„Google“ ketina apriboti „Android“ naudotojų galimybes: ketinama taikyti pakeitimus, kurie jau netrukus nebeleis atlikti vieno paprasto veiksmo

Tomas Eidukevičius

2023-01-24, 15:41 (atnaujinta 2023-02-20, 13:45)

0 komentarų

JAV technologijų milžinės „Google“ sukurta „Android“ operacinė sistema yra populiariausia mobilioji platforma. Atvirojo kodo sistema yra naudojama ir daugelio lietuvių, o kūrėjai ją nuolatos atnaujina. Bene skaudžiausia „Android“ vieta yra ne tik atnaujinimai, bet ir įvairios saugumo rizikos.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Google“ ketina apriboti „Android“ naudotojų galimybes: ketinama taikyti pakeitimus, kurie jau netrukus nebeleis atlikti vieno paprasto veiksmo

„Google“ jau ne vienerius metus stengiasi pagerinti savo operacinę sistemą taip, kad ji būtų kuo saugesnė. Nepaisant visų pastangų, vartotojai ganėtinai dažnai su įvairiomis rizikomis. Dabar aiškėja, jog „Google“ ketinasi imtis dar daugiau pokyčių, o jie turėtų įsigalioti antroje šių metų pusėje, kuomet bus pristatyta naujoji „Android 14“ operacinės sistemos versija.

Remiantis naujausia informacija, „Google“ ketina apriboti galimybę vartotojams įsidiegti seniai atnaujintas programėles. Skelbiama, jog „Android 14“ operacinės sistemos versija sulauks atnaujinimo, kuri neleis senų aplikacijų įsidiegti ne tik iš oficialios „Play Store“ parduotuvės, bet ir parsisiuntus ir įkėlus ją tiesiogiai į telefoną.

Šiai dienai į „Google Play Store“ negali būti įkeltos aplikacijos, kurios pritaikytos žemesnei nei „Android 12“ operacinės sistemos versijai. Tačiau tai nereiškia, kad vartotojai negali tokių programėlių parsisiųsti iš neoficialių šaltinių ir įdiegti jų rankiniu būdu. Tokios galimybės turėtų nebelikti jau artėjantį rudenį, kuomet bus pristatyta „Android 14“. Tiesa, pažymima, kad „Android“ telefonų savininkai vis dar galės įsidiegti seniai atnaujintas programėles tuo atveju, jeigu jos anksčiau buvo įdiegtos į vartotojo įrenginį.

Tokie pakeitimai turėtų sumažinti riziką įsidiegti kenksmingas programėles, kas yra didžiulė problema tarp „Android“ išmaniųjų telefonų savininkų. Žinoma, teorinę galimybę vartotojai vis tiek turės, tačiau ji pareikalaus specifinių žinių, kokių dažniausiai įprastiniai naudotojai neturi.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas