ir baterijos sąnaudos kiek mažesnės.

Šio laikrodžio meniu ganėtinai tvarkingas ir paprastas, o kiekvieną skiltį puošia ganėtinai spalvingos piktogramos. Man norėtųsi kiek daugiau paprastumo šiuo klausimu, tačiau bendras meniu puikiai deri prie daugumos laikrodžio ekrano paveikslėlių, kurių čia rasime 12. Tiesa, jeigu nusipirksite „Magic 2“ ir nerasite kaip pakeisti ekrano dizainą, tai žinokite, kad norint tai padaryti reikia kiek ilgiau palaikyti įspaudus pagrindiniame ekrano lange.

Privalau paminėti ir tai, jog „Kospet Magic 2“ ekranas puikiai reaguoja į prisilietimą, o valdyti jį padeda vienas vienintelis mygtukas, esantis dešinėje jo pusėje. Per daugiau nei mėnesį nekilo jokių bėdų, kurios dažnai pasitaiko daugelyje analogiškų produktų. Jeigu brauksite pirštu žemyn – atsidarys vienas meniu, aukštyn – kitas, į šoną – trečias. Veiksmai fiksuojami tiksliai ir be didesnių problemų.

Tiesa, ekranas turi kelis trūkumus, kurie labai būdingi šiame kainų segmente. Visų pirma, „Kospet Magic 2“ ekrano vaizdas saulėtą dieną matomas ganėtinai prastai, o kitas niuansas – jis labai lengvai tepasi. Jeigu pirmuoju atveju Jums nepadės niekas, tai antruoju – rekomenduoju naudoti gamintojo pridėtą apsauginę plėvelę, kuri tuo pačiu apsaugos ir nuo susibraižymų.

Veikimas

„Kospet“ naująjį „Magic 2“ pristato kaip išmanųjį laikrodį, kuris privers pamilti sportą. Na, arba jeigu jau ir taip esate pamilę, tai tuomet beliks pamilti šį laikrodį. 30 skirtingų režimų – nuo vaikščiojimo iki jogos, badmintono ar krepšinio. Iš esmės kad ir koks sportas būtų Jūsų favoritų sąraše – „Kospet“ jį įtraukė į savo sąrašą.

Be daugybės sporto režimų, „Kospet Magic 2“ Jūs rasite ir širdies ritmo stebėjimo galimybę, o taip pat ir deguonies kiekio kraujyje stebėjimo galimybę. Pateikiami rezultatai atrodo ganėtinai tikslūs – analogiškus rezultatus gavau tiek testuojant šį laikrodį, tiek ir atliekant įvairius testus prieš COVID-19 testavimą. Žinoma, šis produktas turi ir daugiau įvairių galimybių, įskaitant kalorijų skaičiavimą, miego stebėjimą ar Jūsų nueitų žingsnių skaičiavimą.

Išmanusis laikrodis susiejamas su „WearFit“ programėle, kuri turi dvi versijas – „WearFit“ arba „WearFit 2.0“. Nesu tikras dėl jų skirtumų, tačiau pastaroji pasirodė gerokai patogesnė ir naudingesnė nei pirmoji. Susieti „Kospet Magic 2“ su šia aplikacija – labai nesudėtinga, o pačioje programėlėje rasite visus pagrindinius nustatymus bei išsamią informaciją apie įvairius laikrodžio sukauptus rodmenis.

Vienas didžiausių trūkumų – pranešimai iš įvairių programėlių. „WearFit“, kartu su „Kospet Magic 2“, pateikia labai ribotą pasirinkimą, kas kai kuriems gali nepatikti. Aš asmeniškai mėgstu laikrodyje gauti informaciją apie naujienas iš „Google News“ ar kitų programėlių, tačiau su šiuo produktu to padaryti nepavyks. Žinoma, pranešimai iš „Facebook“ ar panašių platformų – jus pasieks.

Apibendrindamas, galiu pasakyti, kad „Kospet Magic 2“ veikia išties gerai ir kažkokių didelių problemų per daugiau nei mėnesį patirti neteko. Naršymas sklandus, programėlė taip pat lengvai suprantama, ir turbūt vienintelis trūkumas yra ribotas aplikacijų pasirinkimas, tačiau tai kuo puikiausiai kompensuoja įvairiausi sporto režimai ar sveikatingumo rodiklių stebėjimo įrankiai.

