Jūsų turimas dokumentas suteiks dar daugiau galimybių: pateikiama svarbiausia informacija, kuri patiks daugeliui tapatybės kortelių turėtojų, sužinokite, kas keičiasi

RRT

Lietuvos gyventojai pasirašyti el. erdvėje ar patvirtinti savo tapatybę dažniau naudoja mobiliojo ryšio priemones, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atlikta apklausa.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Jūsų turimas dokumentas suteiks dar daugiau galimybių: pateikiama svarbiausia informacija, kuri patiks daugeliui tapatybės kortelių turėtojų, sužinokite, kas keičiasi

Asmens tapatybės kortelės, kaip pasirašymo priemonė, yra mažiau populiaresnės. Tam įtakos gali turėti ir patogumo veiksnys: norint pasirašyti ar patvirtinti savo tapatybę su asmens tapatybės kortele, reikėdavo tinkamai paruošti kompiuterį ir turėti tam pritaikytą lustinių kortelių skaitytuvą.

„Be to, nemaža dalis gyventojų apskritai nežino apie šias galimybes“, – apgailestauja Vaidotas Ramonas, RRT skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

Visgi, pasak eksperto, situacija gali pasikeisti, nes dar praėjusiais metais pradėta platinti mCard LTU programėlė, kuri sudarys galimybę naudotis asmens tapatybės kortelėmis elektroninėje erdvėje ženkliai patogiau.

„Nuo šiol užteks mobiliojo telefono, palaikančio NFC technologiją, su įdiegta mCard LTU programėle. Kitaip tariant, nebereikės papildomų lustinių kortelių skaitytuvų. Tiesa, asmens tapatybės kortelė turi būti išduota nuo 2021 m. rugpjūčio 14 d., senesnės nėra tinkamos“, – aiškina RRT skaitmeninių paslaugų ekspertas.

Šiuo metu nauju asmens tapatybės kortelių funkcionalumu galima pasinaudoti tik jungiantis prie valstybinių paslaugų www.epaslaugos.lt portale – pasirinkus „Bekontaktė ATK“.

„Tai – jau labai svarbus pirmasis žingsnis. Žinoma, dar svarbiau, kad ateityje šia naujove pasinaudotų ne tik viešasis sektorius, bet ir verslas – integruodamas tokią galimybę savo paslaugų portaluose ir pateikdamas savo klientams dar vieną nemokamą alternatyvą“, – teigia V. Ramonas, Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas