Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Google Chrome“ ką tik tapo spartesnė ir saugesnė: sužinokite, kokius pokyčius pajusite ir jūs

„Google Chrome“ ką tik tapo spartesnė ir saugesnė: sužinokite, kokius pokyčius pajusite ir jūs

Leonardas Sindaravičius

2021-04-16, 13:55

„Google“ pradėjo siųsti „Chrome 90“ versijos atnaujinimą daugeliui kompiuterių bei „Android“ išmaniųjų telefonų. Nors su naujiniu neatkeliauja pasaulį drebinančios naujovės, ši versija įdiegs porą svarbių į vartotoją orientuotų naujovių, paversiančių geriausią interneto naršyklę dar geresne.

Visų pirma, „Chrome 90“ kompiuterinėje versijoje integruos AV1 vaizdo kodavimą, kuris yra optimizuotas specifiškai vaizdo konferencijoms. Kadangi AV1 siūlo didesnį kompresijos našumą lyginant su kitais vaizdo kodavimo metodais, kitas Jūsų vaizdo skambutis kompiuteriu bus pastebimai sklandesnis. Tuo pačiu AV1 suteikia prieigą prie vaizdo skambučių naudotojams, turintiems žemesnio laidumo interneto ryšį bei pagerina ekrano vaizdo dalinimosi efektyvumą lyginant su kitais standartais, pavyzdžiui VP9.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Kitas svarbus pokytis yra standartinio protokolo pakeitimas į HTTPS. Tai reiškia, kad „Chrome“ prie bet kokio suvesto interneto adreso jungsis automatiškai naudodama https:// protokolą, o ne http://, kuris buvo naudojamas iki šiol. Apart didesnio saugumo ir privatumo, šis pokytis turėtų šiek tiek paspartinti interneto ryšio veikimą. Kadangi daugelis serverių naudoja saugesnį HTTPS standartą, naršyklė nebeturės kaskart nukreipti jūsų iš HTTP protokolo.

Savo įraše „Chromium“ tinklaraštyje „Google“ pabrėžė, kad kai kuriems dalykams vis dar bus naudojamas HTTP standartas - tarp jų yra IP adresai bei rezervuoti pagrindinių tinklo kompiuterių vardai, pavyzdžiui „test/“ bei „localhost/“. Kol kas aprašyti pokyčiai pasieks tik kompiuterių ir „Android“ išmaniųjų telefonų savininkus, tačiau vėliau turėtų pasiekti ir „iOS“ naudotojus.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas