Apsaugokite savo telefoną nuo virusų: pateikiame patarimus, kuriuos privalo žinoti kiekvienas išmaniojo telefono turėtojas, tai gali apsaugoti jūsų duomenis ir turtus

Lukas Snarskis

2024-08-10, 17:55 (atnaujinta 2024-08-11, 09:30)

0 komentarų

„Google“ sukurta ir plėtojama „Android“ operacinė sistema yra populiariausia pasaulyje ir su ja veikia milijonai išmaniųjų telefonų ir kitų įrenginių. Tačiau milžiniškas populiarumas ir faktas, jog tai atviro kodo sistema sukelia ir nemažai problemų.

Startuoja „Aliexpress“ išpardavimų maratonas – spauskite čia ir įsigykite populiariausias prekes už rekordiškai žemą kainą
Apsaugokite savo telefoną nuo virusų: pateikiame patarimus, kuriuos privalo žinoti kiekvienas išmaniojo telefono turėtojas, tai gali apsaugoti jūsų duomenis ir turtus

Niekam ne paslaptis, jog apkrėsti savo telefoną virusais ar kenksmingomis programėlėmis nėra sudėtingas procesas ir tai gali įvykti akimirksniu.

Telefonai.eu šiandien Jums pateikia keletą labai paprastų patarimų kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną ar kitą įrenginį, kuris veikia su „Android“ operacine sistema. Kaip tikriausiai jau žinote, „Google“ deda didžiules pastangas pašalinti kenksmingą turinį iš savo „Play Store“ parduotuvės, tačiau sėkmingiems rezultatams reikalingas ir Jūsų atsargumas.

Vienas svarbiausių dalykų -būkite budrūs, kai iš nežinomų siuntėjų gaunamos žinutės ir el. laiškai, kuriuose prašoma pateikti asmeninę informaciją. Venkite spausti įtartinas nuorodas arba pateikti asmeninius duomenis, nebent galite patikrinti prašymo teisėtumą.

Naudokite patikimą antivirusines programėles

Antivirusinės aplikacijos gali užtikrinti didesnį saugumą, tačiau jos negarantuoja, kad jūs busite visiškai apsaugoti nuo įvairiausių kenkėjų. „Google“ savo programėlių parduotuvę bando apsaugoti su „Play Protect“ galimybe, tačiau ir tai 100 proc. neužkerta kelio virusams.

Nepaisant to, tai vis tiek yra vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo kenkėjiškų nuorodų, kuriose įdiegiama kenkėjiška programinė įranga, galinti gauti prieigą prie jūsų asmeninės informacijos, yra visuose įrenginiuose įdiegti antivirusinę apsaugą.

Ji taip pat gali įspėti apie bet kokius sukčiavimo el. laiškus ar išpirkos reikalaujančios programinės įrangos sukčiavimo atvejus.

Programėles siųskitės tik iš patikimų šaltinių!

Svarbu atsisiųsti programėles tik iš patikimų šaltinių, tokių kaip „Google Play“ parduotuvės. Jose griežtai tikrinama, kad būtų išvengta kenkėjiškų programų ir kitos kenksmingos programinės įrangos.

Tačiau net ir taikant „Google Play“ teikiamas saugumo priemones, programėlių atsisiuntimas iš parduotuvės negarantuoja 100 proc. apsaugos nuo kenkėjiškų programų ar kenksmingos programinės įrangos.

Venkite atsisiųsti programėlių iš nežinomų svetainių ar neoficialių parduotuvių, nes jos gali kelti didesnį pavojų jūsų asmeniniams duomenims ir prietaisui. Niekada nepasitikėkite atsisiuntimo nuorodomis, kurias gaunate SMS žinutėmis.

Būkite atsargūs su programėlių leidimais

Prieš diegdami aplikacijas, visada peržiūrėkite jų prašomus leidimus. Jei programėlė prašo prieigos prie funkcijų, kurios atrodo nereikalingos jos funkcijoms atlikti, tai gali būti piktavališkų ketinimų ženklas.

Nesuteikite jokiai programėlei „Accessibility“ leidimų, nebent to tikrai reikia. Venkite suteikti leidimus, kurie gali kelti pavojų jūsų asmeniniams duomenims.

Stebėkite savo paskyras ir įjunkite SMS pranešimus

Jei manote, kad jus paveikė bankinis Trojos arklys, reguliariai peržiūrėkite banko išrašus, kredito kortelių išrašus ir kitas finansines sąskaitas, ar jose neatliekami jokie neautorizuoti veiksmai. Pastebėję įtartinų operacijų, nedelsdami praneškite apie jas savo bankui arba kredito kortelių bendrovei.

Dar vienas dalykas - Įjungę SMS pranešimus galite stebėti, ar jūsų sąskaitose nėra neteisėtų operacijų. Tai leis greičiau pastebėti įtartinas transakcijas.

Naudokite stiprius ir unikalius slaptažodžius

Viena didžiausių klaidų – paprastas ir lengvai atspėjamas slaptažodis. Šią klaidą daro daugelis internautų. Sukurkite stiprius slaptažodžius savo paskyroms ir įrenginiams ir venkite naudoti tą patį slaptažodį kelioms internetinėms paskyroms.

Apsvarstykite galimybę naudoti slaptažodžių tvarkyklę. Slaptažodžių tvarkyklė gali padėti jums sukurti ir saugoti stiprius, unikalius visų paskyrų slaptažodžius, taip sumažinant slaptažodžių vagystės riziką.

Reguliariai atnaujinkite įrenginio operacinę sistemą ir programas

Dar vienas svarbus dalykas – tai reguliarus programinės įrangos atnaujinimas. Labai svarbu nuolat atnaujinti ne tik naudojamas aplikacijas, bet ir pačio telefono operacinę sistemą. Su atnaujinimais jus dažnai pasiekia įvairių klaidų ištaisymai ir pan.

Nesinaudokite viešais „Wi-Fi“ tinklais

Niekam ne paslaptis, jog viešieji „Wi-Fi“ tinklai gali būti nesaugūs, todėl kenkėjiškoms programoms ar įsilaužėliams lengviau perimti jūsų duomenis. Kai naudojatės slapta informacija arba atliekate finansines operacijas, naudokitės saugiu, privačiu ryšiu, kad apsaugotumėte savo duomenis.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas