Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Laukiate „Xiaomi” flagmanų? Galite nesulaukti - gamybą stabdo pagrindinių komponentų trūkumas

Laukiate „Xiaomi” flagmanų? Galite nesulaukti - gamybą stabdo pagrindinių komponentų trūkumas

Dainius Martinkus

2021-03-02, 10:20

Covid-19 virusas pridarė bėdų ne tik įprastus darbus dirbantiems žmonėms - dėl pandemijos buvo sustojusius puslaidininkių produktus gaminančios įmonės. Dėl to rinkoje pasaulyje katastrofiškai trūkti procesorių ir kitų mikroschemų. Neseniai rašėme, jog dėl šios priežasties gamybą turėjo stabdyti „Tesla” ir kiti žinomi automobilių gamintojai (plačiau), o „Sony” iki šiol negali pasiūlyti pakankamai „PlayStation 5” žaidimų konsolių, kad jas galėtų įsigyti visi norintys. Ne išimtis ir „Nvidia“ - gauti „RTX30xx“ serijos vaizdo plokštę tikrai sudėtinga. Tačiau neramūs laikai ateina ir į išmaniųjų telefonų pasaulį.

Ši industrija pasaulyje sunaudoja nemažą dalį puslaidininkių komponentų dėl gigantiškų gamybos apimčių. Išmaniųjų telefonų planetoje parduodami įspūdingi kiekiai ir dėl to rinkoje taip pat pradėjo trukti procesorių. Tokios kompanijos, kaip „Xiaomi“ ir „Realme“, jau skambina pavojaus varpais. Abi šios įmonės užsiminė, kad gali vėluoti jų flagmanų pristatymai dėl galingųjų „Snapdragon 888“ ir „Snapdrgaon 870“ procesorių trūkumo.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

shortage1

„Xiaomi“ kompanijos prezidentas Lu Weibing „Redmi K40“ telefono pristatyme užsiminė, kad šiuo metu susiduria su „Qualcomm“ lustų trūkumu. Kol kas nedrįstama pasakyti, bet didelė tikimybė, kad gali vėluoti telefonų pristatymai arba jie bus gaminami ribotomis serijomis. „Realme“ atstovai spaudai kalba atviriau ir teigia, kad rinkoje pritrūks ne tik procesorių, modemų skirtų telefonams, bet ir kitos smulkios elektronikos komponentų.

shortage2

Įvairios elektronikos, skirtos išmaniesiems telefonams, kompanijos tenka laukti net iki 30 savaičių. Kai kurių smulkių komponentų, kaip „Bluetooth“ mikroschemos, garsiakalbiai ir kt., tiekimas vėluoja net iki 33 savaičių, priminsime kad metai turi 52 savaites. Tokį rinkos išsibalansavimą lėmė ir tai, kad didieji kinų gamintojai („Xiaomi“, „Huawei“, „Oppo“, „Vivo“ ir „OnePlus“) didina savo išmanių įrenginių asortimentą, o komponentų gamyklos dėl stipriai išaugusio poreikio ir „Covid-19“ pandemijos nespėja patenkinti rinkos poreikių.

shortage3

Rinkos analitikai teigia, kad šiuo metu didžioji dalis išmaniesiems telefonams skirtų komponentų atsargų yra išsekusi, o tokia situacija tęsis iki metų pabaigos.

Tiesa, kol kas neatrodo, kad rinkoje esantis elektronikos komponentų trūkumas kaip nors paveiktų išmaniųjų telefonų kainas, tačiau jei situacija artimiausiu metu nesikeis, galime sulaukti išmaniųjų įrenginių gamybos stabdymo, nestabilaus tiekimo ar nukeliamų pristatymo datų.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas