„Nokia 1" apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2018-06-02
„Nokia 1" apžvalga
0 Pasidalinimai
204 Peržiūros
Kiekvienas entuziastas pritars faktui, kad įdomiausia ir maloniausia domėtis mėgstamos srities aukščiausiais pasiekimais. Pašto ženklų kolekcionierius visada ieškos rečiausių egzempliorių, medžiotojas - tiksliausių taikiklių ir ginklų, o žvejys - naujausių meškerykočių ir ričių. Kadangi domiuosi naujausiomis technologijomis, gavęs pasiūlymą išbandyti bene pigiausią Lietuvoje „Android” operacine sistema paremtą išmanųjį telefoną „Nokia 1” tik šyptelėjau. Kasdien testuoju vienus geriausių ir brangiausių išmaniųjų, tai kuo mane sužavėti galėtų biudžetinis gaminys? Visgi kuo ilgiau galvojau, tuo labiau manyje brendo ši mintis. Galiausiai pasiryžau perkeltine prasme nusileisti iš 100-ojo dangoraižio aukšto į pirmąjį ir duoti šansą „Nokia 1”. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip man sekėsi.

„Nokia 1" apžvalga - telefono dizainas

Jeigu manęs prašytų įvertinti „Nokia 1” dizainą vienu žodžiu, tai be abejonės būtų žodis „nostalgija”. Vos atidaręs prietaiso dėžutę ir į rankas paėmęs telefoną likau maloniai nustebintas - pirmoji į galvą atėjusi mintis buvo „Ką, toks lengvas?”. Tiesa, įdėmiau patyrinėjus dėžutę paaiškėjo priežastis - atskirame maišelyje slėpėsi išimama baterija. Pasijaučiau tarsi nusikėlęs dešimtimi metų į praeitį. Šį įspūdį dar labiau sustiprino ir SIM kortelei išimti skirtos adatėlės nebuvimas - SIM ir „MicroSD” kortelių lizdai, kaip ir baterija, įkurdinti po nuimamu dangteliu. Beje, jam nuimti pakaks savininko nagų. Turiu pripažinti, nors telefono korpuso koncepcija manyje sužadino prisiminimus apie mygtukinius telefonus, ja nebuvau labai patenkintas. Kita vertus, tikėtis daugiau tiek nedaug kainuojančiame išmaniajame būtų neracionalu - jei gamintojas būtų pasirinkęs metalinę konstrukciją, jam būtų reikėję taupyti kitose svarbiose srityse. Be to, toks korpusas turi ir privalumų. Šiam telefonui nereikės dėklų, nes nuimama polikarbonato nugarėlė yra tvirta bei dengia ir prietaiso kraštus. Pirkėjai taip galės įsigyti skirtingų spalvų nugarėlių (jos vadinamos „Xpress-ON“) atskirai už maždaug 10 eurų bei taip paįvairinti gana nuobodžią telefono išvaizdą. Kalbant apie ergonomiką, šioje srityje „Nokia 1” pasirodė pakankamai gerai. Nedidelis dydis leidžia telefonui patogiai įsitaisyti delne, o plastmasiniai, bet gana maloniai spaudomi įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai įkurdinti patogioje dešinės prietaiso pusės viršuje. Vienintelis šiek tiek kliuvęs dizaino sprendimas - gana aštri, šiek tiek iškilusi ekraną juosianti plastmasinė juostelė. Tiesa, toks sprendimas turi vieną privalumą - padėjus telefoną ant stalo ekranu žemyn ekranas nesilies su stalo paviršiumi ir taip bus išvengta įbrėžimų. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad telefono dizainas nors ir atrodo archajiškai, yra pakankamai funkcionalus ir praktiškas.

„Nokia 1" apžvalga - telefono ekranas

Plačiai žinoma, kad pats brangiausias kiekvieno išmaniojo komponentas yra jo ekranas. Dėl šios priežasties visai nenuostabu, kad būtent jo kokybė ir parodo, kokiai klasei priskiriamas prietaisas. „Nokia 1” nedemonstruoja jokių staigmenų ir tyliai patvirtina šią taisyklę. Matrica pasižymi viso labo 480x854 raiška ir tik 218 vaizdo taškų skaičiumi colyje. Palyginimui, tokių parametrų ekranai rinkoje dominavo prieš maždaug aštuonerius metus. Dėl to visiškai nenuostabu, kad vos tik įjungęs telefono ekraną likau nuliūdintas jo kokybės. Vaizdas jame atrodė neryškus ir plika akimi buvo galima skaičiuoti pikselius. Ekrano atkuriamos spalvos taip pat buvo labai liūdnos - kad ir ką bežiūrėtum, viskas atrodė tarsi išryškinta nespalvota nuotrauka. Apžvalgos kampai taip pat buvo daugių daugiausia patenkinami, kadangi kitaip nei brangesnių išmaniųjų „Nokia 1” ekranas nėra laminuotas bei tarp jo ir apsauginio stiklelio yra oro tarpas. Iš trūkumų paminėti dar galima itin žemą šviesumo lygį. Tai reiškia, kad komfortiškai „Nokia 1” naudoti galėsite tik viduje, nes saulės atokaitoje jis bus praktiškai neįžiūrimas. Ar yra kokių pliusų? Taip. Vienas jų - pakankamai didelė ekrano įstrižainė, siekianti 4,5 colio. Nors šių dienų standartais toks ekrano dydis laikomas mažu, jis yra pakankamas neilgam naujienų skaitymui, video peržiūrai ar naršymui internete. Taigi, kaip ir buvo galima tikėtis, „Nokia 1” siūlo pakankamai žemos kokybės matricą, kuri tiks nebent tiems, kas paskutinius kelerius metus naudojo mygtukinį telefoną.

„Nokia 1" apžvalga - telefono veikimas

Pastaraisiais metais galėjome stebėti, kaip rinkoje daugėja pigių, bet pakankamai gerai veikiančių išmaniųjų. Šiai kategorijai su tam tikromis išlygomis galėčiau priskirti ir „Nokia 1” Visų pirma, pradėkime nuo specifikacijų. Telefone įmontuotas 4 branduolių 1,1 gigaherco dažniu veikiantis „Mediatek MT6737M” procesorius ir „Mali-T720MP1” grafikos plokštė. Nors visa tai skamba kaip galingas komplektas, turiu jus patikinti, kad pajėgumu šis duetas gali lygintis nebent su septintus gyvenimo įpusėjusiais flagmanais. Tiesa, neskubėkite nusivilti. Geriausia dalis yra tai, kad „Nokia 1” veikia pati naujausia „Android 8.1 Oreo” operacinės sistemos versija. Taip, perskaitėte gerai, net ir ne visi naujausi flagmanai gali pasigirti tokio „šviežumo” atnaujinimu. Be to, vartotojo sąsaja yra be gamintojo modifikacijų - tokia, kokią sukūrė „Google” kompanija. Visgi tai ne ta pati programinė įranga, kuri veikia „Google Pixel” telefonuose. Nors įvairūs vartotojo sąsajos elementai ir primena mano minėtą „Google Pixel” seriją, pati operacinė sistema yra „Android Go” versijos, kuri kurta būtent tokiems nedidelio pajėgumo parametrais pasižymintiems telefonams kaip „Nokia 1”. Programinė įranga yra taip puikiai optimizuota, kad naudodamasis telefonu pamiršti apie silpną prietaiso „geležį”. Naujienų portalų aplikacijos veikia be sutrikimų, „Google Chrome” naršyklė - taip pat. Galbūt tik internetiniai puslapiai užkraunami kiek lėčiau nei esu įpratęs, o paspaudus paieškos laukelį tenka šiek tiek ilgiau palaukti iššokančios klaviatūros. Nepaisant to, beveik viskas, ką galite atlikti su brangesniais įrenginiais, veiks ir su „Nokia 1”, na, nebent kalbame apie žaidimus ir naudojimąsi keliomis aplikacijomis vienu metu. Dėl silpno lustų rinkinio ir viso labo 1 gigabaito operatyviosios atmintis negalėsite žaisti „Asphalt 8” ar panašaus lygio žaidimų, nors silpnesni žaidimai kaip „Temple Run 2” ar „Subway Surfers” veiks patenkinamai. Ryšių rinkinys taip pat pagirtinas tokios kategorijos išmaniajam. Jame rasime ne tik 2 SIM kortelių palaikymą, bet ir „4G”, neblogai veikiantį „Wi-Fi”, „GPS” ir „Bluetooth”. Galbūt jie nėra tokie stiprūs kaip aukštesnės klasės telefonuose, bet veikia patenkinamai. Be to, viso labo 8GB siekiančią atmintinę galima išplėsti „MicroSD” kortele iki 128GB bei vėliau į ją persikelti aplikacijas, nuotraukas ir visa kita. Jeigu reikėtų įvertinti „Nokia 1” veikimą, atsižvelgdamas į telefono kainą galėčiau jam rašyti gana neblogą pažymį. Visgi iki pilnos laimės trūksta galimybės atrakinti išmanųjį pirštų antspaudu ir šiek tiek pajėgesnio procesoriaus.

„Nokia 1" apžvalga - telefono garsas

Net ir šiandien nemažai aukščiausios klasės išmaniųjų į garso atkūrimą moja ranka, todėl tikėtis puikios garso kokybės iš „Nokia 1” būtų per daug optimistiška. Būsiu su jumis atviras, telefono išorinis garsiakalbis mane nustebino blogąja prasme. Pirmą kartą paleidęs muziką net nesupratau, iš kur sklinda garsas - atrodė, tarsi garso šaltinis įmontuotas po nuimamu dangteliu. Visgi apvertęs telefoną pastebėjau nedidelę vertikalią skylutę, pro kurią ir sklido garsas. Ši vieta parinkta tiesiog tragiškai, nes ji pasmerkta visada būti uždengta delno odos arba stalo - vienintelis variantas yra klausytis muzikos apvertus telefoną ekranu į apačią. Garso kokybė taip pat vargiai patenkinama - aukščiausiu garso lygiu klausantis muzikos girdima itin daug iškraipymų. Taip pat primygtinai rekomenduoju nustatymuose nejungti garso lygį padidinančios „BesLoudness” funkcijos, nes ji situacija pablogina dar labiau. Garsas per ausines taip pat nežavi. Nors jo lygis pakankamas, atkuriamas garsas turi daug pašalinių garselių ir iškraipymų. Beje, komplektacijoje pridėtos ausinės tinka tik vienam dalykui - kaip senais gerais laikais būti naudojamos kaip antena telefone įmontuotam radijui. Kita vertus, pokalbių kokybė yra pakankamai gera. Pašnekovai mane girdėjo taip pat puikiai kaip ir aš juos. Kaip jau supratote, „Nokia 1” garsiakalbis tiks nebent įgarsinti ateinančiam skambučiui, o garsas per ausinės - tik labai nereikliam klausytojui.

„Nokia 1" apžvalga - telefono kamera

Nors pastaruoju metu galime stebėti telefonų gamintojų rungtyniavimą kameros srityje, panašu, kad ši tendencija visiškai nepaveikė pigių išmaniųjų. Pasinaudojęs „Nokia 1” kameromis kelias minutes netrukau patvirtinti savo prognozių - jos tokios prastos, kad atrodo, jog gamintojas jas įmontavo tik tam, kad galėtų padėti varnelę specifikacijų sąraše. Galinė 5 megapikselių „akis” galbūt leis užfiksuoti kažką įžiūrima, bet tam reikės idealaus apšvietimo ir atlaidaus vertinimo. Objektai kadruose neretai būna susilieję, neryškūs ir neatpažįstamos struktūros. Jeigu įjungsite „HDR” režimą, galbūt pavyks šiek tiek pagerinti nuotraukų kokybę, bet tokiu atveju prireiks tvirtos rankos ir geležinės kantrybės, kol nuotrauka bus apdorojama. Beje, kalbant apie režimus, kameros aplikacija siūlo ir galimybę filmuoti HD raiška. [gallery link="file" ids="eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wNlwvSU1HXzIwMTgwNjAxXzE2NTA1Ni5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDYwMV8xNjUwNTYuanBnIiwiY2FwdGlvbiI6IiIsImFsdCI6IiIsImRlc2NyaXB0aW9uIjoiIn0=,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wNlwvSU1HXzIwMTgwNjAxXzE2NDc0Ny5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDYwMV8xNjQ3NDcuanBnIiwiY2FwdGlvbiI6IiIsImFsdCI6IiIsImRlc2NyaXB0aW9uIjoiIn0=,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wNlwvSU1HXzIwMTgwNjAxXzE2NTMxMC5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDYwMV8xNjUzMTAuanBnIiwiY2FwdGlvbiI6IiIsImFsdCI6IiIsImRlc2NyaXB0aW9uIjoiIn0=,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wNlwvSU1HXzIwMTgwNjAxXzE2NDkwMy5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDYwMV8xNjQ5MDMuanBnIiwiY2FwdGlvbiI6IiIsImFsdCI6IiIsImRlc2NyaXB0aW9uIjoiIn0=,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wNlwvSU1HXzIwMTgwNjAxXzIwNTUzNS5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDYwMV8yMDU1MzUuanBnIiwiY2FwdGlvbiI6IiIsImFsdCI6IiIsImRlc2NyaXB0aW9uIjoiIn0="] Na, o priekinė kamera? Ji tiesiog yra, jei netyčia jos prireiktų vaizdo pokalbiams. Daugiau nieko teigiamo apie ją pasakyti negaliu.

„Nokia 1" apžvalga - telefono baterija

Na, jeigu prietaisas nėra galingas, tai galbūt jis bus ekonomiškas baterijos atžvilgiu? Tiesą pasakius, sunku pateikti vienareikšmišką atsakymą, nes viskas priklauso nuo to, kaip naudosite telefoną. Jeigu „Nokia 1” tik skambinsite ir rašysite žinutes, įrenginio viduje besislepiančią 2150mAh bateriją įveikti bus sunki užduotis. Dėl gerai optimizuotos operacinės sistemos baterijos procentai nenaudojant telefono krenta neįtikėtinai lėtai, todėl mano minėtu naudojimosi scenarijumi „Nokia 1” turėtų tarnauti net 4 dienas. Jei visgi nuspręstumėte pasinaudoti keliomis išmaniomis funkcijomis, tarnavimo laikas turėtų sutrumpėti maždaug viena diena. Tai gana geras rezultatas, bet atsižvelgiant į silpną telefono procesorių norėtųsi dar geresnių rezultatų. Kai iškrausite „Nokia 1” bateriją, turėsite 2 galimybes. Pirmuoju atveju, galite palikti telefoną krautis per naktį, nes dėžutėje pridedamas įkroviklis visiškai įkraus bateriją tik per neįtikėtinai ilgą laiką - net 4 valandas. Antruoju atveju, tiesiog nuimti galinį dangtelį ir įdėti naują bateriją, jei tokią įsigysite papildomai. Manau, galima daryti išvadą, kad baterijos atžvilgiu „Nokia 1” yra labai neblogas pasirinkimas vartotojams, nesinaudojantiems telefonu labai dažnai ir aktyviai.

„Nokia 1" apžvalga - ar verta pirkti?

Naudodamasis „Nokia 1” ilgai galvojau, kam jis skirtas. Jo korpusas nors ir sukelia malonią nostalgiją, yra ganėtinai pigiai atrodantis, ekranas patenkinamas tik iš bėdos, veikimas pakankamai geras, bet vargu, ar vidutiniam vartotojui pakanka tik funkcijos buvimo, garsas ir kamera neatitinka jokių šiuolaikinių standartų, o baterijos tarnavimas galėtų būti šiek tiek geresnis. Visgi priėjau išvados, kad toks prietaisas už sumą, nesiekiančią šimtinės, puikiai tiks nutrūktgalviams vaikams, senjorams, norintiems telefone paskaityti naujienas ir per vaizdo pokalbių programėlę pabendrauti su giminaičiais užsienyje, ar tiesiog kaip laikinas pasirinkimas žmonėms, kurie sugadino ar kitaip prarado savo pagrindinį telefoną. Norėdami sužinoti „Nokia 1“ kainas - jas galite rasti portale kaina24.lt.

Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Nokia 1

Aliexpress