Baterija

Išmaniųjų produktų baterijos yra viena silpniausių daugelio įrenginių vietų. Dažniausiai nesu linkęs rinktis pigių kiniškų laikrodžių, nes daugelis jų gali pasiūlyti vos dienos ar kelių baterijos tarnavimo laiką. „Kospet“ naujojo prietaiso rezultatai – geresni, tačiau tikrai ne patys geriausi.

„Magic 2“ modelis turi 200 mAh talpos bateriją, kuri įkraunama su ganėtinai keistu įkrovikliu. Kaip tai atrodo galite matyti šiame tekste esančiose nuotraukose, o pilnas įkrovimas užtrunka maždaug pusantros valandos. Priklausomai nuo Jūsų pasirinktų nustatymų – jūs šiuo laikrodžiu galėsite naudotis maždaug savaitę. Nesu didelis sveikatingumo funkcijų naudotojas ir man pilno įkrovimo pakakdavo maždaug 5-6 dienoms.

Toks rezultatas nėra labai blogas, tačiau kai kurie konkurentai gali pasiūlyti gerokai ilgesnį baterijos tarnavimo laiką. Pavyzdžiui, „Haylou Solar“ pilno įkrovimo užtekdavo maždaug dviem savaitėms, o šių produktų kaina yra labai panaši. Plačiau apie pastarąjį laikrodį galite skaityti paspaudę čia.

Verdiktas

„Kospet Magic 2“ gali sukelti dvejopus jausmas – iš pirmo žvilgsnio tai labai paprastai atrodantis, pigus išmanusis laikrodis. Tačiau pažvelgus giliau, jis viduje slepia gerokai daugiau galimybių nei kiti gamintojai siūlo už analogišką kainą.

Taip, šis laikrodis neabejotinai turi trūkumų, tačiau nei vienas iš jų nėra kritinis. Sunkiai saulėtą dieną įžiūrimas ekranas ar galimybės gauti kai kurių programėlių pranešimus tikrai nėra džiugios naujienos, o ir baterijos tarnavimo laiko norėtųsi ilgesnio. Tačiau tai be problemų kompensuoja gausybė sporto režimų, pakankamai tiksliai veikiantys širdies ritmo ar deguonies kiekio kraujyje sensoriai.

Išmanusis laikrodis šiuo metu parduodamas už 21,50 euro. Ir tai yra tikrai patraukli kaina, kuri leis pamiršti tuos nedidelius trūkumus ir mėgautis „Kospet Magic 2“ privalumais. Norite išbandyti? Spauskite čia ir įsigykite jau dabar, o savo įspūdžius galite palikti komentaruose. Jeigu turite papildomų klausimų – rašykite, pabandysime atsakyti.

10 komentarų

Skaitytojas

Ir chebra nesistenkit įkąsti. Kritika ne dėl to, kad pažeminti protalą ir t.t. Nieko prieš neturiu. Smagu, kad kažkas bando technologijos tematika rašyti, tik reikia rašyti, o ne užsiminėti, tai kaip užsiimate. Mano nuomonę žinote. O dabar sėkmės, slapstausi toliau profesionaliai, kaip ir rašėt :)

Skaitytojas

Mindaugai, galva su smegenimis tau ne dėl grožio - ji turi padėti susivokti aplinkoje. Jei tavoji neveikia, kaip turi. Kreipkis pagal gyvenamą vietą pas medikus. Tik susirūpinusio tavo sveikata SKAITYTOJO Delfi lygio ir komentatoriaus patarimas. Nerandu adresų? Prašau - https://telefonai.eu/kontaktai Portaluose (ypač naujienų ir pan. pobūdžio) dažnai yra skiltis KONTAKTAI. Bet kaip minėjau jei galva su smegenimis nefunkcionuoja - medikai turėtų padėti. Tik patarimas. Ne dėkok. Prašom. Dėl tokio kaip tu negaila pasidalinti nei nuomone, nei patarimais. Įžvalgumas kaip pas žmogų toks, nieko nuostabaus, kad neranda nei adresų, nei kontaktų. O dėl nuomonės viskas ok. Turėk ją juk man negaila. Aš ir sava dalinuosi. Tiek vienas pastebėjimas, jei tau kritikavimą balso asmens, kuris negali dainuoti ar negali daryti balso apžvalgų (ne raštiškų) vadinasi kaip Delfio lygio komentatoriaus nuomonė ir dar nebrandi, tai tau reiktų tada jau ir pas psichiatrus nueiti. Ir tik nuomonė. Tai yra normalus pastebėjimas ir nuomonė. Man skamba jo balsas atsainiai darant apžvalgas. Nieks nekimba prie jo balso kaip balso. Kritika dėl to, kad apžvalgos su jo balsu neskamba profesionaliai. O juk Telefonai.eu yra šitokie ekspertai. Justas, jei nemaišau dar antraštėje parašė, kad Apple Watch 6 yra geriausias laikrodis (iškart išjungiau straipsnį, net nepradėjus jos skaityti). Taip tai tas pats Justas, kuris akivaizdžiai jau kelintame straipsnyje sulindęs kaip aš sakau gamintojui... bet čia tik eilinė mano nuomonė. O juokingiausia tai, kad tie patys Telefonai.eu dalinasi informacija, kad deguonies kraujyje matavimai pasak ekspertų kaip kurių rodo pieno riebumą. Smagu. Berniukas (atsiprašau gal ir vyras) nusprendžia pagal save, kad jis geriausias laikrodis. Nors pasaulis rėkia, kad gal ir ne. Tai va tiek ir tau, Mindaugai, o tu dalinkis ir toliau savo nuomonę, gal po šio komentaro patapsiu ir dar kuom. Pasak vienų aš Samsung atstovas, pasak tavęs žurnalistas su nenusisekusia karjera... Smagu... Geriau nei humoro klubas. Gal taip ir pasivadinkit? Nors vėl bus dėl vardo naudojimo problemos. Bet turiu nuomone tiktų "klaunų ratelis". Lyg ir neužimtas. Tai griebkit kol galit :)

Mindaugas

oho drama isisuko. Panasu, jog skaitytojas isties kazkokia nuoskauda laiko, gal esat pats zurnalistas, tik deja nieko gero nepavyko pasiekti? Daznai skaitau si puslapi ir nesuprantu, ko cia piktintis vyruku iniciatyva kurti, visada yra technologijos.lt tokiem profesionalams kaip jus. Ir jus, skaitytoju, nesat nei kiek auksciau uz Delfi komentatoriu, jei jau aptarinejamos fizines zmogaus ypatybes, va cia ir yra didziausias nebrandumas. Bandziau surasti ofiso adresa, neradau, matyt aplinkos zmogus esat, gal pasidalinsit tuo adresu, noriu nusiusti asmenine padeka.
Ir pabaigai galiu pasakyti - skaitytojau, esat visiskai apgailetinas puvekas, kuris nieko nedarydamas lieja tulzi. Bet cia tikrai ne izeidimas, juk tik mano nuomone

Skaitytojas

Oho koks jautrumas. Tu ką tik šiuo komentaru savo, Lukai, puikiai parodei, kaip jūs reaguojat į neigiamus atsiliepimus ir nuomones jūsų atžvilgiu. "Brandu". Na bet pradėkim nuo to ką čia papylei mano atžvilgiu. Sakai gerai slepiuosi? Priimsiu tą kaip komplimentą - ačiū. Bet tuo pačiu ir tau tada klausimas. O tai atsiprašau man čia reikia savo vardą ir pavardę parašyti, gal net namų adresą, o geriausiu atveju ir banko sąskaitos numerį? Tu šiaip galvoji ką rašai ar tik nuoskaudas supylei, nes kaip suprantu skaudžiai parašiau dėl balso ir įsižeidei taip, kad patylėti nepavyko? Ne visi, Lukai, gali būti dainininkais, aktoriais ir t.t., kaip ir tu mano nuomone apžvalgų negali daryti, nes tavo balsas man skamba kaip pacano kokio 15 metų, kuris sugalvojo, kaip koks Šurajevas Maximoj laisvalaikiu padirbti, tai tu neva apžvalgų darytoju. Mane asmeniškai atkerta nuo žiūrėjimo tavo apžvalgų, ko ir nebedarau. Buvo du gal tik atvejai. Nežinau, kaip kiti tavo komandos nariai, bet tavo balsas skamba atstumiančiai. O ir pačios apžvalgos niūrios, ne kažką ten ir sužinau apie prietaisą. Bet čia tik mano nuomonė, gal kažkam tai tinka. Juk tam ir yra komentarų skiltis, kur čia taip skatinat išdėstyti savo nuomonę. Ar čia skirtas tas skatinimas tik tiems, kas sulenda jums liaudiškai tariant į užpakalį ir tik giria jus? Kažką įžeidžiančio parašiau? Atrodo lyg ir ne. Tik nuomonę. Nepatinka ji? Nelįsk į viešumą, nes kokiam Delfi apie save dar ne tiek sužinotum, suvalgytų ten tave gyvą su tokiu jautrumu. Tad išmok priimti kritiką kokia ji bebūtų, atsirinksi į ką atkreipti dėmesį sau tyliai, jei norėsi tobulėti arba tupėk namie tualete. Nes kitu atveju čia nespėsi auką vaidinti. Nes dabar tokiu save pasirodei mano manymu. Judam toliau. VPN? Tu tikras? Ir rimtai 100 - ai? Skaičiavai? Kiek tiksliai IP suskaičiavai? Pateik prašau kaip faktą, nes taip rašai dabar. O va tada pasikalbėt galėsim kitais būdais dėl šmeižto ir su tavim. Va tada pamatysi ir kas aš ir vardą sužinosi. Rašyk už tai ką atsakyti gali, nepylęs čia savo ašarų dėl kritikos. Aš jūsų ofiso adresus žinau, tu manęs ne. Turėk tą omenį, kad tave į teismą dėl tavo įsižeidinėjimų aš paduot į teismą galiu. Tau jau sunkiau tą padaryti. Tik primenu tavo atsakomybes. Tad gal apsiribojam tik nuomone, o ne kaip faktais pateikinėjimo, sutariam? Ir tu pagalvojai, o gal aš esu emigravęs, tau tokia mintis nešovė? Gal aš naudojuosi visur kompais. Juk pasaulyje pilna interneto kavinių. Tai va kaip tu apie mane padarei išvadas, nes mano IP ne Lietuvos, taip ir man susidarė tokios mintys dėl pataikavimo vienai ar kitai kompanijai arba gamintojui. Aš niekur nerašiau, kad Huawei jums moka (jei ir tai gali pateikti laukiu, paneigsiu tą. Nes to nežinau). Aš visur klausiau ar netiesiogiai tuo domėjausi, nes kaip skaitai kiekviename turbūt ir beveik straipsnyje ypač Igno koks Huawei superinis, toks įspūdis susidaro. O kaip Samsung didžiausias dabar turbūt Huawei konkurentas menkinamas, ką beje jau ir kiti pastebėjo. Tai ko tu nori? Kad vadinčiau jus labai objektyviais? Apie mokėjimus nerašiau, nes nežinau. Tai tik klausimas ir garsi nuomonės išdėstymo formą iš to ką perskaičiau pas jus. Dėl laiškų siuntimo. Gavot iš fake mail vieną laišką, dėl neprofesionalių mano nuomone žurnalistų ir mano duomenų viešinimo, kiek atsimenu, kada dar maniau, kad Telefonai.eu nėra kelių berniukų (atsiprašau gal ir vyrų) kompanija, kuri apsimeta mano nuomone žurnalistais ir pila čia neva PRO mano vėl nuomone straipsnius. Kur parašiau ką įžeidžiančio? Tikrovės neatitinkančio neklausiu, nes tai tik mano nuomonė ir net tai galiu pateikti pavyzdžių. Šurajevas puikiai vėl parodė kaip žurnalistai pas mus puikiai dirba, tą galiu ir aš jūsų atžvilgiu pateikti. Net tau pačiam. Tai kiek, Lukai, kartų Gameloft Calssic (Java platformos) žaidimus savo Android platformai buvo išleidus? Tu rašei vieną. O aš žinau, kad tai buvo jau antras kartas. Po komentarai pateikiau tau ir link'us. Ką beje tu ištryniai. Matyt vėl buvo per skaudu teisybę išvysti ir savas klaidas pripažinti. Ir pas jus tokių nesutikrinimų buvo ne vienas. Visada pateikdavau link'us. Kaip kada juos trynėte. Bet čia jau ne mano problema, kad su kritika ir klaidomis savo negalite susitaikyti, nors Ignas ir pradžioje šovęs yra, kad dirba šį darbą ilgiau ir už mane žino viską geriau (kas liečia technologijas, kaip suprantu - skaudu klysti turbūt kartais ar ne? Tik klausiu. Nes nei Ignas žino, kiek aš žinau, nei aš žinau kiek jis žino. Bet pagal tai ką rašote ir taisyti tenka kartais komentaruose, spėju, kad ne tiek ir mažiau žinau :) ), jei taip vaikiškai elgiatės. Vėl tik nuomonė. Ir kadangi jau daug ir taip išsiplėčiau, tai ir pabaigsiu savo komentarą tau primindamas, kad aš turiu teise rašyti čia kaip noriu ir ką noriu nepažeisdamas įstatymų. Jei kur tai padariau prašau parodyk, parašyk, Visur tik nuomonė ir jokių faktų apie tave ir telefonai.eu komandą. Nes nežinau jūsų r jūsų darbo specifikos. Bet primenu mano nuomone jūsų esate pseudo žurnalistai, nes nei žurnalistinio jūsų išsilavinimo negirdėjau, kad būtų (bent kelis kartus kiek atsimenu klausiua - tylėjot ar turit tokį), i ir pagal rašymus jūsų tokia nuomonė susidarė man. Tai tik nuomonė N kartų girdėtas sakinys. Bet jei ne jis gautųsi, kad tai kaip faktą rašau. Deja ne. Ačiū už komplimentą ir sėkmės.

Lukas Snarskis

Dažniausiai esu linkęs įsiklausyti į žmonių nuomonę, bet kai rašo asmuo, kuris pasislėpęs už šimtų skirtingų VPN, su išgalvotu vardu ir dar siunčiantis laiškus iš tik tam laiškui sukurtos dėžutės, tai net labai daug ką su juo šnekėti galima. Labai smagu, kad tu randi laiko vis pažiūrėti ką mes darom, ko nedarom, puikiai žinai kas mums moka ir kas nemoka, bet vienintelis dalykas, kurį pats sugebi daryti gerai - slėptis. Tai gal tu ir lik pasislėpęs. Ačiū.

Skaitytojas

Lukai, tavo balsas kaip pacano skamba apžvalgose, gal tu geriau jų nedaryk. O ir šiaip man jūs atrodot kaip pienburniai sugalvoja tapti žurnalistais. Čia nieko asmeniško, tiesiog pasirinkti, kieno balsas geriau skamba, geriau išanalizuoją produktus ir nustokit tuos kiniškus šūdus mums kišti :) Darykit normalių produktų apžvalgas kaip ir normalūs ekspertai

Skaitytojas

Henrikai, geriausia nepirkti išvis kiniškų produktų (kuriuos aš vadinu tiesiog šūdais). Geriau tada jau apyrankę, bet kokybišką. Kad ir prastesnių specifikacijų, kaip Samsung Galaxy Fit E. 30 eur. beveik Topo Centre, plius LT garantija, problemų nebus dėl gedimų taisymų didelių ir pan. Puslas yra, pranešimus gausi, darbo trukmė virš 300 val. (kas yra apie 2 savaitęs, nu ok realiai bus kokia 10 dienų), miego sensorius ir t.t., nebus GPS. Bet bent jau kokybiškesnis, nei visokie 20 eurų gearbest šūdūkai. O jei pinigai ne bėda tai minimum žiūrėčiau į Samsung laikrodžius naujausius, Apple, Fitbit ir neaplenksčiau ir t.t.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas