Yra tikimybė, kad jūsų CV pirmiausia peržiūrės dirbtinis intelektas (DI). Pavyzdžiui, „LinkedIn“ platformoje DI jau naudojamas kaip pirminis filtras, kuris padeda sujungti kandidatus su tinkamiausiomis darbo vietomis. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, teigia, kad DI galite pasitelkti ir patys, kad padidintumėte savo šansus būti pastebėtiems.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
„SHRM“ 2022 m. tyrimas rodo, kad beveik 25 proc. organizacijų visame pasaulyje naudoja automatizaciją arba DI personalo valdyme, įskaitant ir darbuotojų atranką. Galbūt ne visi verslai naudoja DI, tačiau kuo stambesnė įmonė, į kurią kreipsitės, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų CV pirmajame atrankos etape peržiūrės robotas.
„Didelės įmonės dažnai siūlo patraukliausias darbo pozicijas, todėl automatizuoti atrankos procesai tampa neišvengiami. DI algoritmai analizuoja gyvenimo aprašymus, ieškodami raktažodžių, kvalifikacijų ir patirties, kurios atitinka konkrečios pozicijos aprašymą. Remdamasi surinkta informacija, sistema gali sudaryti kandidatų reitingą pagal jų atitikimą svarbiausiems kriterijams. Todėl darbo ieškantiems žmonėms itin svarbu suprasti, kas lemia jų vertinimą“, – pabrėžia A. Lukošius.
Pilnai užpildykite savo profilį
Jei darbo ieškote per populiariausią tam skirtą platformą „LinkedIn“, paprasčiausias dalykas, kurį galite padaryti – užpildyti visas savo profilio skiltis.
„Įgūdžių laukelis „LinkedIn“ yra labai svarbus, nes platformoje neseniai pristatytas įgūdžių suderinamumo filtras. Jis padeda darbdaviams pamatyti, kurie jūsų įgūdžiai yra svarbūs konkrečiai pozicijai. „LinkedIn“ leidžia darbo ieškantiems asmenims pažymėti iki penkių svarbiausių įgūdžių „Apie“ skiltyje, kuri yra jūsų profilio viršuje. Daugiausia dėmesio algoritmas skiria darbo patirčiai, išsilavinimui, įgūdžiams bei jūsų turimiems sertifikatams“, – paaiškina A. Lukošius.
Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto, būtina patikrinti, ar visa informacija, kurią įkėlėte kartu su gyvenimo aprašymu tinkamai atrodo jūsų profilyje.
„Kartais sistemos gali klaidingai interpretuoti laukelius, sutrumpinti informaciją arba netinkamai nuskaityti jūsų CV formatą. Geriausia būti turėti ir užpildytą profilį, ir atskiru failu įkeltą CV. „LinkedIn“ leidžia išsaugoti savo CV ir parodyti jį darbdaviams. Tam reikia aktyvinti jungiklį „Dalintis CV duomenimis su darbdaviais“, kai kandidatuojate į darbo poziciją“, – pastebi ekspertas.
Naudokite tinkamus raktažodžius
Atrankos specialistai ir DI sistemos kartais naudoja raktažodžių filtrus, kad surastų tinkamiausius kandidatus. Vienas būdas pritaikyti raktažodžius – peržiūrėti kelis darbo skelbimus, atitinkančius jūsų ieškomą darbo sritį, ir atkreipti dėmesį į dažniausiai pasikartojančius žodžius.
„Įtraukite tuos raktažodžius, kurie geriausiai atitinka jūsų įgūdžius ir kvalifikacijas, ir parodykite, kaip juos naudojate praktikoje. Pavyzdžiui, jei taikotės į marketingo specialisto poziciją, savo CV dažniau minėkite su tuo susijusius žodžius, tarkime, socialiniai tinklai, SEO, rinkodara, „Google Analytics“ ir panašiai. Taip pat venkite trumpinių, nes DI ir atrankos specialistai gali nesuprasti jų reikšmės arba praleisti svarbią informaciją“, – sako A. Lukošius.
Pateikite daugiau informacijos ir prisitaikykite prie pozicijos
Kartais daugiau informacijos apie savo įgūdžius ar patirtį pateikimas gali padidinti tikimybę, kad jus pastebės DI arba atrankos specialistai. Kuo daugiau informacijos sistema mato, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų profilis bus suderintas su tinkamu darbo pasiūlymu.
Eksperto teigimu, verta nurodyti visas svarbiausias savo profesines kompetencijas. Tai gali būti tiek techniniai įgūdžiai kaip programavimo kalbos, projektų valdymo įrankiai ir pan. Taip pat „minkštieji“ gebėjimai kaip viešojo kalbėjimo patirtis. Kuo išsamesnis jūsų įgūdžių sąrašas, tuo automatizuotoms sistemoms labiau patiks jūsų aprašymas.
CV leiskite analizuoti DI
Prieš siųsdami savo gyvenimo aprašymą darbdaviui, verta pačiam jį peržiūrėti su DI įrankiu, kad sužinotumėte, ką dar galima patobulinti.
„Internete gausu sprendimų, kurie siūlo pagalbą sutvarkant jūsų CV. Viena iš patikimų nemokamų platformų yra „Enhancv“. Šis ir kiti panašūs įrankiai padės jums pasižiūrėti į save taip, kaip jus mato automatizuota sistema. Taip galima įsivertinti gyvenimo aprašymo kokybę ir gauti keletą korekcijų“, – sako A. Lukošius.
Pirmenybė rezultatams ir nepriekaištingai gramatikai
Pasak A. Lukošiaus, verta laikytis pagrindinių gyvenimo aprašymo rašymo taisyklių. „Jei jūsų CV išsiskirs tobula gramatika ir aiškiu minčių dėstymu, jis bus patrauklus tiek žmogui, tiek DI sistemai. Užuot vardiję savo ilgus patirties metus, aiškiai pasakykite, ką kiekviename darbe pasiekėte, parodykite rezultatus. Konkrečios detalės ir skaičiai padės jums išsiskirti iš kitų kandidatų“, – pataria „Tele2“ Inovacijų ekspertas.