„Ignitis“ apklausa atskleidžią netikėtą realybę: didžioji dalis Lietuvos gyventojų žino apie galimybę rinktis žaliąją elektros energiją, bet ar renkasi?

Nors 80 proc. Lietuvos gyventojų žino apie savo galimybę rinktis žaliąją energiją, tačiau apie tai nesusimąsto net 24 proc. elektros vartotojų.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Ignitis“ apklausa atskleidžią netikėtą realybę: didžioji dalis Lietuvos gyventojų žino apie galimybę rinktis žaliąją elektros energiją, bet ar renkasi?

Tokius duomenis atskleidė bendrovės „Ignitis“ praėjusių metų rugsėjo mėn. inicijuotas, „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas apie šalies gyventojų nuostatas dėl žaliosios elektros energijos pasirinkimo.

Didžiausia dalis apklaustųjų, trečdalis (34 proc.), savo pasirinkimą nesirinkti žalios energijos grindžia tuo, kad ji brangesnė. Tačiau kaip teigia „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovė Erika Bogusevičiūtė, šiandien pasirinkus žaliąją energiją prie jos kilovatvalandės kainos prisideda net ne visas centas, o jo dalis.

„Tai, kad žalioji energija yra ženkliai brangesnė – dažnai girdimas, bet nepagrindžiamas mitas. Realybė tokia, kad nors žalioji energija ir yra šiek tiek brangesnė, skirtumas vidutiniam vartotojui siekia vos dalį cento už kilovatvalandę. Pavyzdžiui, pasirinkus „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo planą „Minimalus“, fiksuojant kainą 5 mėn., o per mėnesį suvartojant 100 kWh, mokėti papildomai už žaliąją energiją iš viso reikėtų 17 centų. Vartotojai, kurie žaliosios energijos nesirenka dėl kainos, paprastai galvoja, kad kainų skirtumas būtų labai didelis ar juntamas, bet dažnu atveju jis tėra simbolinis“, – sako E. Bogusevičiūtė.

Kas ketvirtas apie žaliąją energiją niekada negalvojo

Nors didesnė kaina yra populiariausias argumentas nesirinkti žaliosios energijos, jis tarp apklaustųjų – ne vienintelis. 1 iš 5 apklaustųjų (21 proc.) mano, kad visiems vis tiek tiekiama ta pati energija, o kiti 21 proc. žaliąją energiją mato kaip tiekėjų norą energiją parduoti brangiau.

Tarp apklaustųjų išsiskiria ketvirtadalis (24 proc.) šalies gyventojų, kurie žaliosios energijos neperka, nes apie tai niekada nebuvo susimąstę.

„Nors žalioji elektros energija teka tais pačiais elektros tinklais, ji išsiskiria savo gamybos būdu ir gamybos poveikiu aplinkai. Todėl žvelgiant į ateitį tokiai energijai bus skiriamas vis didesnis dėmesys, todėl, kad žalioji energija yra iš atsinaujinančių gamtos išteklių, o jai pagaminti visai nenaudojamas iškastinis kuras, pavyzdžiui, anglis, nafta, skalūnai ar dujos. Tai reiškia, kad žalioji energija gaminama arba sumažinus, arba nepaliekant visiškai jokio pėdsako gamtai, todėl rinkdamiesi žaliąją energiją mes sąmoningai mažiname į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Galiausiai, tam, kad pasirinktume tokią energiją, šiandien nereikia didelių pastangų – dažniausiai užtenka vos kelių mygtuko paspaudimų“ , – teigia E. Bogusevičiūtė.

Anot jos, pasirinkti žaliąją energiją iš savo nepriklausomo tiekėjo „Ignitis“ vartotojai gali bet kuriuo metu pažymėdami tai savitarnoje ar kreipęsi kitais būdais.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

8 komentarų

Rolandas

Kiek galima meluot reikia juos sodint I kalejimus kaip tiki kaip greivis ir jo vidus zones kyrie stock uz jo

Ovidijus

O kodėl žalioji turi būti brangesnė? Tegu padaro atvirkščiai ir tokio klausimo nekils ko nesirenka žmonės. Dabar iš principo daugkas nesirenka nors vos vos brangesnio dalyko, nes jau dakanalino per kelis metus su savo elektros bajeriais.

Modestas

Baikit viena kartą mulkinti žmonis ir malt šū..... O jaigu kiti užsimanys mėlynos ar raudonos, kas tada. Jau dabar darosi nereikalingi mažų elektrinių gamintojai.

Saulius

Tik neapsižiūrėk ir tie igničio žulikai tau pakels kainą trigubai o po to dar tyčiosis,šlykšti kontora su 0 emparijos.p.s.o ta ž. energija tik širma babkėm kalti.

Bronius

Man žalioji ar juodoji nesvarbu. Svarbi kaina. Labai jau daug mokesčių ši vyriausybe prigalvojo ir vis dar galvoja kaip mus apiplėšti .

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas