Programėles galime rasti ne tik „Google Play“ parduotuvėje: viskas apie tai kaip įsidiegti „Android“ programėles nenaudojant „Google“ aplikacijų parduotuvės

Tomas Eidukevičius

2023-05-15, 07:40

0 komentarų

Niekam ne paslaptis, jog „Android“ iš atvirojo kodo operacinė sistema. Joje galima naudoti „Google Play“ parduotuvę programėlėms ir žaidimams įdiegti arba jas galima įsidiegti savarankiškai, nors mes nerekomenduojame to praktikuoti. „Google Play“ turi tiek daug saugos priemonių, kad ją naudojant tikrai sudėtinga kaip nors sugadinti telefoną.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Programėles galime rasti ne tik „Google Play“ parduotuvėje: viskas apie tai kaip įsidiegti „Android“ programėles nenaudojant „Google“ aplikacijų parduotuvės

Tačiau kai kurie žmonės, dėl skirtingų priežasčių, nori diegti programinę įrangą patys. Šiuo metu prieinami du būdai, kaip įdiegti trečiųjų šalių programėles be „Play“ parduotuvės. Pirmasis yra naudojant trečiųjų šalių programėlių parduotuves, tokias kaip „F-Droid”, „Amazon App Store„ ir kt. - turime visą jų sąrašą, jeigu jums jis reikalingas. Antrasis – atsisiųsti ir įsidiegti programėles savarankiškai. Štai kaip galima pasinaudoti abiem būdais.

Kaip įdiegti trečiųjų šalių APK

Tai dabartinis APK diegimo „Android“ telefonuose būdas. „Google“ pertvarkė metodą išleisdama „Android 8.0 Oreo“ ir, be tam tikrų smulkių pokyčių, jis iki šiol išlieka toks pat. Detalės gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo telefono, bet štai kaip tai veikia.

Prieš pradėdami paaiškinsime, kaip tai daro „Google“. Ji prašo suteikti konkretų leidimą įdiegti APK iš programėlės, kuri pradeda diegimą. Pavyzdžiui, jei programėlės atsisiuntimui naudojate naršyklę ir bakstelėsite atsisiuntimo pranešimą, turėsite duoti naršyklei leidimą įdiegti APK. Panašiai, jei naudojate failų naršyklę, turėsite suteikti leidimus konkrečiai failų naršyklei.

 • Raskite APK, kurį norite atsisiųsti, ir atsisiųskite jį.
 • Pradėkite diegimą naudodami atsisiuntimo pranešimą arba failų naršyklę.
 • Telefono apačioje gausite įspėjimą, kad turite duoti tai programėlei leidimą įdiegti failą. Atkreipkite dėmesį į programos pavadinimą įspėjimo laukelio viršuje, nes jo jums reikės atliekant kelis kitus veiksmus.
 • Norėdami tęsti, spauskite mygtuką „Nustatymai“.
 • Kitame puslapyje raskite programėlę iš ankstesnio veiksmo ir įjunkite ją.
 • Turėtų pasirodyti langas, suteikiantis galimybę įdiegti programėlę. Tęskite ir vykdykite diegimo instrukcijas.
 • Pastaba — kartais gali tekti iš naujo pradėti diegimą. Pavyzdžiui, jei paliečiate pranešimą ir tam naudojate naršyklę, kartais turėsite dar kartą paliesti pranešimą, kad gautumėte diegimo langą, kai suteiksite programėlei leidimą.

Toliau viskas veikia kaip su bet kuria kita programėle. Ją rasite savo programų stalčiuje, kur galėsite atidaryti ir naudoti kaip įprastai. Kai kurios programėlės gali būti neįdiegtos dėl įrenginio suderinamumo problemų, ir tokiu atveju nelabai ką galima padaryti. Priešingu atveju, viskas gana paprasta.

Kaip atšaukti diegimo leidimus

Įdiegę trečiosios šalies programėlę galbūt norėsite atšaukti leidimus, kad be jūsų žinios nebūtų įdiegtos jokios papildomos programos. Dauguma programų, pvz., „Firefox“ ar „Amazon“, paprastai nepiktnaudžiauja šia privilegija, tačiau geriau apsisaugoti, nei vėliau gailėtis. Štai kaip atšaukti programėlių diegimo leidimus.

 • Atidarykite telefono nustatymų meniu.
 • Palieskite paieškos juostą ir įveskite „Unknown“ (Nežinomas) be kabučių.
 • Paieškoje turėtumėte pamatyti rezultatą. Bakstelėkite jį.
 • Kitame ekrane spauskite „Įdiegti nežinomas programėles“.
 • Raskite programą, kurios leidimą norite atšaukti, ir atšaukite jį. Kai kuriuose įrenginiuose tai gali atrodyti kiek kitaip. „Samsung“ leidžia opciją perjungti tiesiai iš meniu, o baziniame „Android“ reikia atskirai spustelėti programėlę.

Tiesa, rekomenduojame naudoti paieškos funkciją, nes procesas yra prieinamas kiekviename „Android“ telefone, tačiau dėl gamintojų personalizavimo meniu gali būti perkeltas į kokią kitą kategoriją. Paieškos funkcija užtikrina, kad iš pirmo karto pateksite ten, kur reikia.

Profesionalo patarimas – taip reikia išjungti diegimo leidimus. Tačiau taip pat galite naudoti šį metodą, kad juos įjungtumėte.

Kaip įdiegti ir naudoti trečiųjų šalių programėlių parduotuves

Trečiųjų šalių programėlių parduotuvės yra lengviausias būdas įdiegti trečiųjų šalių APK ne iš „Google Play“ parduotuvės. Deja, norėdami tai padaryti, turėsite įdiegti trečiosios šalies programėlių parduotuvę, bet vėliau viskas itin paprasta.

 • Atsisiųskite pasirinktą trečiosios šalies programėlių parduotuvę ir įdiekite ją aukščiau nurodytu būdu. Tai yra trečiosios šalies APK, todėl ją reikės įdiegti būtent tokiu būdu.
 • Įdiegę parduotuvę atidarykite ją ir suraskite norimą programėlę. Atsisiųskite programėlę ir įdiekite ją.
 • Kai spustelėsite įdiegti, gausite tą patį įspėjimą, pateiktą ankstesniuose veiksmuose apie leidimo programėlei diegti kitas programėles suteikimą.
 • Spustelėkite mygtuką „Nustatymai“, sąraše raskite programėlių parduotuvę ir perjunkite laukelį, kad suteiktumėte jai leidimą.
 • Grįžkite į programėlę ir pabandykite dar kartą ją įdiegti. Šį kartą turėtų suveikti.

Šį nustatymo procesą turite atlikti tik vieną kartą. Programėlių parduotuvė turėtų atsiųsti ir įdiegti programas be problemų, jei leidimas parduotuvei bus įjungtas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas