Telefonai.eu atsako į amžiną klausimą: ar verta rinktis pigų išmanųjį telefoną?

Telefonai.eu atsako į amžiną klausimą: ar verta rinktis pigų išmanųjį telefoną?

Simona Snarskytė

2021-07-31, 16:50

Diskutuojant apie išmaniuosius telefonus, didžioji dalis žmonių labiausiai skeptiškai vertina kylančias kainas. Jos didėja kasmet, o vartotojams vis kyla amžinas klausimas - ar, renkantis išmanųjį telefoną, vertėtų pataupyti pinigus, ar vis dėlto geriau investuoti didesnę sumą?

Kodėl pigūs išmanieji vis dar kelia nepasitikėjimą? Jie neturi tam tikrų funkcijų, dažnai yra pasenusio dizaino, tačiau privalumas, jog jų naudojimas paprastas, o tai vartotojams svarbu. Be jau išvardintų aspektų, jie gali turėti ir papildomų trūkumų, tokių kaip prastas ryšys ar programinės įrangos atnaujinimo problemos.

Samsung Galaxy A52 Dual 128GB Black (Juodas)

Šiame straipsnyje bus diskutuojama, kodėl prieš pirkdami pigesnį išmanųjį telefoną turėtumėte gerai pagalvoti ir kodėl flagmanai yra verti savo kainos.

Priežastys, kodėl neverta taupyti

kiboTEK_realme7_5g-_007

Šiuolaikiniame pasaulyje, dauguma stengiasi žengti žingsnis į žingsnį kartu su naujovėmis, todėl ir išmanieji telefonai – ne išimtis. Kiekvieną dieną technologijos tobulėja ir keičiasi, todėl svarbu neatsilikti ir prisitaikyti prie pokyčių. Žemiau pateikiame kelias priežastis, kodėl ne visada verta rinktis senesnį ir pigesnį mobilųjį telefoną.

Xiaomi POCO X3 Pro Dual 256GB Black (Juodas)

1. Riboti programinės įrangos atnaujinimai

Kurdamos naujus išmaniuosius telefonus, įmonės nustoja kurti naujinimus ir programinę įrangą senesniems, pigesniems modeliams. Nors ir yra kelios išimtys, tačiau galiausiai, kompanijos visiškai nustoja koreguoti, pildyti su senu modeliu suderintą programinę įrangą.

Taigi programinės įrangos atnaujinimų stoka yra vienas iš pagrindinių pigių išmaniųjų telefonų trūkumų. Būtent jų dėka ne tik pagerinamas mobiliųjų prietaisų saugumas, ištaisomos atsiradusios klaidos, tačiau ir suteikiamos naujos funkcijos, kurios gali būti naudingos, padidinančios telefono galimybes. Vien dėlto, kad įmonės pirmenybę teikia naujausių išmaniųjų telefonų programinei įrangai, o ne senesniems ar pigesniems modeliams, naudingiau įsigyti brangesnį, modernesnį įrenginį, kuriam atnaujinimai bus teikiami kur kas ilgiau.

2. Prasta kameros kokybė

csm_4_to_3_Teaser_Redmi_Note_10__Pro_b59c55f674

Kitas pigaus telefono neigiamas aspektas – žemos kokybės vaizdo kamera. Analizuojant šių laikų visuomenės poreikius, pastebima, jog geras, kokybiškas fotoaparatas išmaniajame tampa vienas iš svarbiausių kriterijų, lemiančių vartotojų pasirinkimą. Nuotraukos be socialinės svarbos taip pat yra naudojamos ir darbo tikslais, tad jei jos fotografuojamos pigiais telefonais, kokybė bus pastebimai blogesnė, lyginant su brangiu.

Kamera – vienas iš labiausiai viliojančių ir akcentuojamų dalykų naujuose išmaniuosiuose telefonuose. Pavyzdžiui, „Google Pixel 4“ reklamuojamas kaip mobilusis, su kurio vaizdo kamera darytos nuotraukos yra panašios į fotostudijos. Žinoma, gretinti telefonu darytas nuotraukas su profesionaliomis – drąsus sprendimas, tačiau jei lygintumėte pigesnio išmaniojo telefono kamerą su brangaus, skirtumus pamatytumėte patys - ypač spalvų sodrume, detalėse.

3. Bloga ekrano ir vaizdo kokybė

X-T30_DSF4322_678x452

Pigesni išmanieji telefonai taip pat paprastai turi mažesnius, ne tokius ryškius ekranus. Daugelis naujų, brangių išmaniųjų telefonų gali pasigirti dideliais ekranais nuo krašto iki krašto su neįtikėtinomis grafinėmis galimybėmis, pavyzdžiui, OLED ekranai, skirti pagerinti juodos ir baltos spalvos kontrastą. Ši OLED technologija taip pat naudojama daugelio geriausių išmaniųjų televizorių gamyboje, kad būtų perteikiamos aukščiausios kokybės spalvos.

Vis dėlto, pigiuose išmaniuosiuose telefonuose dažniausiai naudojami LCD ekranai, kurie spalvas atkuria ne taip kontrastingai. Nors jie gali perteikti deramo tikslumo spalvas, tačiau nėra patys moderniausi ar geriausiai atvaizduojantys ekranai.

4. Mažesnis dydis

Brangesni išmanieji telefonai taip pat dažniausiai yra daug didesni nei pigesni, o tai reiškia, kad galima lengviau rašyti tekstą, skaityti ir žiūrėti vaizdo įrašus. Mažame, ankštame ekrane visos šios funkcijos yra sunkiau naudojamos, pavyzdžiui, žmonės turi koreguoti šrifto dydį, kad galėtų skaityti pranešimus.

5. Papildomų funkcijų trūkumas

Veido atpažinimas, atrakinimas piršto antspaudu, berėmiai ekranai arba ekranai su labai plonu rėmeliu aplink, užtikrinantys didesnę erdvę, didesnė atmintis, aušinimo technologija apsauganti perkaitimo, ilgiau veikiančios baterijos – tai tik keletas brangesnių išmaniųjų telefonų funkcijų, kurių gali nebūti pigiuose.

6. Mažesnė priedų pasiūla

iPhone-12-MagSafe-1

Daugelis žmonių mėgsta personalizuoti savo telefonus įvairiais priedais, pavyzdžiui, naudoti apsauginius telefonų dėklus ne tik kaip apsaugą, tačiau ir kaip aksesuarą. Kuo pigesnis ar senesnis išmanusis, tuo mažiau priedų jam yra. Taip pat ir įrenginio įkrovikliai, ausinės, madingi telefonų dėklai, apsauginiai ekrano stikliukai ar kiti aksesuarai gali būti retesni, sunkiau randami arba netinkamo dydžio.

7. Sunkiau sutaisyti

Vienas pigių išmaniųjų telefonų trūkumas, apie kurį dauguma žmonių negalvoja, yra jų remontas. Pigesniems ar senesniems modeliams rinkoje yra ženkliai mažiau detalių arba jų išvis nėra. Taip pat sunku rasti žmonių, kurie užsiimtų tokių mobiliųjų taisymu, tad jei sugadinsite savo išmanųjį, jis gali būti nebepataisomas. Priešingai nei aptartiems, naujesniems telefonams, detalių yra ženkliai daugiau, nes įmonės teikia pirmenybę būtent jų gamybai.

Pigūs išmanieji telefonai prieš brangius išmaniuosius telefonus

300_Euro_Smartphones-w810h462

Nors kainų skirtumas didelis, tačiau naudinga sau įsigyti brangesnį telefoną, ypač, kai rinkoje yra daugybė galimybių, leidžiančių flagmanus gauti labai geromis finansinėmis sąlygomis. Telefonų kompanijos dažnai turi tikrai labai gerų pasiūlymų, pavyzdžiui, kartu su mokėjimo planu siūlo išsirinkti ir naujausią, aukščiausio lygio mobilųjį arba atnešus seną išmanųjį, naują telefoną galima įsigyti už mažesnę kainą. Dabar, kai sužinojote, kodėl pigūs išmanieji nėra pats geriausias pasirinkimas, laikas juos detaliau palyginti su brangiais mobiliaisiais.

Privalumai:

 • Mažesnė, daugiau vartotojų prieinama kaina;

 • Atlieka pagrindines telefono funkcijas: skambinimas, žinučių rašymas ir kt.;

 • Galima rasti tokių, kurie yra kokybiškesni lyginant su kitais;

 • Pigesni išmanieji turi senus garso lizdus, kuriuos dalis vartotojų labiau mėgsta;

 • Sugedus, pametus išmanųjį, patiriami mažesni finansiniai nuostoliai.

Išskiriant pagrindinį pigaus telefono privalumą – žema kaina už kurią galima įsigyti prietaisą su visomis būtiniausiomis funkcijomis. Jei ieškotumėte, tikriausiai rastumėte tinkamos kokybės išmanųjį už palyginti nedidelę kainą, tačiau reikėtų nepamiršti, kad kuo jis pigesnis, tuo jo kokybė prastesnė, o funkcionalumas - skurdesnis.

Trūkumai:

 • Dauguma jų nėra atsparūs vandeniui;

 • Kameros kokybė yra žema;

 • Telefono ekranai įprastai yra mažesni ir sunkiau įskaitomi;

 • Mažesnė vidinė atmintis;

 • Riboti programinės įrangos atnaujinimai;

 • Žemesnės kokybės ekranai;

 • Nepalaiko visų mobiliųjų žaidimų;

 • Didesnė perkaitimo rizika;

 • Daugiau ryšio, našumo problemų ir klaidų;

 • Nėra naujausių technologinių sprendimų, funkcijų;

 • Sugedus, gali būti sunku rasti telefono dalių, nes jų pasiūla rinkoje mažesnė.

Pagrindiniai pigių išmaniųjų telefonų trūkumai: prasta kameros ir ekrano kokybė, lėtesnis veikimas, lengvai perkaista, sunkiau suremontuojami, nėra atsparūs vandeniui. Kitaip tariant, pigių išmaniųjų trūkumai ženkliai nusveria teigiamas savybes.

Kodėl brangūs išmanieji telefonai - geresnis pasirinkimas?

210204-GadgetMatch-Samsung-Galaxy-S21-Ultra-vs-Xiaomi-Mi-10-Pro-Camera-Shootout-2

Brangesni išmanieji dažnai kainuoja 300 eurų ar netgi 3-4 kartus daugiau, todėl kyla klausimas, kuo jie pranašesni už pigesnius modelius, kainuojančius apie šimtą eurų?

Privalumai:

 • Didžioji dalis telefonų yra atsparūs vandeniui ir ilgaamžiai;

 • Pažangios priekinės ir galinės kameros;

 • Didesni ekranai;

 • Didesnė atmintis;

 • Dažnai atnaujinama programinė įranga;

 • Aukštos kokybės ekranai, kurie palaiko didelę raišką;

 • Didesnis telefonų spalvų ir aksesuarų pasirinkimas;

 • Vartotojo sąsajos yra pritaikytos patogesniam naudojimui;

 • Siūlomos naujausios funkcijos ir technologiniai sprendimai;

 • Didesnė dalių pasiūla, jei reikalingas taisymas.

Pagrindiniai brangių išmaniųjų privalumai yra platus funkcionalumas, naujausi technologiniai sprendimai, kvapą gniaužianti nuotraukų kokybė, pažangūs ekranai, integruotas didesnis saugumas ir dažni programinės įrangos atnaujinimai. Taip pat šiuose telefonuose yra daugiau atminties nei bet kuriame pigiame, o tai svarbu, jei saugojama didelis kiekis duomenų (pavyzdžiui nuotraukų).

Trūkumai:

 • Aukšta kaina;

 • Gali nebūti galimybės prijungti senesnių priedų, pavyzdžiui, 3,5mm jungties;

 • Jei telefonas sugenda nepataisomai arba sudaužomas jo ekranas, patiriamas didesnis finansinis nuostolis.

Pagrindiniai brangių išmaniųjų telefonų trūkumai: aukšta kaina, didesni finansiniai praradimai, jei reikia tvarkyti ar prietaisas sugenda nepataisomai. Žinoma, reikėtų nepamiršti, jog mobilieji šiais laikais yra ilgaamžiški, todėl jei būsite atsargus, saugosite šis tarnaus ilgą laiką.

Ar brangesnis išmanusis telefonas naudojamas ilgiau?

maxresdefault-985a178d-960w

Tokių prekinių ženklų kaip „Apple“, „Samsung“ išmaniųjų telefonų naudojimo trukmė yra mažiausiai 2-3 metai, tačiau tai taip pat priklauso nuo įvairių faktorių. Pateikiami keli veiksniai, turintys įtakos telefono ilgaamžiškumui:

Baterija

Savaime suprantama, kad akumuliatoriaus veikimo laikas labai skiriasi, tačiau brangesni, dėl savo aukštos kokybės, tarnauja ilgiau nei pigūs. Brangiuose išmaniuosiuose esančios baterijos ilgiau neišsenka ne tik trumpuoju periodu, bet ir yra ilgaamžiškos. Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, jog veikimo laiką gali paveikti tokie veiksniai kaip temperatūra ir telefono amžius.

Nepaisant esančių faktorių, kurie trumpina naudojimosi laiką, pardavėjai garantuoja, jog brangių išmaniųjų telefonų baterijos yra geresnės kokybės nei pigių. Kaip jau minėta anksčiau, aukščiausios klasės akumuliatoriai yra pajėgesni, ilgiau tarnauja tiek trumpuoju, tiek ilguoju periodu bei jų naudojimo laiką prailgina naujuose mobiliuosiuose esanti aušinimo funkcija.

Programinės įrangos atnaujinimai

Programinės įrangos atnaujinimai yra neatsiejama išmaniųjų telefonų dalis, todėl naujinimai būtini ilgiau naudojamiems mobiliesiems dėl atsirandančių sisteminių klaidų sutvarkymo, kurios gali sukelti didelį nusivylimą vartotojams.

Pigiuose telefonuose nebus tokių dažnų, reikšmingų ar naujų funkcijų pridedančių atnaujinimų kaip brangiuose, kuriuos gamintojai stengiasi papildyti vis naujesnėmis funkcijomis. Įprastai, žemos kainos telefonuose, atnaujinimai būna menkaverčiai, ištaisantys paprastas klaidas ir labai reti.

Fizinis telefono sugadinimas

iphone-12-pro-cracked-glass

Tokie fiziniai veiksniai kaip išmaniojo kritimas ant kieto paviršiaus, ekrano suskaldymas, įmetimas į vandenį ar smėlį, gali paveikti prietaiso būklę. Kartais žalą galima ištaisyti, tačiau bet kuris įvykis gali ženkliai sutrumpinti telefono naudojimo laiką.

Brangūs išmanieji telefonai dažnai yra atsparūs vandeniui ir ypač patvarūs. Be to, gausus pasirinkimas įvairių apsauginių dėklų, ekrano apsaugų padeda lengvai išsaugoti savo išmanųjį telefoną nepažeistą. Net jei prietaisas bus sugadintas, lengva rasti servisą, kuriame galima įsigyti reikiamų dalių ar palikti išmanųjį sutvarkymui.

Deja, bet pigūs išmanieji yra priešingybė aptartiems - nėra atsparūs vandeniui ir ilgaamžiai. Šiems prietaisams sunkiau rasti apsauginius priedus, nes didžioji dalis įmonių gamybos nukreipta į populiaresnius, naujesnius modelius, kurie tuo metu labiau perkami. Be to, gali būti sunku rasti ką nors, kas galėtų suremontuoti pigius išmaniuosius, dėl, priešingai nei brangesnių telefonų, ne taip plačiai gaminamų detalių.

Apibendrinant brangesnis išmanusis telefonas tarnaus ilgiau ne tik todėl, kad yra pranašesnis už pigų, bet ir dėl vienos pagrindinės mobiliojo prietaiso taisyklės - pigesni išmanieji yra ne tokie galingi, ką pajusti darosi vis lengviau jam senstant. Taip nutinka todėl, kad įmonės, gaminančios išmaniuosius, teikia pirmenybę naujai į rinką leidžiamiems telefonams, o ne senesnės kartos produktams, kurie tampa pigūs ir pasenę. Taip pat kompanijos visas naujas, veikimą greitinančias ir įrenginio galimybes išplečiančias funkcijas ir programinės įrangos naujinimus kuria brangesniems išmaniesiems.

Išvada

best-budget-smartphone-philippines

Viską pasvėrus tampa akivaizdu, jog smarkiai taupyti išmaniajam telefonui neapsimoka. Šiuolaikinėje visuomenėje, kai telefonui yra keliami aukšti reikalavimai tiek funkcionalumui, tiek išvaizdai, geriau netaupyti ir nesirinkti itin pigaus modelio.

Yra daugybė priežasčių, kodėl verta įsigyti brangų išmanųjį telefoną, o viena iš jų – šie prietaisai daugeliui mūsų tapo pagrindiniu darbo įrankiu. Telefoninės konferencijos, vaizdo skambučiai, nuolatinis atsakinėjimas į el. laiškus, pranešimų rašymas – visą tai sklandžiausiai galima daryti su pajėgiu išmaniuoju. Taigi, jei norite greitai, kokybiškai ir patikimai dirbti telefonu, verta iš anksto investuoti didesnę pinigų sumą.

Aukščiausios klasės išmanusis telefonas taip pat galės atlikti daugelį funkcijų, kurias atlieka ir kompiuteris. Nuo pramogų iki fotografavimo, nuo vaizdo įrašymo iki bendravimo su artimaisiais per socialinius tinkus, nuo produktyvaus darbo iki su darbu susijusių funkcionalumų – šiais laikais išmanieji atlieka beveik viską. Kompiuteris kišenėje – vis dar skamba beprotiškai, tačiau tai, ko anksčiau žmonės negalėjo turėti, šiais laikais nešiojamės su savimi bei turime galimybę pasinaudoti bet kuriuo metu.

Visada naudinga domėtis apie įvairius išmaniuosius telefonus, analizuoti jų savybes, funkcijas, kurios individualiai reikalingos. Įsivertinkite, kokių funkcionalumų norite prietaise, pasilyginkite skirtingus telefonus bei atsižvelkite į jų privalumus, trūkumus. Taip pat svarbu pasidomėti ir atsiliepimais, kurie parašyti iš vartotojų perspektyvos, tačiau galime užtikrinti – įsigiję brangesnį išmanųjį būsite tikrai labai maloniai nustebinti ir nesigailėsite.


Xiaomi Redmi Note 10 Pro Dual 128GB Grey (Pilkas)

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Gintaras

Didžiausias tų pigių kiniškų telefonų trūkumas yra „patobulintas“ androidas. Jei prie OS nekištų savo nagų ir paliktų taip, kaip gūglas išleido, tai būtų dar visai naudojami.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas