Daugelį metų „Google“ žinutėse, daugelio „Android“ naudotojų numatytojoje žinučių programėlėje, nebuvo specialios atsarginių kopijų kūrimo ir atkūrimo sistemos.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Tai reiškė, kad naudotojai turėjo pasikliauti trečiųjų šalių programomis arba sudėtingomis apeinamomis priemonėmis, susijusiomis su „Google Drive“ atsarginėmis kopijomis. Tačiau neseniai atnaujintoje „Google Messages“ beta versijoje atskleidžiama, kad kuriama vietinė „Backup & Restore“ funkcija.
Pasak šaltinių, naujoji sistema, aptikta naujausioje „Google Messages“ beta versijoje, žada supaprastintą požiūrį į atsargines žinučių kopijas. Šiuo metu naudotojai gali kurti atsargines žinučių kopijas per „Google One“, tačiau šis procesas nėra tiesiogiai integruotas į pačią programą „Messages“. Ši būsima funkcija tai pakeis, nes programėlės nustatymuose bus sukurtas specialus skyrius.
Beta versijos eilutėse nurodoma, kad sistema tvarkys pokalbius, mediją ir dar daugiau, o tai reiškia, kad bus kuriamos ne tik tekstinių žinučių, bet ir daugialypės terpės turinio, pavyzdžiui, nuotraukų ir vaizdo įrašų, atsarginės kopijos. Vartotojai taip pat gali pasinaudoti automatinio atkūrimo galimybe.
„Jūsų pokalbiai atkuriami automatiškai, kai prisiregistruojate“,– atskleidžiama eilutėse. Tai būtų ypač patogu tiems, kurie dažnai atnaujina telefonus arba naudoja kelis įrenginius.
Kitas akcentas – saugumas. Atsarginės kopijos bus šifruojamos ir siunčiant, ir ramybės būsenoje. „Jūsų atsarginė kopija bus šifruojama nuo galo iki galo ir apsaugota jūsų ekrano užraktu. Vartotojai gali turėti galimybę ištrinti ir paleisti naują atsarginę kopiją arba apskritai pasirinkti naudoti pranešimus be atsarginės kopijos“, – pažymima beta versijos pranešimuose. Be to, naudotojai gali turėti galimybę kontroliuoti duomenų naudojimą, o galimas perjungiklis apriboti nuotraukų ir vaizdo įrašų sinchronizavimą tik „Wi-Fi“ ryšiu.
Nors tiksli diegimo data dar nežinoma, šios funkcijos buvimas beta versijoje leidžia manyti, kad ji artėja prie pabaigos. Siūlydama saugų, patogų atsarginės kopijos darymo ir atkūrimo sprendimą, „Google Messages“ pagaliau vejasi tokias žinučių siuntimo platformas kaip „WhatsApp“ ir „iMessage“, kurios jau kurį laiką siūlo panašias funkcijas.