„Avitela“ ir „Ignitis“ ekspertai dalinasi patarimais, kuriuos turėtų žinoti daugelis: kaip turėtume prižiūrėti buitinius prietaisus, kad jie dirbtų efektyviai ir leistų sutaupyti?

Pranešimas spaudai

2024-10-09, 05:54

0 komentarų

Namuose naudojamų buitinių prietaisų kasmet vis daugėja. Prognozuojama, kad buitinės technikos rinkos vertė pasaulyje iki 2032 m. išaugs iki 1 203,11 mlrd. JAV dolerių.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
„Avitela“ ir „Ignitis“ ekspertai dalinasi patarimais, kuriuos turėtų žinoti daugelis: kaip turėtume prižiūrėti buitinius prietaisus, kad jie dirbtų efektyviai ir leistų sutaupyti?

Ši sparti plėtra atspindi ne tik didėjantį mūsų komfortą, bet ir augantį elektros energijos suvartojimą. Ar įmanoma mėgautis šiuolaikiniais patogumais nedidinant energijos suvartojimo? Be to, kaip turėtume prižiūrėti buitinius prietaisus, kad jie dirbtų efektyviai ir leistų sutaupyti?

Naujos tendencijos ir prioritetai

Gyvenimo tempui spartėjant, vartotojai ieško buitinės technikos, kuri padėtų kasdienes užduotis atlikti efektyviau ir paprasčiau. „Avitela“ buitinės technikos kategorijos vadovė Baltijos šalims Eglė Boumezbeur atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu pastebimas smulkios buitinės technikos augimas.

„Naujausia mada – namuose turėti karšto oro gruzdintuvę. Be to, pandemijos metu prasidėjusi tendencija turėti du dulkių siurblius – vieną kasdieniam naudojimui, o kitą – generaliniam valymui – išlieka iki šiol. Kavos aparatai taip pat toliau populiarėja. Vietą taupantys ir ekonomiški kapsuliniai kavos aparatai patinka tiems, kurie ieško patogumo ir minimalios priežiūros. Tuo tarpu automatinius kavos aparatus renkasi ir į juos investuoja tikri kavos entuziastai“, – pasakoja E. Boumezbeur.

Didesnis kiekis smulkios buitinės technikos namuose gali lemti energijos sąnaudų padidėjimą. Pasak „Ignitis grupės“ energetinio efektyvumo programos vadovės Astos Vaitulevičės, norint to išvengti, vertėtų rinktis energiją taupančius įrenginius, o senus ir gendančius atsinaujinti. Pastarieji paprastai sunaudoja daugiau elektros energijos, nes neturi šiuolaikiniams prietaisams būdingų energiją taupančių funkcijų. O laikui bėgant tokie įrenginių komponentai kaip varikliai, sandarikliai ir kaitinimo elementai susidėvi, todėl prietaisai turi sunaudoti daugiau elektros energijos nei įprasta, kad atliktų savo funkcijas.

Naujos energijos vartojimo efektyvumo etiketės

Pirkdami stambią buitinę techniką didelė dalis vartotojų ne tik atkreipia dėmesį į produkto funkcionalumą, talpą, bet ir elektros suvartojimą. Tačiau nemaža dalis vartotojų nežino, kad neseniai buvo atnaujinta energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo sistema.

„Naujose energijos vartojimo efektyvumo etiketėse panaikintos A+, A++ ir A+++ kategorijos, o šaldytuvų ir šaldiklių klasifikacija supaprastinta skalėje nuo A iki G. Pagal šią pakeistą sistemą A klasės įrenginiai dabar yra maždaug 60 proc. efektyvesni už ankstesnius A+++ modelius. Visgi, palankiausiu kainos ir energijos vartojimo efektyvumo santykiu Lietuvoje pasižymi C klasės prietaisai“, – sako „Avitela“ specialistė.

„Ignitis grupė“ ekspertė A. Vaitulevičė pažymi, kad vien įsigyti energiją taupančią techniką neužtenka, kad būtų pasiektas maksimalus efektyvumas. Ne mažiau svarbi ir tinkama jos priežiūra. Pavyzdžiui, užtikrinant švarias šaldytuvų ir šaldiklių ventiliacines angas, skatinama efektyvi oro cirkuliacija. Kai oras laisvai cirkuliuoja, įrenginiui nereikia dirbti intensyviau, kad palaikytų nustatytą temperatūrą, todėl sumažėja energijos sąnaudos. Be to, švarios ir nepažeistos šaldytuvo durų tarpinės neleidžia šaltam orui ištrūkti, todėl prietaisui nereikia naudoti papildomos energijos norimai temperatūrai palaikyti.

Siekiant efektyvaus energijos vartojimo, labai svarbu nustatyti tinkamą temperatūrą: šaldytuvuose temperatūra turėtų būti nuo 2,8 °C iki 4,4 °C, o šaldikliuose – apie –17,8 °C. Nustačius žemesnę temperatūrą nei reikia, bereikalingai sunaudojama daugiau energijos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas