Nors šiuose pavyzdiniuose prietaisuose užtikrinamas neįtikėtinas ryškumas ir tolydus priartinimas, šioms savybėms pasiekti reikalinga aparatinė įranga, kuri nepatogiai išsikiša iš elegantiško telefono dizaino.
Tai turi įtakos ne tik estetikai, bet kartais sukelia ir naudojimosi problemų, pavyzdžiui, nestabilų svyravimą, kai prietaisas padėtas ant lygaus paviršiaus.
Laimei, „Samsung“ pristatė žaidimą keičiantį sprendimą – „ISOCELL ALoP“ technologiją, kuri žada sujungti aukštos kokybės fotografiją su plonesne ir ergonomiškesne kameros konstrukcija.
Naudojant „Samsung“ ALoP technologiją perkuriama teleobjektyvo fotoaparato konstrukcija, nes objektyvai horizontaliai išdėstomi išmaniojo telefono korpuse. Užuot sudėjus objektyvus vertikaliai tarp prizmės ir vaizdo jutiklio, ALoP objektyvai išdėstyti plokščiai toje pačioje plokštumoje kaip ir telefonas. Ši naujovė leidžia pasiekti didesnį efektyvųjį lęšiuko skersmenį, todėl objektyvo diafragma yra ryškesnė, nedidinant fotoaparato iškilimo aukščio.
Naudojant 40 laipsnių kampu pasvirusią prizmę ir 10 laipsnių kampu pasvirusį jutiklio mazgą, ALoP sumažina bendrą teleobjektyvo kameros modulio aukštį ir ilgį 22 proc., palyginti su tradicinėmis konstrukcijomis. Rezultatas – plonesnis, mažiau į akis krentantis kameros iškilimas, išlaikantis elegantišką profilį, kurio vartotojai tikisi iš aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų jau itin seniai.
Pranešama, kad „Samsung“, kaip ir „Apple“, planuoja „Slim“ modelį kaip „S25“ linijos dalį, kurį numatoma išleisti atskirai 2025 metais. Gali būti, kad „Samsung“ šią naująją kameros technologiją debiutuos kartu su „Slim“ modeliu, o toliau ją tobulins „S26“ serijoje.
Pagrindiniai „Samsung“ ALoP privalumai
Naujoji ALoP objektyvo sąranka palaiko f/2,58 diafragmą esant 80 mm židinio nuotoliui, todėl vaizdai yra ryškesni ir mažai triukšmo, net ir esant prastam apšvietimui. Skirtingai nuo įprastos teleobjektyvo optikos, ALoP didelės diafragmos lęšis yra priešais prizmę, todėl pagerėja naktinio fotografavimo rezultatai.
ALoP konstrukcija ne tik sumažina fotoaparato modulio užimamą plotą, bet ir sukuria apvalią objektyvo išvaizdą, pakeičiančią mažiau patrauklią stačiakampės prizmės stačiakampio formą, būdingą sulankstytai optikai. Dėl šio patobulinimo kameros iškilimas mažiau pastebimas ir labiau dera prie telefono dizaino.
Dėl plokštesnio ir mažesnio kameros iškilimo išmanieji telefonai stabiliau guli ant lygių paviršių, todėl pagerėja ergonomika. Vartotojams nebereikia spręsti klibėjimo problemų, kurias sukelia pernelyg stori kameros moduliai.