Elektros kainos Lietuvoje ir toliau išlieka žemos: kainas keitė ir tiekėjai – vienas iš jų jas dar labiau sumažino

Pranešimas spaudai

2023-05-03, 07:14

1 komentaras

Pavasaris atnešė seniai nematytas mažas elektros kainas. Vidutinė elektros energijos mėnesio kaina Nord Pool biržoje mažėjo du mėnesius iš eilės ir dabar yra mažiausia nuo 2021-ųjų gegužės.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Elektros kainos Lietuvoje ir toliau išlieka žemos: kainas keitė ir tiekėjai – vienas iš jų jas dar labiau sumažino

Sušilus orams, mažėjant elektros energijos poreikiui ir padidėjus generacijai, elektros kainos krito visame Baltijos jūros regione.

Balandžio mėnesio vidutinė didmeninė mėnesio elektros energijos kaina Nord Pool biržoje siekė 0,067 Eur/kWh be PVM ir buvo 24 proc. mažesnė už vidutinę kovo mėnesio biržos kainą, kuri sudarė 0,089 Eur/kWh be PVM.

Tačiau po rekordiškai mažų kainų 15-tą metų savaitę, balandžio 10–15 d., kai elektra biržoje buvo atpigusi vidutiniškai iki 0,0425 Eur/kWh, dabar dvi savaites iš eilės vidutinė savaitės kaina didėjo ir pakilo iki 0,0793 Eur/kWh, arba 85 procentais.

Šiuo metu, palyginti su ankstesne savaite, planų su fiksuota elektros energijas kaina tarifai pasikeitė taip:

  • „Elektrum Lietuva“ kainas vartotojams padidino 2 proc.;
  • „Enefit“ kainas sumažino 3 proc.;
  • „Ignitis“ kainų nekeitė.

Visų trijų tiekėjų siūlomos fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,18–0,30 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,25–0,26 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Planų su fiksuota elektros energijos kaina (24 mėn. ir 36 mėn.) 1 kWh vidutinė kaina siekė 0,245 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,254 Eur/kWh (viena laiko zona).

Nuo šių metų pradžios nepriklausomų elektros energijos tiekėjų fiksuotos kainos planų 1 kWh kaina jau sumažėjo 32–40 procentų. „Ignitis“ šiais metais kainas jau sumažino vidutiniškai 0,17 Eur/kWh, „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ – vidutiniškai 0,12 Eur/kWh.

Kaip žinoma, Seimas leido nepriklausomiems elektros tiekėjams vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas mažinant kainas vartotojams.

Šiuo metu 6 mėn. ir 12 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo po vieną tiekėją (atitinkamai – „Elektrum Lietuva“ ir „Ignitis“), 24 mėn. – du tiekėjai („Ignitis“ ir „Enefit“), 36 mėn. – du tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“).

Garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) nuo gegužės 1 d. yra 0,169 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,181 Eur/kWh bei 0,141 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 15 procentų mažiau už garantinio tiekimo kainas balandžio mėn.

Nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymai atnaujinami ir pateikiami apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą. Kainos nurodomos be valstybės taikomų kompensacijų. Ši informacija yra skirta vartotojų informavimui. Ji neskirta nepriklausomų elektros tiekėjų vertinimui, jų pasiūlymų reklamai.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas