Europa tampa pavyzdžiu ir kitiems, kas „Apple“ vadovams tikrai nepatiks: USB-C įkrovimo lizdai bus privalomi ir dar vienoje rinkoje

Lukas Snarskis

2022-12-31, 13:37

1 komentaras

Europos Parlamentas (EP) dar spalio pradžioje patvirtino teisės aktą, kuris leis ES vartotojams savo elektroniniams prietaisams naudoti bendrą USB Type-C kroviklį.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Europa tampa pavyzdžiu ir kitiems, kas „Apple“ vadovams tikrai nepatiks: USB-C įkrovimo lizdai bus privalomi ir dar vienoje rinkoje

Nors teisės aktas buvo patvirtintas dar prieš kelis mėnesius, tačiau nebuvo žinoma nuo kada jis įsigalioja. Visai neseniai paaiškėjo, jog pakeitimai pradės galioti jau nuo 2024 gruodžio 28 dienos. Nuo šios dienos, visi telefonai, nešiojami garsiakalbiai, kameros, planšetės, ausinės ir ausinukai, pelės, klaviatūros ir daugybę kitos elektronikos privalės turėti USB-C įkrovimo lizdą.

Dabar aiškėja, kad analogiškus pakeitimus pritaikys ir Indijos vyriausybė. Paskelbta, jog nuo 2025 metų kovo mėnesio, visi šalyje parduodami elektronikos produktai privalėtų turėtų USB-C įkrovimo lizdą.

„Pramonės atstovai ir vyriausybė sutarė, kad USB-C įkrovimo lizdo naudojimas turi būti privalomas praėjus šešiems mėnesiams po to, kai Europos Sąjunga pereis tik prie šio standarto naudojimo. Elektronikos gamintojai privalo turėti pasaulinę integruotą tiekimo grandinę“, - kalbėjo Indijos vartotojų reikalų ministerijos Rohitas Kumaras Singhas.

Skelbiama, jog Indijoje visi išmaniųjų telefonų gamintojai ir kitos technologijų kompanijos turės naudoti tik USB-C įkrovimo lizdus nuo 2025 metų kovo. Tiesa, tai yra trys mėnesiai po to kai pakeitimai įsigalios Europoje, ne šeši. Pažymima ir tai, jog kai kurie įrenginiai, kurie neturi praktinės prasmės naudoti USB-C lizdo, bus atleisti nuo šio reguliavimo.

Priminsime, jog Europoje priimti pakeitimai numato galimybę vartotojams pasirinkti naujus įrenginius be kroviklio, nes visiems mažiems ir vidutinio dydžio nešiojamiesiems elektroniniams įrenginiams įkrauti užteks vieno kroviklio. Visų greitąjį įkrovimą palaikančių įrenginių įkrovimo greitis bus vienodas. Taip ES vartotojai turėtų sutaupyti iki 250 mln. eurų per metus. Išmetami ir nenaudojami krovikliai ES kasmet sudaro 11 000 tonų elektronikos atliekų.

„Bendras kroviklis pagaliau taps realybe Europoje. Šių taisyklių laukėme daugiau nei dešimtmetį ir pagaliau dabartinę gausybę skirtingų kroviklių galime palikti praeityje. Šis ateičiai parengtas įstatymas leidžia toliau kurti novatoriškus apmokestinimo sprendimus ir bus naudingas visiems – nuo nusivylusių vartotojų iki mūsų pažeidžiamos aplinkos. Šiandien yra sunkūs laikai politikai, tačiau mes įrodėme, kad ES nepritrūko idėjų ar sprendimų, kaip pagerinti milijonų žmonių gyvenimą Europoje ir įkvėpti kitas pasaulio dalis sekti mūsų pavyzdžiu“ – dar spalį sakė EP pranešėjas Alex Agius Saliba.

Verta paminėti, jog nuo 2026-ųjų pavasario šis reikalavimas bus taikomas ir nešiojamiesiems kompiuteriams.

1 komentarų

Super

Is dalies super, kad ivedamas standartas, bet tuo paciu ir neramu, jeigu tai itakos nauju technologiju ir jungciu stagnacija. Zinom, kad biurokratija nevisada greitai suveikia, tad atsiradus geresniai versijai gali buti sunku isitvirtinti i nauja rinka.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas