Planšetinių kompiuterių rinkoje ne vienerius metus buvo fiksuota savotiška stagnacija, tačiau pastarieji ketveri ar penkeri metai situaciją pakeitė iš esmės. Daugelis gamintojų ir vėl kuria įvairius naujus modelius, o tokių naujienų turi ir „Samsung“.
Dar ne taip seniai gamintojas pristatė „Galaxy Tab S10“ serijos modelius, o mes galėjome išbandyti didžiausią ir galingiausią iš jų – tai „Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“. Šiemet bendrovė nusprendė išleisti du, o ne tris modelius. Negana to, čia naudojami „MediaTek“ mikroschemų rinkiniai, kas yra neįprasta.
Šiandien, pabandykime išsiaiškinti, ką gero gali pasiūlyti daugiau nei tūkstantį eurų kainuojantis planšetinis kompiuteris, kuris savo dydžiu primena nešiojamą kompiuterį. Taigi, ką gero gali pasiūlyti „Galaxy Tab S10 Ultra“ ir ar verta rinktis būtent šį modelį? Pažvelkime į tai detaliau.
„Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ apžvalga
„Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ yra nepigus modelis, tačiau, sakyčiau, jis vertas tokių pinigų. Fantastiškas ekranas, puikus garsas, sklandus veikimas ir didelės talpos baterija. Pilnas komplektas aukščiausios klasės produktui, kaip ir būtų galima tikėtis.
Privalumai
- Nuostabus ir didelis ekranas
- Parduodamas su „S Pen“
- Puikus ir sklandus veikimas
- Didelės talpos baterija
Trūkumai
- Keista pirštų antspaudų jutiklio lokacija
- Ekrano išpjova su asmenukių kamera
- Pernelyg lėtas įkrovimas
Dizainas
„Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ yra aukščiausios klasės planšetinis kompiuteris ir čia galime tikėtis pačių geriausių sprendimų. Dizainas – ne išimtis. Itin plonas korpusas, nedideli ekrano rėmeliai ir fantastiška aliuminio ir stiklo kombinacija. Aukščiausia klasė.
Planšetės nugarėlėje – vieta „S Pen“ rašikliui, kur jį galima įkrauti. „Samsung“ tokį sprendimą naudoja jau ne pirmus metus ir jis turi dvi medalio puses. Pirmoji – vieta yra kone ideali, kadangi visiškai netrukdo naudotis įrenginiu. Antroji – tas pieštukas nuolatos nukrenta išimant planšetę iš kuprinės ar sukuria nepatogumų, kuomet ji guli ant stalo.
Kitas niuansas, kuris labai bado akis – ekrano išpjovimas. Apie patį ekraną pašnekėsime truputį vėliau, tačiau tas asmenukių kameros išpjovimas – didžiausias absurdas. Tokius sprendimus galiu suprasti išmaniajame telefone, kur vietos yra ženkliai mažiau, tačiau „Galaxy Tab S10 Ultra“ kainuoja daug, o ekranas turi juodą dėmę, kurios niekam nereikia.
Nepaisant tos dėmės ir kiek diskutuotinos pieštuko lokacijos – „Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ yra labai patogus, plonas, bet ne per plonas įrenginys, kuriuo naudotis – vienas malonumas. Dizaino sprendimai minimalistiniai, tačiau dera su „Samsung“ telefonais ir didelių nukrypimų nuo tos linijos nerasime.
Kam reikalingas planšetinis kompiuteris su milžinišku 14,6 colių įstrižainės ekranu jau būtų kiek kitas klausimas. Aš tokiu atveju geriau rinkčiausi nešiojamą kompiuterį, tačiau jeigu norisi kažko kompaktiškesnio – „Galaxy Tab S10 Ultra“ yra būtent toks variantas. Čia jau jums nuspręsti ar šis modelis nėra pernelyg didelis, o savo nuomone galite pasidalinti komentaruose.
Ekranas
Kaip jau minėjau, planšetinis kompiuteris turi net 14,6 colių įstrižainės OLED ekraną. Čia naudojama „Dynamic AMOLED 2X“ panelė, kurią, žinoma, sukūrė „Samsung“. Atsinaujinimo dažnis iki 120 Hz.
Vaizdas ekranas atrodo fantastiškas, čia faktas. „Samsung“ giriasi ir specialiu ekrano padengimu, kuris sumažina atspindžius. Galiu patvirtinti – taip, jų tikrai mažiau, tačiau viso to rezultatas – aš matau kiekvieną savo prisilietimą prie ekrano, ypatingai jeigu žiūrimas tamsesnis turinys, kur vyrauja juoda spalva.
Taip, vaizdas nuostabus, ko ir galima tikėtis iš „Samsung“, tačiau mane tie lengvai matomi pirštų antspaudai erzina ir žiūrint kokį siaubo filmą, kur žmonės tamsoje laksto miškais, reikia pasirūpinti, jog ekranas būtų gerai nuvalytas. Atmetus šį niuansą – vėl gauname aukščiausią klasę.
Norėčiau paminėti ir po ekranu įmontuotą pirštų antspaudų jutiklį. Kodėl jis ten – negaliu pasakyti. Tokio dydžio įrenginys, bent jau mano supratimu, turėtų tokią galimybę perkelti į įjungimo mygtuką. Gal tai ir neskamba kaip geriausias sprendimas 2024 metais, tačiau įmontuoti jį po ekranu yra dar keistesnis sprendimas, nes naudotis šiuo skaitytuvu yra nelabai patogu ir, sakyčiau, labai keista.
Veikimas
Kalbos apie „Samsung“ planus naudoti ne galingus „Qualcomm Snapdragon“ lustus, o „MediaTek“ produkciją „Galaxy Tab S10“ serijos planšetiniuose kompiuteriuose iš pradžių atrodė kaip balandžio pirmosios pokštas. Tačiau tai nebuvo nevykęs juokelis.
„Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ pirkėjus pasiekia su „MediaTek Dimensity 9300+“ mikroschemų rinkiniu. Toks bendrovės sprendimas buvo vertinamas labai skeptiškai, tačiau realybėje viskas nėra taip blogai. Netgi, sakyčiau, yra priešingai.
Planšetinis kompiuteris veikia puikiai. Teko bandyti ir praėjusių metų modelį ir galiu pasakyti, jog kažkokių didelių skirtumų surasti yra labai sudėtinga. Panašu, kad „MediaTek“ gali sukurti lustus tokios klasės įrenginiams.
„Galaxy Tab S10 Ultra“ veikia kaip tikrų tikriausias flagmanas – viskas sklandžiai ir be jokių strigimų. Naršymas tarp nustatymų, programėlių atidarymas bei gerokai sudėtingesni ir daugiau resursų reikalaujantys veiksmai atliekami kaip ir priklauso tokios klasės produkte.
Ką būtina paminėti – „S Pen“ pieštuko veikimą, kuris savo darbą atlieka puikiai. Čia rasime ir nemažai papildomo funkcionalumo, kuris skirtas šio rašiklio privalumams išnaudoti. Mano vaikams labiausiai patiko spalvinio programėlė ir aš puikiai suprantu kodėl.
Šis specialus „Samsung“ pieštukas atkeliauja kartu su planšetiniu kompiuteriu, kas yra gerai. Tačiau jeigu norėsite naudotis ir klaviatūra – teks ją įsigyti atskirai.
Garsas
„Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ turi keturis garsiakalbius, kas leidžia mėgautis stereo garsu. Ir kai sakau mėgautis – tai reiškia, jog planšetinio kompiuterio skleidžiamas garsas yra puikus. Viskas aiškiai ir garsiai.
Klausytis muzikos ar mėgautis „Netflix“ filmų garsais – vienas malonumas. Tai tik dar labiau praturtina vaizdo turinio žiūrėjimo patirtį, puiki kombinacija. Tiesa, gal norėtųsi, kad čia esantys garsiakalbiai būtų įmontuoti į naudotoją, o ne šonines briaunas, tačiau tai tik smulkmė.
Baterija
Didelis planšetinis kompiuteris atkeliauja su didele baterija. „Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ aprūpintas 11 200 mAh talpos akumuliatoriumi, pilno įkrovimo pakaks ne vienai dienai naudojimosi.
Kaip jau įprasta gamintojui, „Galaxy Tab S10 Ultra“ nepasiūlys išskirtinai greito įkrovimo – čia naudojama 45W spartos technologija, o pilnas įkrovimas truks maždaug apie dvi valandas. Sakyčiau, kad labai ilgai ir visą situaciją gelbėja tik tai, jog įrenginio nereikia krauti kas kelias valandas, nebent labai jau intensyviai naudositės.
Verdiktas
Atėjo laikas išvadoms. „Samsung“ jau ne vienerius metus kuria aukštos klasės planšetinius kompiuterius, kurie išsiskiria savo kokybe. Taip, „Galaxy Tab S10 Ultra“ turi tam tikrų niuansų, tokių kaip ekrano išpjova, keistoje vietoje esantis pirštų antspaudų jutiklis ar milžiniškas dydis.
Tačiau gaunami privalumai yra kur kas svarbiau už nedideles detales, kurias galima ignoruoti. Na okay, jūsų sakysite, kad dydį sunku ignoruoti, tačiau jeigu šis variantas jums per didelis – „Samsung“ turi ir mažesnę opciją. Nematau problemos.
„Samsung Galaxy Tab S10 Ultra“ yra nepigus modelis, tačiau, sakyčiau, jis vertas tokių pinigų. Fantastiškas ekranas, puikus garsas, sklandus veikimas ir didelės talpos baterija. Pilnas komplektas aukščiausios klasės produktui, kaip ir būtų galima tikėtis.