Technologijos

Kinija sudavė rimtą smūgį JAV technologijų milžinei: pradėtas taikyti draudimas, kuris gali turėti itin skaudžių pasekmių

JAV vyriausybė jau ne vienerius metus taiko įvairiausias sankcijas Kinijos technologijų milžinei „Huawei“. Bendrovė išgyvena ne pačius geriausius laikus kuriant naujus išmaniuosius telefonus, o to priežastis – ribotos galimybės gauti reikiamus komponentus ar naudoti tam tikras technologijas.

Kinija sudavė rimtą smūgį JAV technologijų milžinei: pradėtas taikyti draudimas, kuris gali turėti itin skaudžių pasekmių

Panašu, jog Kinija nusprendė suduoti atsakomąjį smūgį. Kaip skelbia „Wall Street Journal“, Kinijos vyriausybės darbuotojams nuo šiol yra draudžiama darbo reikmėms naudoti „Apple“ sukurtus išmaniuosius telefonus, o taip pat ir kitų užsienio bendrovių įrenginius. Pagrindinė to priežastis – potencialios saugumo grėsmės.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Teigiama, jog toks draudimas yra plano, kuriuo siekiama sumažinti priklausomybę nuo užsienio technologijų ir apsaugoti slaptus duomenis nuo galimo nutekėjimo, dalis. Kinijos vyriausybės darbuotojai nuo šiol negali darbo vietoje turėti „iPhone“ išmaniųjų, o taip pat juos draudžiama naudoti su darbu susijusiomis užduotims atlikti.

Nors šiuo metu draudimas galioja tik vyriausybės darbuotojams, tačiau jau netrukus jis gali būti taikomas ir su vyriausybe susijusioms bendrovėms bei kitoms valstybinėms įstaigoms, praneša „Bloomberg News“.

Kinija yra viena didžiausių „Apple“ rinkų, o šioje šalyje veikia ir keletos didžiulių gamyklų, kuriose gaminami JAV technologijų milžinės produktai. Nors oficialiai apie tai ir nekalbama, tačiau, tikėtina, jog toks draudimas yra tiesioginė atsakomoji priemonė JAV sankcijoms, kurios palietė „Huawei“ bei ZTE, o taip pat ir „TikTok“ programėlę.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2023-09-12, 02:05

Temos

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas