Mūsų išmanieji telefonai tarnauja kaip laikrodžiai, žadintuvai, atminties kaupikliai, sveikatos monitoriai, vaikų stebėjimo įrenginiai ar finansų patarėjai ir taip, sąrašą galima tęsti. Iš tikrųjų telefonai gali atlikti tiek daug funkcijų, kad šios galimybės gali lengvai virsti išsiblaškymu.
Reikia kelio nurodymų? Tam yra programėlė. Norite sužinoti, kur yra artimiausias viešasis tualetas? Tam taip pat yra programėlė. Norite užsisakyti maisto produktų ir gauti juos į namus, kai tik grįšite namo? Tam yra kelios programėlės!
Štai keli dalykai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas išmaniojo telefono naudotojas, kad galėtų kuo geriau išnaudoti savo mobiliojo ryšio galimybes.
Apsaugokite save nelaimės atveju
Išmanieji telefonai siūlo dvi tikrai svarbias funkcijas, kurias turėtumėte nedelsiant nustatyti. Pirmoji yra „Health“ programėlė, kurią galima įsigyti „iPhone“ arba „Medical ID“ „Android“ naudotojams. Ši funkcija gali išgelbėti jūsų gyvybę nelaimės atveju, nes suteiks greitosios pagalbos medikams ir sveikatos priežiūros specialistams gyvybiškai svarbią informaciją apie jūsų ligos istoriją, jei esate be sąmonės arba negalite atsakyti į klausimus.
Be to, „iPhone“ ir „Android“ naudotojams skirta programėlė „Bsafe“ leidžia daug saugiau vaikščioti vieniems. Programėlėje yra SOS mygtukas, kuris iš karto įspės jūsų šeimą ar draugus apie buvimo vietą ir realiuoju laiku automatiškai pradedamą transliuoti vaizdo įrašą. Paslauga gali būti aktyvuojama balsu, joje yra ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, „Sirene“, kuri vienu prisilietimu sukuria garsų sireną primenantį signalą, atbaidantį užpuolikus.
Lengvai įrašykite savo ekraną
Dalytis telefono patarimais ką tik tapo daug paprasčiau, nes „iPhone“ galima įrašyti ekraną. Paprasčiausiai pasiekite valdymo skydelį braukdami aukštyn iš ekrano apačios arba žemyn iš viršutinio dešiniojo kampo, jei turite „iPhone X“.
Spustelėkite apskritimo įrašymo mygtuką, palaukite atgalinio laiko skaičiavimo ir pradėkite naudotis telefonu. Ši funkcija labai taupo laiką, jei esate kaip aš ir žmonės nuolat klausia „Kaip pritaikyti savo valdymo centrą?“. Baigę įrašinėti tiesiog braukite žemyn ir spustelėkite sustabdyti įrašymą. Tada suraskite failą programėlėje „Photos“ ir išsiųskite jį!
„Android“ naudotojai gali atsisiųsti „Mobizen“ iš „Google Play“ parduotuvės ir atlikti tas pačias funkcijas.
Pakabinkite nuotrauką arba išmatuokite erdvę
Jei nesate interjero dekoratorius ar architektas, tikėtina, kad visur su savimi nesinešiojate matavimo juostos. Naujoji „Apple“ programėlė „Measure App“ yra integruota į jūsų „iOS“ ir naudoja jūsų prietaise esančią papildytosios realybės technologiją, kad automatiškai nustatytų stačiakampių objektų matmenis.
O su programėlėje esančia išlyginimo funkcija kabinti paveikslus dar niekada nebuvo taip paprasta. Tiesiog atidarykite programėlę, pasirinkite „Level“ ir naudokite kaip įprastą gulsčiuką!
Tokias pačias funkcijas turi ir „Android“ naudotojams skirta programa „Bubble Level“.
Leiskite telefonui palengvinti miegą
„Apple“ šią funkciją vadina „Downtime“. Skirtuke Settings > Screen time > Downtime. Galite pritaikyti programą pagal dieną ir laiką, tada pasirinkite, kokios programos tuo metu nebus prieinamos. Tai neleis jums pasinerti į „YouTube“, „Twitter“ ar „Instagram“ duobę prieš pat ateinant metui užmerkti akis.
Ši „Google“ versija vadinasi „Wind Down“ ir ją galite rasti skyriuje Settings > Digital well being.
Būkite saugūs, lengvai pertvarkykite, sutaupykite laiko ir sumažinkite streso lygį, kad galėtumėte vėl užsiimti mėgstamais dalykais, pavyzdžiui, naršyti po be galo linksmus kačiukų vaizdo įrašus „YouTube“.