Išnaudotų mobilių duomenų kiekis priklauso nuo jūsų naudojamų programėlių. Filmų transliavimas ir failų atsisiuntimas sunaudoja daugiau duomenų nei paprastas žinučių siuntimas ar naujienų skaitymas. Kai kurios programėlės yra efektyvesnės už kitas, o kai kurios gali net išnaudoti jūsų duomenų planą atlikdamos fonines užduotis.
Kad padėtų keliautojams išvengti pernelyg didelių duomenų mokesčių, suradome aplikacijas, kurios naudoja daugiausiai duomenų. Suprasdami šias programėles, galite priimti pagrįstus sprendimus dėl to, kaip naudojate telefoną keliaudami, ir galbūt sutaupyti nemažai pinigų.
Sąrašo viršuje – „YouTube“
Šiame duomenų reikalaujančių programėlių tyrime „YouTube“ yra neabejotina ėdrūnė. Kaip rodo rezultatai, kas penkias minutes ji sunaudoja 193 MB. Taip „YouTube“ gerokai lenkia „Disney+“. Tokį dominavimą lemia didelis vaizdo failų dydis. Šiuose failuose paprastai būna 30 vaizdinės informacijos kadrų per sekundę. Be to, dar yra garso, metaduomenų ir duomenų apdorojimas.
Žinoma, „YouTube“ siūlo žemesnės kokybės parinktis, kad sumažintų duomenų naudojimą. Tačiau dažnai fone pradedamas siųstis visas vaizdo įrašas. Taigi patartina iš anksto nustatyti pageidaujamą vaizdo įrašo kokybę.
Lyginant „YouTube“ ir „Disney+“ su kitomis transliacijos programėlėmis, matyti, kad jos naudoja daug duomenų. Pavyzdžiui, „Prime Video“ naudoja tik du trečdalius „Disney+“ duomenų ir perpus mažiau nei „YouTube“. „Netflix“, „Hulu“ ir „Apple TV“ naudoja dar mažiau duomenų, o „Spotify“, kuri daugiausia remiasi garso įrašais, sunaudoja vos 7 MB kas 5 minutes.
Apie programėlių duomenų suvartojimo skirtumus
Duomenų suvartojimo skirtumus tarp transliacijos programėlių galima paaiškinti keliais veiksniais. Vienas pagrindinių yra tai, kaip šios programos apdoroja vaizdo failus. Be to, jų reakcija į tinklo sąlygas, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio signalo kokybę, gali turėti įtakos numatytajai rezoliucijai.
Žinoma, daugelis aplikacijų leidžia naudotojams naudoti mažesnę skiriamąją gebą, kad sutaupytų duomenų. Tačiau „iPhone 15 Pro Max“ koreguoja skiriamąją gebą pagal vietinį pralaidumą ir ryšio greitį. Ši prisitaikanti funkcija gali lemti didesnį duomenų naudojimą, jei tinklo sąlygos yra palankios.
Socialinės žiniasklaidos programų sąraše pirmauja „Snapchat“
Socialinės žiniasklaidos programėlių duomenų naudojimas gali skirtis priklausomai nuo individualių naudojimo įpročių. Pavyzdžiui, „Instagram“ vaizdo įrašai sunaudoja daugiau duomenų nei nuotraukos. Tačiau, atlikus tipinio naudojimo testą, „Snapchat“ pasirodė kaip daugiausiai duomenų naudojanti socialinės žiniasklaidos programėlė – kas penkias minutes ji sunaudoja 101 MB.
Didelį duomenų suvartojimą lemia automatinis turinio ir objektyvų atsisiuntimas ir spartinimas fone. Duomenų taupymo režimo įjungimas gali padėti sumažinti šį naudojimą, tačiau tai gali turėti įtakos programėlės veikimui.
Nors „Pinterest“ paprastai nėra siejama su dideliu duomenų naudojimu, bandymų metu ji kas penkias minutes sunaudodavo 85 MB. Tai yra daugiau nei gigabaitas per valandą.
Programėlės automatinis išankstinis įkėlimas ir vaizdo įrašų Pins atkūrimas prisideda prie duomenų suvartojimo. Programos „Android“ ir „iOS“ nustatymų skyriuje Social permissions
galite išjungti funkciją Autoplay.
Ką daryti su daug duomenų naudojančiomis kelionių programėlėmis?
Kelionių programėlių kategorija gali pasigirti savais duomenų čempionais. Nepaisant to, kad „Google Maps“ per penkias įprasto naudojimo minutes sunaudoja 87 MB, ji nėra šios srities lyderė.
Keista, kad kelionių milžinai „Hotels.com“ ir „Uber“ sunaudoja, atitinkamai 104 MB ir 102 MB, daugiau duomenų nei „Google Maps“. Tačiau daugiausiai duomenų reikalaujančios kelionių programėlės titulas atitenka „AllTrails“, kuri per penkias minutes sunaudoja net 155 MB, tad jei mėgstate keliauti kalnuose, turėtumėte pasirūpinti žemėlapių atsisiuntimu iš anksto.
Didelį „AllTrails“ duomenų naudojimą galima paaiškinti plačiomis jos funkcijomis. Joje yra daugiau nei 420 000 maršrutų su bendruomenės apžvalgomis ir patarimais, taip pat veikia dirbtinio intelekto robotas, siūlantis asmeninius patarimus. Gerai yra tai, kad „AllTrails“ leidžia naudotojams atsisiųsti žemėlapius per „WiFi“. Tai leidžia naudoti neprisijungus prie interneto su GPS, kai duomenys nėra lengvai prieinami.
Kitas įdomus atradimas – važiavimo dalijimosi programėlių skirtumai. „Uber“ naudoja dvigubai daugiau duomenų nei jos konkurentė Bolt, 102 MB ir 51 MB. Šį skirtumą gali lemti rodomų žemėlapio duomenų kiekis. Jis taip pat gali būti susijęs su tuo, kaip kiekviena paslauga tvarko tiesioginę transporto informaciją. Žinoma, taip pat yra veiksnys, kaip jų serveriai bendrauja su programėle.
Naršyklių mūšis
Tyrime taip pat analizuotos populiarias „iOS“ ir „Android“ interneto naršykles. Paaiškėjo, kad „Safari“, numatytoji „Apple“ naršyklė, yra daugiausiai naudojanti duomenų kiekį. Per penkias minutes ji sunaudojo 56 MB ir gerokai aplenkė „Vivaldi“. Toks duomenų suvartojimas gali būti susijęs su kūrėjų galimybe panaudoti „Safari“ elgseną savo trečiųjų šalių programėlėse.
Kai kurios naršyklės siūlo duomenų taupymo režimus, kad sumažintų duomenų naudojimą naršant. Pavyzdžiui, „Opera“ siūlo nustatymą, kuris suspaudžia tekstą ir paveikslėlius prieš jiems pasiekiant įrenginį. Nors „Google Chrome“ nutraukė panašios funkcijos taikymą, „Android“ ir „iOS“ siūlomi visos sistemos duomenų taupymo režimai. Tačiau šių režimų veiksmingumas skirtingose programose gali skirtis.