Degantys elektriniai automobiliai dažnai audrina visuomenę. Nors elektriniais varikliais aprūpinti modeliai užsidega rečiau nei tie, kurie varomi vidaus degimo varikliu, tačiau tokios istorijos yra aptarinėjamos itin garsiai.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Elektromobilių akumuliatorių gaisrai yra menkas juokas. Nors lyginant su vidaus degimo varikliais jų tikimybė yra mažesnė, bet užsidegus baterijai, ji gali degti valandų valandas ar net dienas, kartais be akivaizdžių požymių, o tai gali sukelti pavojingų situacijų.
Tačiau akumuliatorių pramonės žmonės nesėdi rankų sudėję – naujovės nuolat diegiamos, o naujausias JAV įsikūrusio startuolio „24M“ atradimas gali būti vienas iš tų proveržių, kurie pakeis šią pramonės šaką.
Susipažinkite su „Impervio“ akumuliatorių separatoriumi kuris, trumpai tariant, gali gerokai padidinti saugumą, nes neleidžia užsidegti perkrautiems akumuliatorių elementams. „Volkswagen“ remiamas startuolis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodomi du 10 ampervalandžių ličio nikelio mangano kobalto grafito elementai, abu visiškai įkrauti, o tada 100 proc. perkrauti. Perkraunant akumuliatorių gali susidaryti dendritai ir įvykti vidinis trumpasis jungimas, o tai gali sukelti gaisrą arba sprogimą.
Apačioje esantis elementas buvo įprastas, o viršuje esantis – su „Impervio“ separatoriumi, ir rezultatai kalba patys už save. Standartinis elementas užsiliepsnojo maždaug po 38 minučių bandymo ir jo temperatūra siekė 145 °C, o „24M“ pagamintas elementas separatoriumi per valandą trukusį bandymą išliko stabilus ir niekada neviršijo 30 °C laipsnių.
„Akumuliatorių sauga yra pagrindinė kliūtis, trukdanti plačiai paplitusiems elektra varomiems automobiliams. Neseniai visame pasaulyje įvykę gaisrai elektromobiliuose išryškino, kodėl reikia naujų baterijų saugos naujovių. Tvarią energetikos ateitį įmanoma sukurti tik su tokiomis inovacijomis kaip „Impervio“, kurios gali padėti išvengti akumuliatorių gaisrų ir sukurti naujas akumuliatorių inovacijų galimybes.“ – sakė „24M“ prezidentas ir generalinis direktorius Naoki Ota.
„Naujai sukurtas separatorius trukdo dendritų plitimui, kontroliuodamas ląstelę atskirų elektrodų lygmeniu. Papildomas saugumo sluoksnis gali užkirsti kelią terminiam nutekėjimui, nes stebi elemento elektrochemiją ir leidžia įdiegti saugiklį galimo trumpojo jungimo atveju.“ – pridūrė „24M“.
Kembridže įsikūręs startuolis nėra vienintelis, ieškantis būdų, kaip sumažinti akumuliatorių gaisrų riziką. Prieš porą dienų buvo pranešta apie „LG Chem“ į temperatūrą reaguojantį apsauginį sustiprintą sluoksnį, kuris, priklausomai nuo temperatūros, gali keisti savo elektrinę varžą, veiksmingai veikdamas kaip saugiklis, blokuojantis elektros srautą ankstyvosiose perkaitimo stadijose.
Būtų puiku, jei šias naujoves galėtume kuo greičiau pritaikyti praktikoje. Tačiau faktas tas, kad tiek „24M“, tiek „LG Chem“ sprendimai, kaip užkirsti kelią akumuliatorių gaisrams, taps standartinėmis elektromobilių funkcijomis tik mažiausiai po kelerių metų.